Vítězná vlna pokračuje - odnesla to Olomouc

Jindřich Poledna, Filip De Bolle, Jiří Novotný | 18.01.2012 | |

Hosté z Olomouce začali utkání lépe a už ve 2.minutě se dostali do vedení. Jenže domácí Kadaň první třetinu otočila brankami Zdeňka Skořepy, Jana Heřmana a Petra Stoklasy. Druhou třetinu ovládli Hanáci a srovnali na 3:3. V poslední části Kadaň odpor hostů zlomila 4 brankami v rozmezí šesti minut a rozhodla o důležité výhře 7:3. V poslední třetině se trefili 2x Jiří Charousek, Martin Szakal a znovu Jan Heřman.

40.kolo, středa 18.1.2012
Sportovní klub Kadaň - HC Olomouc  7:3  (3:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 11. Skořepa (Malínský), 19. Heřman (Mikšovic), 20. Stoklasa (Polák), 44. Charousek (Bursík, Skořepa), 46. Szakal (Schmidt, Mikšovic), 49. Charousek (Bursík), 51. Heřman (Mikšovic, Skořepa) - 2. Šlahař (Rác), 23. Herman (Kotvan), 38. Marosz (Lhotský, Zbořil). Rozhodčí: Hejduk - Komárek, Špůr. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 7:3.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Szakal, Jeřábek, Bombic, Malínský, Révay, Trefný, Tomeček - Fiala, Mikšovic, Heřman - Skořepa, Charousek, Novák - Polák, Diviš, Stoklasa - Andres, Kůs, Bursík.
HC Olomouc: Žigárdy - Vrána, Ondrušek, Janáček, Kotvan, Bartoň, Horák, Lhotský - Zbořil, Kucsera, Rác, Herman, Šlahař, Haas, Selingr, Vodný, Marosz, Kolouch, Kucharczyk.

Zápas začal skvěle pro hosty, kteří se už po 106 vteřinách ujali vedení. Rácovu střelu ztečoval Šlahař a puk prošel Závorkovi pod betonem. Hosté byli i nadále aktivnější a Závorka se musel stále mít na pozoru.V 11. minutě pálil od modré Szakal, ale nikdo z domácích se nedostal k dorážce. O půlminutu později ujeli Malinský se Skořepou a druhý jmenovaný dokázal dojet puk a dorazit do prázdné branky. O minutu později měl na hokejce Šlahař, ale jeho samostatný únik vychytal Závorka. V 14. minutě se po chybě domácí obrany dostal k puku Vodný, ale nepřekonal brankáře.

Domácí jako by ožili a i Žigárdy musel zpozornět. V 19. minutě napálil puk Fiala, ale s tímto pokusem si poradil. Poté ale udělala hostující obrana velkou chybu, když nechala Heřmana samotného před brankou, protože jeho střela prostřelila Žigárdyho mezi betony. A v posledních 40 vteřinách přidali domácí i třetí branku. Po Polákově přihrávce v úniku 2 na 1 se trefil Stoklasa.

Hosté znovu začali třetinu lépe. V první přesilové hře zápasu ztečoval Herman střelu Kotvana a rázem to bylo jen o jediný gól. Ve 29. minutě měl na hokejce vyrovnání Marosz, ale Závorka se přesunul včas a lapačkou zastavil puk. V 33. minutě se na druhé straně blýskl Žigárdy proti střelám Heřmana a Skořepy. V 35. minutě se dostal Stoklasa do situace podobné jeho prvnímu gólu, ale tentokrát byl hostující gólman připraven. O minutu později byl ve velké šanci Heřman, když stál sám v mezikruží, ale na poslední chvíli ho vyrušil obránce. Ke konci třetiny hráli hosté svou třetí přesilovku a v té se znovu dočkali branky. A ta byla velmi podobná té druhé. Marozs před brankou ztečoval střelu Lhotského a Závorka byl bez šance.

I závěrečná třetina mohla začít dobře pro hosty, ale Zbořilovu ránu do odkryté klece vyrazil Závorka. A tak se radovali domácí. Skořepa poslal puk před branku na dojíždějícího Charouska, ten scie puk netrefil holí, ale od brusle se odrazil přímo mezi betony Žigárdyho. A o 2 minuty později v domácí přesilovce nabyl Schmidt Szakalovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí byli i nadále při chuti V 49. minutě ujel Bursík s Charouskem 2 na 1 a druhý jmenovaný zametl puk do odkryté klece. A když v 51. minutě hostující obrana zapomněla na Heřmana, bylo rozhodnuto. Domácí po zbytek třetiny kontrolovali výsledek a hosty nepustili do větší šance.

Filip De Bolle

Mikuláš Antonik (SK Kadaň) Zase ten začátek utkání byl podobný jako s Hradcem Králové, akorát se nám podařilo do konce třetiny vstřelit tři góly. Potom to soupěř dvěma gólama srovnal. Samozřejmě to bylo těžké, ale nám když se podařilo vstřelit další góly, tak to z kluků nějak spadlo. Myslím si, že dnes jsme zaslouženě vyhráli.

Jan Tomajko (HC Olomouc) Příčinou dnešní porážky byla naše špatná hra. Špatná hra v defenzivě. Já si myslím, že v ofenzivě to bylo docela dobré ty dvě třetiny. My jsme ale propadli v defenzivě, kde jsme dostali pět ze sedmi gólů z prostoru před brankou, kde jsme těm hráčům neodstavili hokejky, jenom jsme u nich stáli a to se nám dnes vymstilo.