Vrchlabí přelstilo Kadaň jednoduchými střelami

Martin Gahler, Kateřina Hodková | 26.09.2007 | |

K a d a ň - Dvě nevyužité dvojnásobné přesilovky a téměř stoprocentní úspěšnost obyčejných šancí, tak by se dal krátce popsat středeční výkon hokejistů Vrchlabí. Už na začátku první třetiny překvapil domácího gólmana Stejskala Kříž a Valko. Severočeši polevili až v polovině zápasu. Přestože do té doby hýřili šancemi, jen jednu jedinou proměnili zásluhou Polanského. Hosty tak nemuselo mrzet, že nezužitkovali ani jednu ze dvou nabídnutých dvojnásobných přesilovek, protože si své vítězství pojistili na konci poslední třetiny, kdy vyškolili Kadaň ve hře 2 na 1.

6.kolo, středa 26.9.2007
Sportovní klub Kadaň - Vrchlabí  1:4  (1:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Polanský (Fink) - 5. Kříž (Gengel), 9. Valko (Rapač, Nakládal), 49. Vantuch (Přeučil, Gengel), 53. Pajič (Tvrdek, Vála). Rozhodčí: Hodek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:12, navíc Tvrdek (VRC) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 30: 27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Sportovní klub Kadaň: Stejskal - Poživil, Vaněček, Pospíšil, Spitzer, Hlubuček, Hlavatý, Kocek, Brňák, Polanský, Fink, Vrtek, Pražák, Kýhos, Duba, Postl, Hlusička, Kajer, Bauer, Kadlec, Chyba.
Vrchlabí: Falta - Matějíček, Vála, Nakládal J., Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Rýdl, Bendík, Tvrdek, Pajič, Brynecký, Kříž, Horčička, Plodek, Přeučil, Vantuch, Gengel, Valko, Rapač, Nakládal O.

První třetina: Vrchlabí vytěžilo z minima maximum

Rychlý vstup do hry se vymstil hostujícímu bekovi Matějíčkovi, který 24 vteřin po začátku fauloval kolenem. Kadaň se v početní výhodě nebránila euforii a hnala se vpřed, v útočném pásmu se udržela dlouho po skončení přesilové hry. Nejblíže gólové šanci byl Postl, gólman Falta však zareagoval dříve a z brankoviště se lapačkou natáhl po puku. V čase 4:17 nečekaně protnula kadaňskou arénu červená světla zažehnutá střelou Pavla Kříže, který se trefil pod nohy bezmocného Stejskala. Ukázkovou přihrávkou do jízdy mu pomohl skórovat Gengel. Domácí ukázali, že se nedají lehce zastrašit, když Pražák výborně propasíroval puk zpoza brány před brankoviště, kde však našel jen dobře postavené obránce Vrchlabí.

V 8. minutě kadaňský Fink zachytil puk na modré čáře a z mezikruží vyzkoušel pozornost vrchlabského gólmana, který se musel natáhnout na špičky, aby puk odrazil tělem. Nedlouho poté Spitzer od modré čáry vystřelil na Faltu a Duba se v pádu ještě pokusil podsunout odražený puk pod gólmane. Nezdařeným pokusem vyvolal jen menší potyčku s obránci Vrchlabí. Devátá minuta byla v polovině, když hosté rozebrali domácí obranné hrady a po asistenci Rapače se Lukáš Valko trefil z postranního dojezdu bekhendem.

V čase 12:05 zařídil Tomáš Polanský po zmatku v obraně hostí snížení na 1:2. V dalších minutách hosté umožnili Kadani pouze kroužit kolem brány, většina soubojů se odehrála u mantinelů. V 16. minutě byli rychle po sobě vyloučeni dva domácí hráči. Hosté se však během sto devět vteřin dlouhotrvající výhody zmohli na jedinou střelu Matějíčka od modré čáry, která prosvištěla kolem tyče. Třetinu domácí doháli s viditelnou snahou vyrovnat, která však nebyla vyslyšena ani v přesilové hře po vyloučení bývalého kadaňského hráče Tvrdka.

Druhá třetina: Kadaň ubránila v pořadí druhé dvojnásobné oslabení

Nikterak atraktivní začátek druhé třetiny přerušil až ve 24. minutě domácí útočník Chyba, který po rozehrávce před bránou Vrchlabí vypálil prudkou střelu z mezikruží až Faltovi zadrnčela hůl. Následovalo vyloučení kadaňského Vrtka za hákování. Ve chvíli, kdy do vypršení jeho trestu zbývalo ještě 47 vteřin, byl vyloučen Duba za hrubost. Většinu přesilové hry 5 na 3 měl puk v držení vrchlanský útočník Vantuch, který se nemohl vymotat z mezikruží. Po návratu Vrtka na led vyslal tvrdou střelu ještě Matějíček, ale ani on Stejskala nepokořil.

Na konci dvacáté osmé minuty obdržel Rapač menší trest za vražení, přestože kadaňský hráč zůstal po jeho akci ležet na ledě. O něco později předvedl domácí Postl parádní podívanou pro diváky. Od červené čáry se promotal mezi vlastními hráči a v obklopení třech soupeřů se přesunul před branku Vrchlabí, kde v otočce předal puk Hlusičkovi. Zajímavou akci zastavil Falta tělem. Třetinu ukončil střelou do brankáře Falty domácí Hlubuček a na druhé straně stejný pokus Bryneckého zastavil Stejskal.

Třetí třetina: Přeučil a Vantuch ukázali Kajerovi s Postlem, jak se to dělá

Tempo zápasu v poslední fázi poměrně upadlo. Hra se změnila ve vyčkávání na chybu soupeře. Skóre střel bylo žalosnté a přihrávky na obou stranách nepřesné. Ve 46. minutě si Kadaň na světelné tabuli vychuntala pohled na přesilovou hru 5 na 3, která však tvrala pouhé čtyři vteřiny. Za zmínku pak stojí až čtyřicátá devátá minuta, kdy domácí kapitán Kajer s Postlem promarnili učebnicovou akci dva na jednoho. Kajer sice přihrál Postlovi do jízdy, ten však puk nezachytil a máchl do prázdna. Osudová chyba se ukázala vzápětí. Proti Stejskalovi se ve stejné akci vyřítili hosté. Přeučil poslal puk na hůl Lukáše Vantucha, který podal výkon hodný mistra a zvýšil vedení Vrchlabí na 1:3.

Rozhozené Severočechy už nemohlo nic zachránit před rozjetým rychlíkem z Vrchlabí. V 53. minutě pečetil za Stejskalova záda nepříliš složitou střelou Rok Pajič. Asistenci si připsal Tvrdek. Právě on byl na konci 57. minuty vyloučen za krosček a přídavkem za řeči směrem k rozhodčímu odešel předčasně do kabin. Poslední úspěch, který domácí zaznamenali v posledních okamžicích, byla nastřelená tyč Faltovy branky.