Výsledková mizérie pokračuje - v Kadani vyhrál i poslední Most

Jindřich Poledna | 03.02.2016 | |

Ač fanoušci Kadaně doufali v body s posledním Mostem, situace na ledě byla úplně jiná. Trhači po druhé třetině prohrávali již o 3 branky, na 1:3 korigoval v 45.minutě František Wágner. Hosté do konce třetiny ještě 2x skórovali a odvezli si tak z Kadaně všechny 3 body za výhru 5:1.

47.kolo, středa 3.2.2016
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  1:5  (0:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 45. Wágner (Macháček, Huňady) – 9. Strejček (Alinč), 22. Nedrda (Rod, Slavíček), 34. Smolka (Alinč), 46. Rod, 58. Smolka (Alinč, Tauš). Rozhodčí: Bejček – Rampír, Polák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (Čech) – Černý R, Trený, Szathmáry, Weinhold, Drobný, Kolařík, Blaha – Kadlec, Kverka, Sloboda – Veselý, Chlouba, Hlava – Šťovíček, Vrána, Vaněk – Deveri, Macháček, Wágner – Huňady
SK HC Baník Most: Řehoř M (Mouček) – Hora, Cvrk, Kokeš, Černý K, Zeman, Strejček, Procházka – Kubinčák, Doležal, Řehoř I – Nedrda, Rod, Slavíček – Tauš, Alinč, Smolka – Hanzl, Šrámek

Sestavy týmů překvapily diváky. V dresu Mostu se nepředstavil ani Hanuljak, ani Charousek. Do branky se tak postavil Milan Řehoř. Na druhé straně se do branky postavil Tadeáš Dvořák a do sestavy se vrátil také druhý nejproduktivnější kadaňský hráč Roman Chlouba.

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí. Po patnácti vteřinách prověřil Řehoře Kadlec, hostující brankář byl pozorný. Domácí byli aktivnější, přesto se v první větší šanci ocitli hosté. V . minutě chyboval na modré čáře Kverka a do rychlého brejku vyrazili dva útočníci hostů. Alinč místo přihrávky volil střelu, Dvořák však puk vyrazil a dojíždějící Weinhold puk uklidil do bezpečí. V 9. minutě byl vyloučen Vrána a hosté svou první přesilovou hru využili. Na modré čáře napřáhl JAN STREJČEK a jeho prudká střela skončila za zády domácího brankáře.

S Trhači branka otřásla a obraz hry se brzy vyrovnal. V 15. minutě zůstal za domácí obranou zapomenutý Šrámek, ale jeho střele vystavil stopku Dvořákův beton. O minutu později vypálil od modré čáry Zeman, ale domácí brankář nastavil jeho střele vyrážečku. Tři minuty před koncem se povedenou kombinací prezentoval první útok Mostu. Kubinčák přešel přes obránce a našel mezi kruhy Horu, domácí brankář se však roztáhl na modré čáře a puk ukryl pod tělem.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Po dvou minutách našel Slavíček před brankou VÍTĚZSLAVA NEDRDU, který bekhendovou střelou o tyč zvýšil náskok hostů. Kadaňští mohli snížil ve 27. minutě. Sloboda se objevil sám před Řehořem, na brankáře hostů sice nevyzrál, ale objel branku a nahrál na Trefného. Ten vyslal prudkou střelu, Řehoř se však stačil přemístit a se střelou si poradil. V polovině zápasu napřáhl od modré čáry Robert Černý, ale Řehoř jeho střelu ukryl do lapačky.

Hosté se potřetí radovali ve 34. minutě. Alinč vybojoval puk za brankou Kadaně a našel před brankou volného PAVLA SMOLKU, který zakončil do prázdné branky. Hosté poté kontrolovali puk a nepouštěli se do větších akcí. Domácí tým se snažil alespoň snížit skóre, ale nemohli se dostat přes modrou čáru. Až minutu před koncem vypracoval Weinhold střeleckou příležitost pro Kverku, ale ten přestřelil.

Kadaňským se vydařil vstup do poslední části. Ve 43. minutě se ke střele z mezikruží dostal Veselý, ale Řehoř si s jeho střelou poradil. Ovšem ve 45. minutě ujel obraně hostů FRANTIŠEK WÁGNER a nadvakrát překonal ležícího Řehoře.

Kadaňská radost netrvala dlouho. Po minutě hry se k puku dostal první útok Mostu a v nepřehledné situaci dotlačil puk do sítě TOMÁŠ ROD. Domácí sice reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti, ale hlavní rozhodčí stál blízko situace a branku uznal. Na ledě se poté začalo přiostřovat. Na trestnou lavici se po vzájemných potyčkách posadili Vrána s Nedrdou a Hlava s Kamilem Černým. V 52. minutě Alinč zpracoval puk pro Tauše, ale akci překombinovali a puk skončil v rohu kluziště. V 56. minutě vystřelil Kubinčák a Dvořák srazil puk pouze na hůl Roberta Černého, od kterého málem puk skončil v síti. Oba hráči však rychle zareagovali a kotouč nakonec skončil v lapačce domácího brankáře. Když už zápas pouze dohrával, rozjel třetí útok povedenou kombinaci, na jejímž konci zakončoval PAVEL SMOLKA do odkryté branky a upravil tak skóre na konečných 1:5.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Kadaň):Dnes z naší strany není co hodnotit. Pro mě osobně je to ostuda, a nechci pro dnešní výkon hledat polehčující okolnost pro dnešní a totální výpadek. Můžu se omluvit těm skalním a věrným, kteří nás přišli povzbudit. Můžu ale říct, že jsem několikrát upozorňoval na to, když téhle sestavě dojde náboj a emoční síla (pozn. třetí varianta sestavy, od října k dnešnímu datu je 12 hráčů mimo tým a 3 zranění), že se můžeme dostat do situace, která bude velice nepříjemná. Tenhle výpadek, který jsem už cítil v utkání v Třebíči, může nastat a těžko se z toho bude takto složený tým dostávat. Nicméně, my jsme tady od toho, abychom udělali vše pro to, abychom výkonnostní propad zastavili a dokázali poslední utkání základní části důstojně odehrát. Roman Chlouba, od kterého jsme čekali výraznou podporu, je naprosto mimo formu a pohodu. Martin Kadlec nastoupil po nemoci a Radek Veselý po zranění. Už tady máme jen mladé, myslím tím juniory a mladé kluky na doplnění z Klášterce. Není to omluva pro mě, je to omluva možná pro tým, že to není kombinace mládí a zkušeností. Zkušenost do týmu musíme přinést my trenéři a udělat všechno myslitelné proto, abychom tým vrátili do dobré výkonnosti ještě v základní části. Naši příznivci a lidé, co sledují hokej si dnešním o utkání můžou myslet cokoli, ale já nehodlám plivat po mládencích, kteří poctivě s maximálním nasazením odtáhli posledních dvacet kol, a klukům věřím. Veškeré spekulace odmítám.

Josef Beránek (HC Most): Myslím si, že dnešní utkání jsme z naší strany odehráli dobře. Pro nás bylo důležité, že jsme vstřelily branky a hráči si začali věřit. Tohle utkání jsme odehráli v naší režii.