Z Klatov se kadaňská výprava vrací jako vítěz

Sabina Nováková | 05.08.2021 | |

Z Klatov se kadaňská výprava vrací jako vítěz

K a d a ň - Pro Klatovské se jednalo o první přípravné utkání, pro Trhače naopak již o druhé. Po porážce na ledě Sokolova si Kadaň přemožením klatovského gólmana vytvořila tříbrankový náskok ve druhé dvacetiminutovce. Soupeř ještě dotahoval, ale ani přes power-play nakonec výhru nevytěžil.

 
0.kolo, čtvrtek 5.8.2021
HC Klatovy - SK Trhači Kadaň  2:3  (0:0, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Eret (Houdek), 54. Uhlík (Roubal) – 22. Bernat (Čech, Jáchym), 28. Berčík (Steinocher, Kordule), 29. S. Heffernan (Mattson, Foltýn). Rozhodčí: Němec – Rubáš, Tvrdík. Bez využití. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
HC Klatovy: Polívka – Houfek, Walter, Kovářík, Sysel, Kaňák, Houdek – Uhlík, Roubal, Kolář, Michel, Kolda, Reitspies, Eret, Procházka, Fořt, Moravec, Váchal.
SK Trhači Kadaň: Běhula – Steinocher, Jáchym, Homola, Zorko, Přibyl, Foltýn, Běhula, Mattsson, Bernat, Routa, Hefferman, Čech, Vacín, Homer, Konášek, Zabloudil, Kordule, Berčík, Hradecký.

Komentář k zápasu

Trhačům první přípravné střetnutí na ledě Sokolova uteklo, a tak se vydali do Klatov sjednat nápravu. První třetina ovšem zůstala bezbranková, a tak se na přesnou střelu čekalo do prostřední dvacetiminutovky.

V té se jako první prosadil ve dvaadvacáté minutě Tomáš Bernat ve spolupráci s Danielem Čechem a Miloslavem Jáchymem - 0:1. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a o šest minut nato na své první dvě trefy v Sokolově navázal Martin Berčík, jemuž asistovali Michal Steinocher a Pavel Kordule - 0:2. Ještě o kratší prodlevu mezi gólovou radostí se zasloužil Kanaďan Shane Heffernan v kombinaci s Leifem Mattsonem a Michaelem Foltýnem. Thrhači tak rázem vedli 3:0. S tím se ale pokusil něco udělat klatovský Petr Eret a snížil na 1:3 v závěru druhého dějství.

Třetí dvacetiminutovku si už nechali domácí pro sebe a ještě zdramatizovali vývoj duelu gólem ve čtyřiapadesáté minutě. Ta padla z hole Jiřího Uhlíka - 2:3. To však už byl i přes power-play Klatov konečný výsledek, a Trhači si tak připsali první vítězné utkání v přátelském duchu.

Sabina Nováková
 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM