Zubři nastříleli Trhačům šest branek

Stanislav Jiskra | 28.01.2019 | |

K A D A Ň - Netradičně v pondělí jsme na našem zimním stadionu přivídali Zubry z Přerova. Zubři si již díky povedené první třetině, kterou vyhráli 1:4 odvezli všechny body. V zápase byla k vidění kuriózní branka Františka Wágnera, který se prosadil z vlastní poloviny hřiště.

51.kolo, pondělí 28.1.2019
Sportovní klub Kadaň - HC ZUBR Přerov  1:6  (1:4, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Wágner (Kůs) – 7. Krisl (Sýkora), 10. Hejcman (Novotný), 15. Navrátil (Malina), 19. Sýkora (Tomi, Sikora), 26. Moučka (Krisl, Goiš), 30. R. Černý (Moučka, Goiš). Rozhodčí: Zubzanda, Wagner – Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 243. Střely na branku: 19:41. Zblokované střely: 6:6. Vhazování: 23:35. Průběh utkání:0:2, 1:2, 1:6.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař (21. Štěpánek) – Novák, Klejna, Eliáš, Hajič, Foltýn, Šefl, Uřídil – Šulek, Kůs, Wágner – Zabloudil, Konášek, Maršoun – J. Svoboda, Tupý, Homer – Rindoš, Vašíček.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Novotný – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Moučka – Gago, Dvořák, Š. Kratochvíl.

V první části bylo k vidění ihned pět branek. Všemu předcházela šance, do které se dostal Jan Svoboda, kterého Klimeš ramenem vychytal. Následovalo nenápadné nahození z modré čáry z hole Jiřího Krisla, které skončilo až v domácí kleci - 0:1. O tři minuty později se hosté radovali podruhé v řadě. Martin Novotný vystřelil na Kuchaře, který vyrazil puk vedle brány, kam si šikovně sjel Darek Hejcman a přehodil Kuchařův beton - 0:2. O necelé dvě minuty později se prosadili domácí, konkrétně František Wágner, který střelou z vlastní poloviny hřiště snížil - 1:2. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Jakub Navrátil ujel kadaňské obraně, naznačil kličku a poslal puk přímo k tyči - 0:3. Chyby v domácí obraně využila i dvojice Tomi-Sýkora, právě Tomáš Sýkora střelou na vyrážečku zvýšil náskok Zubrů o tři branky - 1:4.

Do druhé třetiny nastoupil do domácí klece Oliver Štěpánek, ale ani on nepřerušil gólovou jízdu Zubrů. Branka byla k vidění v šesté minutě druhé třetiny. Jiří Krisl našel před brankou bolnou hůl Jaroslava Moučky, který usměrnil kotouč za Štěpánka - 1:5. Poté se trhači na delší dobu usadili v útočné třetině, ale hostující obránci s Klimešem v zádech byli úspěšnější. Navíc Zubři z protiútoku vstřelili šestý gól. Jiří Goiš přenechal kotouč Jaroslavu Moučkovi, který našel rozjetého Roberta Černého, který střelou do pravého růžku branky nedal Štěpánkovi příliš mnoho šancí na zákrok - 1:6- Přerov mohl přidat další dvě branky, obě mohl mít na svědomí Darek Hejcman, ale ani v jednom případě Štěpánka neobelstil a tak tento stav platil i po uplynutí druhé dvacetiminutovky.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté, ale vyzrát na Štěpánka nedokázal nikdo. Trvalo pětačtyřicet minut, než přišlo na řadu první vyloučení v zápase. Trhači tak měli výhodu přesilové hry, ale do největší šance se dostal Marek Sikora, který přestřelil Štěpánkovu klec. Ihned po uplynutí tohoto trestu šel na trestnou lavici Maršoun. Ani Přerov nedokázal výhodu jednoho hráče v poli využít. Do konce třetiny se již nic nestalo a Přerov si za výhru 1:6 připisuje důležité tři body do tabulky.

Stanislav Jiskra

Miroslav Novák: „Začátek utkání, zhruba prvních sedm minut jsme hráli dobře, ale hostující tým dal hned z první šance gól. Dostali jsme lekci z produktivity, a to když v úvodní dvacetiminutovce z pěti šancí dal Přerov hned čtyři branky. Právě tyto momenty stanovily směr celého zápasu. Byl hodně vidět rozdíl ve zkušenostech. Soupeř má zkušené mužstvo a dokáže šancí využít. My sice příležitosti máme také, ale mladí hráči se s tím nedokáží poprat.“

Vladimír Kočara: „Jsme velice rádi za vítězství. V podstatě nic jiného než tři body se od nás neočekávalo. Až na prvních deset minut, kdy jsme byli ještě hlavou na cestě do Kadaně, jsme duel bez problémů zvládli.“