V září 2008 vyšly tyto články:

12>>
2.9.V derby Kadaň nezaváhalaKNO - KAD 2:5, 0.kolo | Miroslav LučanK předposlednímu přípravnému utkání zajížděl A-tým SK Kadaň k sousednímu druholigovému týmu HC Klášterec. Po tomto utkání trenéři zúží kádr, takže hráči ze sebe chtěli dostat maximum. Kadaňští na ledě od prvních minut ukazovali, že mají vyspělejší tým a v polovině utkání vedli o čtyři branky. V zápase se blýskl kadaňský Karel TON, který vsítil dvě branky. Utkání nakonec skončilo vítězstvím hostí 2:5.
3.9.Avizované posily z KLH ChomutovMiroslav LučanZačátek nové sezóny je na spadnutí, uzavírají se soupisky. Po uzávěrce soupisky KLH Chomutov se do týmu nevešli již v průběhu přípravy v Kadani působící, útočníci Marek Indra, Jakub Valský, obránci Michael Kolarz, Lukáš Lang a brankář Erik Štěrba. Všichni se představí v dresu SK Kadaň. Gólman Štěrba má dokonce vyřízený střídavý start do Klášterce nad Ohří. Kdo naopak případně opustí černožlutý dres se rozhodne do konce týdne.
4.9.Poslední příprava, přijede HC DĚČÍNKAD - DEC 6:1, 0.kolo | Miroslav LučanDnes ve čtvrtek 4.9.2008 od 18:00 bude vhozeno úvodní buly posledního přípravného utkání před ostrou sezónou. Posledním soupeřem bude druholigový HC Děčín, tedy ideální soupeř na pilování sehranosti. Proti druholigovým soupeřům si kadaňští v přípravě s chutí zastříleli.
4.9.Děčín nebyl velkou překážkouKAD - DEC 6:1, 0.kolo | Miroslav LučanPoslední přípravné utkání před ostrým startem 1.ligy se domácím vydařil. Druholigový soupeř z Děčína nebyl velkou překážkou. Od prvních minut byli kadaňští lepším týmem. Po první třetině nebylo o vítězi pochyb. Hosté se gólové trefy dočkali až při pětibrankovém rozdílu. Konečný stav završil svým druhým gólem Petr Freiberg. Dalším dvoubrankovým střelcem byl Lukáš Rybecký. Zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím domácích 6:1.
7.9.Do obrany přichází Višnák a KlozMiroslav LučanNa poslední chvíli před uzávěrkou soupisek před začátkem ročníku 1.ligy 2008/09 přichází vyztužit kadaňskou obranu Vojtěch Kloz a Bohdan Višnák. Oba se již v kadaňském dresu představili. Vojtěch již v minulosti sehrál v Kadani spousty utkání, Bohdan byl na soupisce v přípravných zápasech letošního léta. Naopak z Kadaně do druholigového Klášterce odchází obránce Martin Kocek.
7.9.Výsledky mládeže 6.9. - 7.9.2008 : Kadaňští vysoko nadělovaliMiroslav LučanO prvním zářiovém víkendu se rozjely mládežnické soutěže sezóny 2008/09. Do prvních mistrovských zápasů zasáhli hráči 6. až 9.třídy. Mladší šesťáci a sedmáci zajížděli na led sousedního Klášterce a své vrstevníky porazili dvouciferným výsledkem. Osmáci a devítka stejného soupeře přivítali na vlastním ledě. V obou zápasech to neměli tak jednoduché jako mladší kolegové, ale i oni si přisali první vítězství. Střelcem víkendu se stal se čtyřmi přesnými zásahy Martin Kanči ze šesté třídy.
7.9.B-tým v přípravě prohrál s juniory KlášterceMiroslav LučanV sobotu 6.9.2008 nastoupili hráči B-týmu k odvetě přípravného utkání s juniory HC Klášterce. V prvním utkání na domácím ledě kadaňští zvítězili 8:4, ale odveta se jim příliš nepovedla. Po nevydařené poslední třetině odjeli poraženi v poměru 2:5. Branky kadaňských vsítili Bartók a Kolář.
9.9.Do Kadaně letí Kometa Brno, s nimi i fanoušciKAD - KOM 1:4, 1.kolo | Miroslav LučanK prvnímu velkému křestu ohněm v nové sezóně nastoupí hráči A-týmu SK Kadaň ve středu 10.9.2008 od 18:00 hodin na domácím ledě proti jednomu z velkých favoritů 1.ligy, aspirantovi na postup do nejvyšší soutěže HC Kometa Brno. Kadaňští již několikrát v minulosti ukázali, že na slavnou Kometu zahrát umí. Na úvodní zápas sezóny si Kometa přiveze 100 fanušků z fanklubu. Nechají se domácí fanoušci zahanbit ? .....
10.9.Sympatický výkon na Kometu nestačilKAD - KOM 1:4, 1.kolo | Miroslav LučanV prvním utkání sezóny kadaňští narazili na jednoho z favoritů soutěže HC Kometa Brno, dlouho hráli se zkušenějším soupeřem vyrovnaný hokej. Do vedení se dostala Kometa hodně laciným gólem a pak v poklidu hlídali potřebný náskok. Jedinou branku domácích dal Stehlík, když stahoval dvoubrankové vedení. Kadaňští nesehráli špatné utkání, ale bohužel na mužstvo, které pomýšlí na postup do extraligy neměli. Konečný výsledek 1:4 je pro Severočechy možná příliš krutý. Nutno však podotknout, že pokud budou domácí předvádět nadále takové výkony, sezóna by nemusela být špatná.
11.9.Radost ze hry je pro Chrudim hnacím motorem i slabinouCHR - KAD 4:1, 2.kolo | Katka HodkováK a d a ň - V sobotu 13. září Kadaň zavítá na led prvoligového nováčka HC Chrudim. Svůj první zápas Chrudim odehrála na ledě Benátek, se kterými se utkala v minulé sezóně v postupových bojích do I. ligy. Přestože chrudimští zápas prohráli 2:5, nelze je podceňovat. Pojďme se podívat na informace, které o Chrudimi zatím víme.
13.9.Porážka na ledě nováčka z ChrudimiCHR - KAD 4:1, 2.kolo | Miroslav LučanKe druhému zápasu sezóny zajíždeli hráči A-týmu SK Kadaň na led nováčka 1.ligy HC Chrudim, kterou vede bývalý reprezentant Martin Hosták. Zápas začaly oba týmy opatrně, skóre otevřel exkadaňský Stanislav Stavenský. Na počátku druhé části přidali domácí druhý gól a se Severočechy to nevypadalo dobře. Kadaňští se poté zvedli, ale nedokázali využít ani jasné gólovky. Ve třetí třetině chrudimští zvýšili náskok, kadaňský Fink však dokázal rychle odpovědět a vrátil hosty do zápasu. Kadaňští nevyužili několik přesilovek, osm minut před koncem domácí právě v oslabení definitivně rozhodli o svém vítězství 4:1.
14.9.Výsledky mládeže 12.9. - 14.9.2008Miroslav LučanO uplynulém víkendu svou soutěž začali i dorostenci, bohužel však oba zápasy prohráli, žákovská liga měla na programu druhé kole, ve kterém se kadaňští žáci utkali s HC Most na domácím ledě šestka prohrála, sedmička zvítězila, osmáci na mosteckém ledě remizovali a devítka přivezla vítězství. Střelcem víkendu se stal Martin Strunz ze sedmé třídy, který završil hattrick.
15.9.Hradec chce být i přes těžký začátek stále ve hřeKAD - HKR 3:0, 3.kolo | Katka HodkováK a d a ň - Dno tabulky, konec, neúspěch, nelichotivý poměr vstřelených a inkasovaných branek... Kdo ale Kadani skutečně fandí, nepodlehne tlaku těchto negativních informací. Po dvou odehraných zápasech by nikdo z nás neměl dělat konečné závěry nad celou sezónou. Ve středu 17. září od 18:00 přivítá Kadaň na domácí půdě HC VCES Hradec Králové. Přestože Východočeši odstartovali do letošní sezóny o něco lépe než my, dělají chyby, kterých můžeme využít.
17.9.Hradec bojoval, přesto odjel s prázdnouKAD - HKR 3:0, 3.kolo | Jakub Coufal, Martin GahlerS povinností bodovat vstupovali Severočeši k domácímu duelu s Hradcem Králové. Zápas se nesl ve vyrovnaném a divácky atraktivním duchu. Časté přesilovky a přelévání aktivit z jedné strany na druhou se muselo divákům líbit. O něco delší konec provazu drželi na své střídačce Kadaňští, kteří postupně navyšovali svůj náskok do konečného stavu 3:0. Hvězdami obou celků byli gólmani, ačkoliv šťastnějším hrdinou byl bezesporu Hanuljak, který si připsal první vychytanou nulu.
19.9.Chomutov zatím válcuje soupeře, jak obstojí Kadaň?CHM - KAD 4:2, 4.kolo | Jakub CoufalPo první výhře v soutěži odjíždí Kadaň sice nedaleko, ale o to k těžšímu klání. Soupeřem jí bude ambiciózní klub z Chomutova, který se netají vytouženým přáním postupu do extraligy. Hokejisté KLH zatím nikoho nenechávají na pochybách, že by za tímto snem tvrdě nešli. Kadaň tak musí spoléhat na přízeň hvězd a štěstěny, aby se jí v sobotu 20. záři od 17:30 podařilo přivézt nějaký bod. Není asi potřeba dodávat, že případný zisk by byl prvním oloupením Chomutovských v letošní sezóně.
20.9.Kadaňští dlouho vzdorovali, odjíždějí bez boduCHM - KAD 4:2, 4.kolo | Miroslav LučanKadaňští zajížděli k velkému favoritu s domněním, že mohou jen překvapit. Po celé utkání byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. V první části se žádný z týmů gólově neprosadil. Ve druhé třetině se podařilo černožlutým otočit vedení domácích, když se trefili Valský a Szakal. V závěrečné třetine chomutovští zabrali a výsledek otočili, definitivní tečku za utkáním však dali až půl minuty před závěrečnou sirénou - 4:2.
21.9.Vrchlabí se opírá o posily z Mladé BoleslaviKAD - VRC 0:1, 5.kolo | Katka HodkováK a d a ň - "Věřím, že se někde na vrcholu první ligy najde místečko i pro nás." Věta, kterou v nedávném rozhovoru zmínil jednatel HC Vrchlabí Petr Dědek. Tabulka po čtyřech kolech zatím jeho slovům odpovídá, ale je teprve začátek sezóny. Na vlastní oči se můžete o kvalitách kádru z Vrchlabí přesvědčit během utkání, které se uskuteční v pondělí 22. září od 18:00 na kadaňském zimním stadionu.
22.9.Vrchlabí vytěžilo z jediného gólu tři bodyKAD - VRC 0:1, 5.kolo | Martin Gahler, Katka HodkováK a d a ň - Fotbalovým výsledkem s jednou vstřelenou brankou, tak skončil zápas mezi Kadaní a Vrchlabím. O osudu celého zápasu rozhodl ve 2. třetině Nikola Gajovský. Přestože střelecky nebylo utkání vůbec chudé, oběma týmům chyběla trocha štěstí v zakončení. Ve třetí třetině se Vrchlabí stáhlo do obrany a Kadaň nedokázala jeho obranné valy prolomit.
23.9.Havířov pod novým trenérem ještě nezaváhalHAV - KAD 1:2, 6.kolo | Katka HodkováK a d a ň - Ve středu 24. září od 17:30 se kadaňský kádr představí na havířovském ledě. Panteři zatím hrají pod vedením nového trenéra na výbornou, ale to se může změnit. Kadaň vždy uměla najít zbraň na silné a sebevědomé týmy. Na internetu bude utkání pro fanoušky opět přenášet server www.onlajny.cz.
24.9.Kadaň sebrala první body HavířovuHAV - KAD 1:2, 6.kolo | Libor Gavlas, Miroslav LučanV rámci 6.kola odjížděli hráči A-týmu SK Kadaň na nejdelší prvoligovou cestu, na led HC Havířov Panthers. Domácí panteři doposud nezaváhali a kadaňští mohli jen překvapit. Kadaňští trenéři přeskupili formace, do sestavy se vrátil Freiberg a Chyba. Hrál se rychlý hokej, ve kterém se severočeši dostali do vedení brankou, kterou v početní výhodě vsítil Marek INDRA. Havířovští ve druhé třetině nedokázali využít dvě dvojnásobné početní výhody, Hanuljak nejednou musel ukázat své kvality. Ve třetí části si domácí vytvořili tlak a deset minut před sirénou se jim podařilo vyrovnat. Do konce základní doby mohli oba týmy strhnout vedení zpět na svou stranu, ale brankáři byli lepší útočníků. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém Ladislav BOUŠEK v početní výhodě zajistil druhý bod pro Kadaň. Havířov tak poprvé v sezóně prohrál - 1:2pp.