V listopadu 2007 vyšly tyto články:

12>>
1.11.Projekt 3K a další zajímavostMiroslav LučanS platností od 1.11.2007 dochází k výměně soutěží s KLH Chomutov u 6. a 7.třídy. Kadaňští doposud hráli Žákovskou ligu skupiny D, ve které si vedli nad míru znamenitě. Sedmáci suveréně vedli skupinu a šestá třída byla na druhém místě. To samé se však nemohlo říci o hokejistech KLH Chomutov, kteří působili ve skupině B. Ti naopak uzavírali tabulky svých soutěží s pouhým jedním vítězstvím. Nyní se v rámci projektu 3K kluby SK Kadaň a KLH Chomutov dohodli na prohození soutěží. SK Kadaň tak dohraje sezónu ve skupině B, bude hrát na kadaňském zimním stadionu, ale pod hlavičkou KLH Chomutov, ten naopak dohraje sezónu ve skupině D na svém ledě pod hlavičkou SK Kadaň.
2.11.Obstojí Kadaň na Hané před nejlepším útokem Východu?OLO - KAD 7:5, 18.kolo | Jakub CoufalPo dvoutýdenní sérii domácích klání musí Kadaň opět cestovat za dalšími boji v 1. lize i na cizí kluziště. Tentokráte zavítají Severočeši až na Hanou, kde změří síly s 2. celkem Východu, Olomoucí. Její překvapivě dobré výsledky vycházejí zejména z kvalitního útoku podpořeným vynikající bilancí domácích klání. Podle statistiky by Kadaň měla odjet s prázdnou, neboť z Hané vycestovaly pryč pouze tři body, které se připsaly po dvou na účet Komety za vyhrané samostatné nájezdy a zbylý náležel Sareze za prohru v prodloužení. Zda Kadaň dokáže překvapit a pokusí se přivézt nějaký bod, bude o něco více jasné v sobotu 3. listopadu od 17:00.
3.11.Promrhaný úvod a sympatický bojovný konecOLO - KAD 7:5, 18.kolo | Miroslav LučanPo čtyřech domácích zápasech zajížděl A-tým SK Kadaň na led soupeře, tentokrát se vydal na dlouhou cestu na Hanou, změřit síly se druhým celkem skupiny Východ HC Mora Olomouc. Po dlouhé cestě dostali ihned na začátku hodně studenou sprchu. Po sto dvaceti třech vteřinách prohrávali o dvě branky. Sice dokázali zvednout hlavu a vytvořit si několik slibných příležitostí, ale byli to opět Severočeši kdo kapituloval. Kadaňští vystřídali gólmana a když Derfler ještě snížil nevypadalo to tak zle. Jenže olomoučtí dávali kadaňským lekci z produktivity a do přestávky vstřelili ještě dva góly. Ve druhé části v pohodě hrající domácí odskočili až na hrozivých sedm jedna a na kadaňských ležela deka. V polovině utkání ještě Jan Bauer snížil po hezké individuální akci. V poslední části se kadaňští vzchopili, nejprve Poživil na počátku snížil na rozdíl čtyř branek a osm minut před koncem Vrtek využil přesilovku. Na zvrat však bylo příliš pozdě. Dvě minuty před koncem Jakub Bauer zpoza branky snížil na 7:5. Kadaňští dovolali gólmana a na stadionu rozpoutali doslova peklo, ale na vyrovnání již čas bohužel nezbyl.
5.11.Brno letos nebodovalo jen jednou, jak odpoví Kadaňští?KAD - KOM 2:1, 19.kolo | Jakub CoufalJeden těžký soupeř za druhým si v poslední době brousí zuby na Kadaň. Sotva se Severočeši vrátili z Olomouce, 2. celku východní skupiny, přijíždí na návštěvu Kometa. Hokejisté Brna vedou skupinu, nedávno skončili sérii 11 výher v řadě a aby toho nebylo málo, v 17 zápasech za sebou bodovali. Jediná tříbodová ztráta přišla v 1. kole proti Třebíči. Na druhou stranu se Kadani nabízí možnost napodobit Beroun, který na svém ledě dokázal Brněnské zaskočit a udolat na nájezdy. Zda se Kadani podaří podobný husarský kousek, bude o něco více jasné ve středu 7. listopadu od 18:00 v Kadani.
7.11.Kometa na severu nestačilaKAD - KOM 2:1, 19.kolo | Miroslav LučanV 19.kole první hokejové ligy přivítal A-tým SK Kadaň velice ambiciozní tým, vedoucí celek skupiny Východ HC Kometa Brno, který byl v normální hrací době jen jedinkrát poražen. Kadaňští však letos nejednou ukázali, že na papírově lepší týmy zahrát umí. V úvodu utkání se domácí natlačili pře Hronka a Kometa dlouho nevěděla co má na dobře hrající Kadaň hrát. Domácím se však branku podařilo vstřelit paradoxně až když Kometa vyrovnala hru. Na konci akce stál Vrtek, který protlačil puk za Hronka. Kadaňští sehráli první třetinu výtečně a zaslouženě vedli. Ve druhé části nejprve Appel s pomocí teče Poživila vyrovnal, ale v polovině utkání domácí opět rozebrali brněnskou obranu a Polanský vrátil Kadani vedení. Ve třetí třetině byl k viděni opět vynikající hokej, Kometa se nechtěla s výsledkem smířit, byla sice v poslední části aktivnější, ale i kadaňští několikrát zahrozili před Hronkem. Kadaň si tak zaslouženě připisuje další tři důležité body do tabulky za vítězství 2:1.
8.11.Boj s Draky o první místo - PIVO ZDARMASKB - BIL 4:2, 7.kolo | Miroslav LučanV sobotu 10.11.2007 se na zimním stadionu v Kadani uskuteční bitva o první místo v krajském přeboru mužů. Druhý celek tabulky SK Kadaň B přivítá zatím o bod lepší tým HC Draci Bílina, kteří se netají tím, že chtějí postoupit do 2.hokejové ligy. Tým je hodně posílen o hráče vyřazených Teplic, kteří prodali svou druholigovou licenci Litoměřicím. Kadaňští se také pokoušejí proniknout do baráže, do které se ovšem dostane pouze vítěz krajského přeboru. Hodně napoví již nadcházející utkání. kdy na fanoušky s platnou vstupenkou čeká odměna - pivo zdarma. Přijďte podpořit B-tým v důležitém utkání v co největším počtu. Utkání začíná v 17:00 hodin.
9.11.Jestřábi letí na vítězné vlně, do cesty se staví KadaňPRO - KAD 1:2, 20.kolo | Jakub CoufalSouboj celků na 6. pozicích v jednotlivých tabulkách 1. ligy  je na programu 20. kola. Kadaň po výhře nad Brnem zajíždí do hnízda Jestřábů, kteří se v posledních zápasech rapidně zlepšili. Severočechům se blíží dlouhá čtyř zápasová série venkovních klání, a tak by pro ně určitě nebylo na škodu, kdyby nějaký bod přivezli už z venkovního utkání s neúprosnými dravci. Jak se Kadaň dokáže ubránit útočné smršti nabuzených Jestřábů a zda sama vystrčí severočeské drápky, bude o něco více jasné v sobotu 10. listopadu od 17:00 v Prostějově.
10.11.Kadaň přiváží tři body od JestřábůPRO - KAD 1:2, 20.kolo | Jindřich Poledna, Martin GahlerK a d a ň - Po vydařeném domácím utkání s brněnskou Kometou zajížděla Kadaň ve 20. kole na led Jestřábů do Prostějova. Rozjetou Kadaň hned ve třetí minutě opařila branka Pavla Kumstáta. Ale to ještě nikdo netušil, že víc gólů kadaňský Hanuljak za svá záda nepustí. Naopak začali úřadovat severočeši. Nejdříve z úhlu Biegla překvapil Lukáš DUBA a minutu a půl po něm vystřílel Kadani tři body Vladislav VRTEK. V dalších dvou třetinách dominovali brankáři, gól nepadl, a tak si kadaňští borci přivážejí z Hané veledůležité tři body.
13.11.Na jídelníček Kadaně se servíruje další predátorKAD - HAV 2:4, 21.kolo | Jakub CoufalV minulém kole se konal souboj celků na 6. pozicích. V současnosti Kadaň povýšila a chystá se na střetnutí mužstev na 5. příčkách mezi ní a Havířovem. A žádný kadaňský fanoušek by se určitě nezlobil, kdyby se v dalším kole odehrál duel klubů na 4. místech, neboť tuto pozici ve skupině Východ okupuje Třebíč, další soupeř černožlutého celku po Havířovu. K naplnění tohoto cíle je třeba splnit nutnou podmínku v podobě zisku 3 bodů nad Havířovem, který naposledy šťastně přehrál Vrchlabí. Ani poslední výhra šelem nic nemění na tom, že Kadaň by měla být doma favoritem. V honbě za úspěchem bude na straně Severočechů potřeba nasadit velkou bojovnost a vytrvalou houževnatost. Panteři do Kadaně přijedou ve středu 14. listopadu od 18:00.
13.11.NÁBOR MLADÝCH HOKEJISTŮMiroslav LučanNábor hráčů do přípravky SK Kadaň. Rodiče mohou přihlásit děti ve věku od předškoláků až po žáky třetí třídy ZŠ. Tréninky probíhají každé úterý od 16:00 do 17:15 hod. Ve snaze co nejvíce podpořit výchovu nových talentů a umožnit dětem sportovní vyžití, které by co nejméně finančně zatížilo rodiče, bude výstroj hráčům zapůjčena zdarma. Člen SK Kadaň má automaticky vstup zdarma na koupaliště, veřejné bruslení a na všechny zápasy týmů SK Kadaň. Členské příspěvky jsou pouze 200 Kč ročně. Bližší info podá p. Novák Miroslav - 607923834 , Štefan Jindřich a Wágner František - 603435149.

Více informací o mládežnickém hokeji SK Kadaň naleznete na Oficiálních stránkách mládeže

13.11.Mládež SK Kadaň v uplynulém koleMiroslav LučanO uplynulém víkendu sehráli kadaňští mládežníci další zápasy ve svých skupinách žákovských lig, s vyjímkou dorostu a juniorů, kteří měli volno. Čtvrtá a pátá třída cestovala do Mostu, kde obě mužstva dokázala o branku zvítězit, v týmu páté třídy hattrickem zazářila Aneta Lédlová. Šesťáci a sedmáci po přesunu do B skupiny přivítali silný Chemopetrol, na který bohužel neśtačili. Osmá a devátá třída měla na programu dvoukolo, v obou zápasech však utrpěli debakly od Mariánských Lázní a Klášterce.
14.11.Milan Buďa - výrazná posila do útokuMiroslav LučanKadaňský tým v posledních zápasech předvádí parádní výkony, spolu s Vrchlabím se dělí o průběžné čtvrté místo Západní skupiny s malou ztrátou na třetí Hradec Králové. V letošní sezóně po dlouhé době by kadaňští mohli nakouknout do play-off. Je třeba neusnout na vavřínech a spokojit se s náskokem, ale bojovat dál. Tým, který jako hlavní kouč vede Miroslav Novák, letos svou bojovností naznačil, že by se s ním mělo v konečné fázi soutěže počítat. Aby mohl být sen Play-off splněn je potřeba tým vhodně doplnit. Navázat na své velmi dobré výkony se v týmu černožlutých pokusí MILAN BUĎA, který se stal první posilou v rozběhnuté sezoně. Poprvé v dresu SK Kadaň nastoupí paradoxně proti svému mateřeskému oddílu SK Horácká Slavia Třebíč v sobotu 17.11.2007.
14.11.Utkání s Pantery rozhodly přesilovkyKAD - HAV 2:4, 21.kolo | Miroslav LučanUtkání začalo pro domácí nadějně, ze zdvojené přesilovky Derfler poslal Kadaň do vedení. To vypadalo se Severočechy ještě dobře. Jenže poté se přestalo dařit. Havířovští nehráli nijak oslnivý hokej, ale na špatně hrající domácí to stačilo. V prví části využili havířovští dvě přesilovky a otočili skóre. Ve druhé části se domácí hodně tlačili před Valentovu branku, ale ten byl pro hosty velkou oporou. Kadaňští střelci byli hodně zoufalí, nedokázali využít vyložené šance. Naopak hostům stačila jedna využitá přesilovka ke zvýšení skóre. Do třetí části nastoupili kadaňští s odhodláním vrátit se do zápasu, ale přišla hodně studená sprcha. Po pár vteřinách Mikšan využil chyby domácí obrany a po další brance vystřídal domácího gólmana. Necelé dvě minuty před koncem čtvrtá formace předvedla pěknou akci, na jejímž konci byl Chyba a upravil tak skóre. Ačkoli havířovští v utkání nic extra hokejového nepředvedli odváží si možná překvapivě všechny tři body za vítězství 2:4.
16.11.Kadaň čeká tvrdá zkouška 4 venkovních zápasůTRE - KAD 3:2, 22.kolo | Jakub CoufalPo smolné domácí prohře s Havířovem se musí Kadaň velice rychle otřepat, neboť ji čekají 2 týdny na cizích kluzištích. Pokud nechtějí Severočeši ztratit kontakt s 4. až 6. místem, musí bezpochyby něco přivézt i z venku. První příležitost dostanou Severočeši proti Třebíči, která body také potřebuje jako sůl, když se ji v posledních kolech příliš nedorazilo. Kadaň se představí i s novou útočnou posilou. Milan Buďa se bude chtít proti svému mateřskému klubu určitě vytáhnout. Nemilosrdný souboj o body začíná v sobotu 17. listopadu v 17:00 v Třebíči.
17.11.Kadaň přiváží z třebíčského stadionu bodTRE - KAD 3:2, 22.kolo | Miroslav LučanK a d a ň - Ze čtyřzápasové série na hostujících stadionech, kterou musí absolvovat A-mužstvo SK Kadaň se jako první protivník postavil tým SK Horácká Slavia Třebíč. Kadaňští jeli na Moravu s úmyslem bodovat. Do utkání nastoupila i posila Milan Buďa, kterého třebíčští fanoušci dobře znají. Severočeši nastoupili do utkání s úmyslem hrát ze zabezpečené obrany a co nejdéle neinkasovat. Jenže brzy inkasovali a plány se musely měnit. Jednobrankový náskok domácích vydržel až do poloviny utkání, kdy Derfler zužitkoval Buďovu přihrávku, jenže radost černožlutým nevydržela dlouho, po pár vteřinách domácí opět vstřelili rozdílovou branku. Ve třetí třetině kadaňští vytěžili z velkého tlaku vyrovnávací gól, do černého se trefil Polanský. Ani jeden z týmu do konce základní hrací doby a ani v prodloužení nerozhodl, tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nichž nebyl ani jeden kadaňský hráč úspěšný oproti dvěma třebíčským střelcům. Severočeši tak odjížději domů s jedním bodem za porážku 3:2sn.
19.11.Vyztužit obranu přichází VOJTĚCH KLOZMiroslav LučanKadaňští poslední dobou nehrají špatně, na hru se dá koukat, ale vedení klubu ví, kde má tým slabiny. Tým je potřeba vhodně doplnit na některých postech. Po nedávném angažování útočníka Milana Budi příchází další posila, která naopak vyztuží obranné řady VOJTĚCH KLOZ. Pro něj samotného není SK Kadaň žádnou neznámou a hodlá zde zakotvit minimálně do konce sezóny. Tento spíše defenzivní obránce má na kontě již 29 startů v černožlutém dresu, ve kterých stihl nasbírat 5 bodů za 2 góly a 3 asistence. Kadaňští trenéři od něj očekávají, že vyčistí prostor před brankovištěm a vnese klid do obranných řad. Odchovanec Karlových Varů před letošní sezónou odešel zkusit štěstí do Komety Brno, tam však šanci nedostal a odešel na hostování k nováčkovi soutěže HOkej Šumperk 2003. Toužil však po návratu blíže k domovu a tak podespal smlouvu do konce sezóny právě na severu Čech. Do sestavy Severočechů nastoupí zřejmě v sobotu 24.11.2007 proti ostravské Sareze.
19.11.Reakce vedení SK Kadaň na rozdělení žákovských soutěží Miroslav Lučan, Miroslav Novák, Robert Černý ml.Určitě všichni víme nebo se většina doslechla o systému soutěží koordinovaných hokejovým svazem ČSLH. Ale málo z nás s tímto návrhem soutěží souhlasí. Mužstva dle počtu obyvatel z malých měst nemají stejné podmínky jako jejich rivalové z měst dle aglomerace větších. Často mladé naděje malých hokejových měst ovšem dokazují, že by i oni mohli být důstojným soupeřem velkých celků. Proč některé týmy, které několik sezón po sobě jednoznačně vyhrávají ve své soutěži nemohou hrát a měřit síly častěji s kvalitnějšími týmy ? A naopak proč mužstva, která jsou ve vyšší soutěži, ale výkonnostně nestačí nemohou hrát s menšími městy ? Je to snad ostuda ? …… možná by i hráči raději nějaké vítězství přivítali, než aby dostávali od soupeřů na frak. Jim by zřejmě jinou soutěž hrát nevadilo, ale určitě někomu jinému …….. .
21.11.Draci začínají opět šlehat plameny, na řadě je KadaňSUM - KAD 3:4, 23.kolo | Jakub CoufalKadaň v dalším zápase na cizím kluzišti sehraje další odvetný zápas s mužstvem ze skupiny Východ. Severočeši zajíždějí na led zatím ne moc úspěšného Šumperku. Kdo by však čekal jasný zisk bodů, nemusel by se dočkat. Draci v posledním klání dokázali přehrát Vrchlabí a nažhavení jim určitě vydrží do následujícího duelu. Hnacím motorem jim bude i fakt, že v Kadani předvedli vyrovnanou bitvu, přesto prohranou. Zda Kadaň naváže na bodový zisk z Třebíče se ukáže ve středu 21. listopadu od 18:00 v Šumperku.
21.11.Víkendové výsledky mládežeMiroslav LučanO víkendu 16.11. - 18.11.2007 proběhlo další kolo žákovských lig. Poprvé v sezóně sehráli svá mistrovská utkání druháci a třeťáci. Na domácím ledě byli však přemoženi stejnými vrstevníky z Mostu. Čtvrťáci a páťáci porazili Louny. Ve vyšší soutěži se šestka a sedmička shodně dvě třetiny držela na Spartě, ale domů odjeli s velkým debaklem. Osmá a devátá třída ze Sokolova odjela rovněž bez bodu. Dorostenci v pátek utrpěli debakl v Letňanech a v neděli doma nestačili na Most.
21.11.VRTEK zajistil druhý bonusový bodSUM - KAD 3:4, 23.kolo | Miroslav LučanK utkání 23.kola 1.ligy zajížděl A-tým SK Kadaň na led posledního celku skupiny Východ HC Hokej Šumperk 2003. Zápas začala obě mužstva opatrně a po celou první třetinu si ani jeden z týmů nevytvořil větší tlak, gólmani byli úspěšnější než střelci. Druhá část začala nadějně pro Severočechy. Hned v úvodu nejprve KAJER využil početní výhodu a minutu po něm POLANSKÝ zajistil hostím dvoubrankový náskok. Jenže poté přišly chvilky domácích a za minutu bylo vyrovnáno, když potrestali vyloučení černožlutých. Kadaňští se nepoložili a v polovině zápasu BRŇÁK opět v přesilovce strhl vedení. Do přestávky měla obě mužstva ještě několik šancí, ale nebyly využity. V úvodu třetí části šumperští ze samostatného úniku vyrovnali. Ani jeden tým nedokázal zápas do konce třetí části rozhodnout. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém VRTEK vystřelil druhý bonusový bod, za vítězství 3:4 v prodloužení.