Trhače čeká dvojboj ve Frýdku-Místku

Jiří Novotný | 10.02.2020 | |

 Trhače čeká dvojboj ve Frýdku-Místku

F r ý d e k - M í s t e k / K a d a ň - V uplynulých dnech byla pozornost hokejových fanoušků upřena k reprezentačním výběrům, nyní se už ale o slovo znovu hlásí Chance liga. Černožlutí se vydají k dvojzápasové bitvě ve Frýdku-Místku, s nímž se utkají v úterý 11. února, reprízu si střihnou o den později. Oba zápasy startují v hale Polárce od 18:00 a bude z nich připraven online přenos.

 
HC FRÝDEK-MÍSTEK vs. SK TRHAČI KADAŇ
10. místo
74 bodů
POZICE15. místo
39 bodů
157:132SKÓRE107:189
19,80 % – 84,11 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ14,98 % – 82,95 %
603 tr. minutTRESTNÉ MINUTY736 tr. minut

RYSI V MINULÉM KOLE NAPRAVILI VÝPRASK S TŘEBÍČÍ

Frýdeckým se v lednu dařilo, zaznamenali pouze tři porážky a pyšnit se mohli pětizápasovou vítěznou sérií. Úspěšně vstoupili i do následujícího měsíce, Prostějov zdolali po samostatných nájezdech. V dohrávce 6. kola však inkasovali tvrdý direkt od Třebíče, které na svém ledě podlehli 0:5.

Zaváhání dokázali odčinit v následujícím kole, kdy si před domácím publikem podali Jihlavu. Po bezbrankové první třetině to na žádnou dělostřelbu nevypadalo, ale Rysi ve druhé části zahájili prudkou ofenzivu a v 53. minutě na tabuli svítilo zdrcujících 6:0. Dukla nakonec vsítila alespoň čestnou branku, v samém závěru uťal Danečkovy naděje na čisté konto Harkabus. „Pochvalu si zaslouží všichni hráči, od gólmana, až po posledního hráče. I třetí a čtvrtá pětka hrála fakt výborně. Jak jsme si řekli, že budeme hrát, tak jsme to přesně dodrželi. A přineslo to své ovoce,“ liboval si webu Frýdku asistent trenéra Jozef Daňo.

    Poslední sestava HC Frýdek-Místek:

    L. Daneček – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kofroň, Hladonik, Mikulík – Kafka, Klimša, Tomi – R. Szturc, Kaukič, Martynek – Eret, Przybyla, Stuchlík

TRHAČI OVLÁDLI DERBY S ÚSTECKÝM SLOVANEM

Ve velice solidní formě se prezentují také Kadaňští. Jejich vítěznou šňůru čtyř zápasů v řadě sice přerušil Prostějov, ale důležitý zápas s Ústím zvládli a náskok Slovanu zredukovali na jediný bod. Celek z krajského města se v první třetině ujal vedení, ale poté se začali prosazovat také domácí střelci. Nejprve vyrovnal Zeman, na něhož ve druhé části navázal ruský snajpr Žolobov. Rozhodující úder Ústečanům zasadilo ve 43. minutě duo W+W. Nejprve se trefil Wojnar, na něhož pohotově navázal Wágner. Hosté ještě nehodili ručník do ringu, o tři minuty později snížil na 4:2 Mrňa. Blíže na dostřel se však Kadani nedostali.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Neužil – Trefný, Eliáš, Foltýn, Klodner, Procházka, Zeman, Delmarche – Wágner, Kůs, M. Zabloudil – Koblížek, Žolobov, Müller – Čech, Prymula, Wojnar – Homer, Rindoš, Dubský.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ ZVLÁDL LÉPE SOUPEŘ

Frýdek-Místek v letošním ročníku nepatří mezi nejoblíbenější protivníky černožlutých, v dosavadních třech duelech na ně recept nenašli. Asi nejhorší vzpomínky mají hned na první střetnutí v rámci 7. kola, z něhož se vraceli z osmigólovým přídělem. Nevydařila se ani odveta, v níž padli 7:2. V polovině ledna zavítal celek z východu republiky do Kadaně znovu a opět bral plný počet bodů. Osudnou se Trhačům stala druhá třetina, v níž inkasovali čtyři branky. Poté sice korigovali Trefný, Žolobov a Wágner, ale hosté si vedení dokázali ohlídat a zvítězili 6:3.

FRÝDEK-MÍSTEK vs. KADAŇ
Nick Malík – 92,66 %
Lukáš Daneček – 90,72 %
BRANKÁŘIJakub Neužil – 91,51 %
Oliver Štěpánek – 87,90 %
Milan Mikulík
39 (14+25)
PRODUKTIVITA Roman Chlouba
34 (13+21)
milan Mikulík
14 gólů
GÓLYFrantišek Wágner
17 gólů
Petr Kafka
26 asistencí
ASISTENCEJakub Trefný
27 asistencí
David Klimša
234/452 – 51,77 %
VHAZOVÁNÍ Jaroslav Kůs
359/695 – 51,65 %
J. Zahradníček, O. Hrachovský, J. Michálek
všichni 23 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYŠtěpán Čech
39 zbl. střel
Lukáš Motloch
51 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYMichael Foltýn
150 tr. minut
Filip Haman
20:32 min/z
ČAS NA LEDĚJakub Trefný
23:39 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM