První den ve Frýdku-Místku Trhačům nevyšel

Jiří Novotný (KAD), Sabina Nováková | 11.02.2020 | |

F r ý d e k - M í s t e k / K a d a ň - Na úvodní duel z dvoudenního tripu na východě republiky budou chtít Kadaňští co nejrychleji zapomenout. Černožlutí na gólmana Danečka recept nenašli, zato Rysům se střelecky dařilo a zvítězili devítigólovým rozdílem. Trhači musí nepovedené vystoupení hodit za hlavu, repete se v hale Polárce sehraje již zítra v 18:00.

35.kolo, úterý 11.2.2020
HC Frýdek-Místek - Sportovní klub Kadaň  9:0  (3:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Mikulík (Hladonik), 11. Tomi (Kafka, J. Michálek), 20. Hrachovský (Bartko, Martynek), 22. R. Szturc (Martynek), 28. Martynek (R. Szturc, Hrehorčák), 32. Klimša (M. Adámek, Tomi), 34. Hladonik (Mikulík, Kofroň), 45. Tomi (Kafka, Klimša), 50. Hrachovský (Klimša, Martynek). Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 047. Střely na branku: 40:23. Zblokované střely: 6:11. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 9:0.
HC Frýdek-Místek: Daneček (Suchánek) – M. Adámek, Haman, Bartko, Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kofroň, Hladonik, Mikulík – Kafka, Klimša, Tomi – Hrehorčák, Szturc, Martynek – Kaukič, Przybyla, Stuchlík.
Sportovní klub Kadaň: Neužil (32. Štěpánek) – Trefný, Eliáš, Foltýn, Delmarche, Procházka, Zeman, Klodner – Wágner, Kůs, M. Zabloudil – Z. Zabloudil, Žolobov, Müller – Koblížek, Čech, Wojnar – Homer, Rindoš, Dubský.

Před zápasem Polárka viděla speciální video v rámci akce O Kapku Lepší Hokej s malým chlapcem jménem Mikey, který bojuje s leukémií. Dojemnou atmosféru v hale umocnilo úvodní buly, které vhodil sám Mikey. Pak se už přešlo na věc. Hned od úvodních minut byli domácí lepší. První pokusy rysů Neužil s přehledem likvidoval, ale už na začátku čtvrté minuty se mohli domácí fanoušci radovat. Milan Mikulík dostal na levý kruh pas. Byl zde úplně nehlídaný. Mikulík ale nevystřelil, nýbrž s kotoučem předvedl kličku, kterou vykoupal Neužila a puk mu zasunul do branky. Následně byli domácí vyloučeni a Kadaň si vytvořila několik šancí. Jednu z pohledných kombinací zakončoval Wojnar, avšak Daneček chytal od úvodu excelentně, stejně jako v minulém zápase proti Dukle. V sedmé minutě Adámek napálil tyčku, ale domácí smutnit nemuseli, protože v 11. minutě šli do vedení 2:0. Kafka nejdříve krásně zmátl protihráče v kruhu a následně poslal parádní nabídku Vojtěchu Tomimu, který samozřejmě nabídnutou šanci neodmítla poslal do kadaňské branky druhý kotouč. Proti Foltýnově ráně od modré zakročil lapačkou Daneček, stejně jako proti rychlé ráně z první, kterou ne něj vyslal Zabloudil. Kolem sedmnácté minuty přišly tři obrovské šance domácích na gól, ten přišel nakonec těsně před sirénou. 21 sekund před koncem totiž v přesilovce napřáhl Ondřej Hrachovský a z první rychle a přesně propálil gólmana Kadaně.

Druhá část opět začala iniciativou Frýdku-Místku. Už v druhé minutě zvyšovali totiž rysi na 4:0. Hrehorčák vybojoval kotouč a poslal ho na Martynka, který pálil mezi betony Neužila. Ten ale nevěděl, kde je kotouč a toho si všiml bystrý Roman Szturc, kotouč si vzal a napálil ho do branky. Stejný hráč pak o chvíli později usměrnil puk do Neužilovy helmy. Nejpohlednější kombinace z celého zápasu byla pravděpodobně ta, která předcházela gólu na 5:0 na konci 28. minuty. Rysi úplně rozebrali obranu Trhačů. Hrehorčák posunul zadovkou na Szturce, který zase okamžitě přeposlal zásilku na pravý kruh, odkud už Rostislav Martynek zakončoval skoro do odkryté klece. Gólový festival ještě zdaleka nenabral konce. O čtyři minuty později Kadaň opět velmi propadla v obraně a Marian Adámek ujel do samostatného nájezdu. S pukem si ale přijel až moc blízko a nezakončil, jenže kotouč se odrazil od Neužila velmi příhodně pro právě dojíždějícího Davida Klimšu, který neváhal a upravil na 6:0. Po tomto gólu už toho měl Jakub neužil plné zuby a okamžitě zamířil na střídačku. Místo něj do zápasu nastoupil Oliver Štěpánek. Ten držel však také čisté konto pouze pár chvil. Čas 33:41 a rána Jana Hladonika znamenala další ránu do již tak hodně raněné Kadaně. Další minuty pak již probíhaly docela v klidu.

I v poslední třetině jsme viděli gól už do prvních pěti minut. Vojtěch Tomi se blýskl druhým gólem, když mu Kafka skvěle poslal z kruhu přihrávku na kruh druhý a Tomi už kotouč dostal jednoduše do branky. Hra se začala vyostřovat a souboje byly stále tvrdší a tvrdší, občas si hráči rozdali pár ran, což se rozhodně nelíbilo sudím. Když se pak před Danečkem porvali Kaukič s Przybylou a Eliáš, začali už sudí rozdávat tresty. Poslední devátá branka padla v 50. minutě a opět jí měl na svědomí hráč, který už jeden gól v zápase vstřelil. Byl jím Ondřej Hrachovský, když parádní přihrávku skrz brankoviště bez meškání poslal okamžitě mezi gólmana a tyč. Fanoušci skandovali: ,,DESET, DESET“. Desátá branka už ale domácím přána nebyla. V obrovských šancích se ocitli Szturc, Kofroň, Mikulík a nakonec ještě Kafka. Skóre už se ale neměnilo a rysi vyhráli 9:0.

Jiří Polášek

Vlastmil Wojnar (Frýdek-Místek): Těžko se to to hodnotí, protože to byl dneska jednoznačný zápas. Nejjednoznačnější. Samozřejmě jsme k tomu ale přistoupili dobře. Chtěl bych klukům poděkovat, že to nepodcenili a navázali na výborný výkon s Jihlavou. Doufám, že to zítra zopakujeme znovu. Bude to těžší, ale snad to zvládneme.

Petr Klíma (Trhači Kadaň): My jsme asi ještě seděli v autobuse. Proti nám nastoupil tým, který je parádní. Hráli moderní hokej. Přečíslovali nás tam, dávali to do prázdné brány. Vyhráli kolik vyhráli, zaslouženě. Musíme se líp připravit na zítřek, vyspat se na to. Doufám, že zítra nastoupíme úplně v jiném nasazení.