Během chvíle další regionální derby v Kadani

Jakub Coufal | 18.11.2005 | |

Další regionální derby během jednoho týdne je na programu 25. kola 1. ligy. Po utkání s Chomutovem přivítají kadaňští hokejisté na svém ledě i celek HC Slovan Ústečtí Lvi. Kadaň si na domácím ledě věří i na silné soupeře, jakým Lvi bezesporu jsou. Snaha o zkrocení nenasytných predátorů začne v sobotu 19. listopadu v 17:00.

Vzájemná bilance zápasů Kadaň – HC Slovan Ústečtí Lvi

Sezóna 2003/2004

Dva vzájemné zápasy v předloňské sezóně skončily vždy vítězstvím pro domácí. Poprvé se hráči utkali na ledě Kadaně, která dokázala dvěma góly během jedné minuty otočit vývoj utkání a zvítězit konečným výsledkem 3:2. Vítěznou brankou se blýskl Tvrdek. I klání v Ústí bylo velice vyrovnané. Kadaň v 1. třetině vedla již 2:0 a v 56. minutě ještě držela rovnocenný stav 3:3, ale Milan Buďa strhl pár minut před koncem vítězství na stranu Lvů.

Sezóna 2004/2005

Ústí nepatří do velké obliby kadaňských hráčů. Uloupit nějaké body našemu soupeři z regionu bývá velice těžký úkol. V loňské sezóně se to našim hokejistům nepodařilo ani jednou. Oba domácí zápasy jsme prohráli bez vstřelení branky poměrem 4:0 a 5:0, venku jsem pak prohráli 4:1 a 3:2.

Sezóna 2005/2006

První letošní zápas se hrál v aréně těžko zkrotitelných Lvů. Kadaň po vstřelení Vobořilovy úvodní branky chvíli vedla, ale Ústí se dokázalo tříbrankovou šňůrou dostat na koně. Hahn ještě stihl snížit, ale to bylo z naší strany vše. Gólovou pojistku na 4:2 zajistil Lvům v 53. minutě Pazourek.

Výkony Ústeckých v letošní lize

Ačkoliv rozjezd Lvů v lize nebyl příliš oslnivý, přesto se z nich stal tým, který nezná domácí porážku. O body se doma Ústečtí dělili pouze s Chomutovem a Ostravou. Ale ani venku Lvi příliš bodů nenechávají. Několik málo proher nic nemění na tom, že se Slovan neustále přetahuje s Havířovem o 1. příčku ligy.

Aktuální stav kádru

Novinkou v týmu je měsíční výměna Buďy s berounským Eiseltem. Důvodem dočasné změny byla snaha o zvednutí formy obou hráčů.

Statistiky

Celek Lvů se může pyšnit tím, že má ve svém kádru neproduktivnějšího útočníka celé ligy. David Pazourek nasbíral již 25 kanadských bodů za 11 branek a 14 asistencí. Kadaňští obránci si ale musí dát pozor i na další nebezpečné hráče. Například Patrik Fink s 18 či Ladislav Slížek s 15 body a mnoho dalších produktivních hráčů určitě neumožní kadaňské defenzívě žádnou příjemnou rekreaci na ledové ploše.

Domácím útočníkům se pak pokusí dělat co nejvíce starostí brankářské duo Lukáš Sáblík a Jiří Zikmund. První jmenovaný odchytal 17 zápasů, z nichž si drží průměr pod 2 obdržené branky na zápas a úspěšnost okolo 91,5%. Jeho zastupující kolega se postavil do svatyně hostí jen v 8 zápasech, ale průměr těsně nad 1,5 branky a úspěšnost skoro 94% z něj dělají více než nebezpečného náhradníka. Je tak jen otázkou, pro jakou alternativu se trenéři hostí rozhodnou tentokrát.

Poslední utkání Lvů

V posledním utkání 1. ligy přivítali Ústečtí na svém horkém ledě celek z Brna. Hosté se dostali již ve 4. minutě do vedení po střele Baruse, ale pak už úřadovali jen domácí. V úvodu 2. dějství vyrovnal Tomáš Klimt, když zůstal osamocen mezi kruhy a nekompromisně prostřelil Maláče nad lapačku. Rozhodující gól vsítil necelé 3 minuty před koncem 2. třetiny Milan Antoš. Tým hostí rozesmutnil pomocí bekhendové střely pod víko z ostrého úhlu. Důležité pojistky se Lvi dočkali až v závěru celého klání, když Tomáš Sýkora bekhendovou kličkou rozesmutnil Maláče po třetí v zápase. Ústí si tak připsalo další vítězství a zvýšilo si svůj náskok v tabulce již na 5 bodů.

Sestavy z posledních utkání

HC Slovan Ústečtí Lvi: Zikmund - Grof, Jelínek, Klobouček, Kudrna Jan, Mazanec, Pavlas - Antoš, Eiselt, Fink - Jankových, Klimt, Lopuski - Kudrna Jiří, Kuchler, Kysela - Pazourek, Slížek, Sýkora

SK Kadaň: Hübl - Vobořil, Staněk, Zajíček, Plaček, Lašek, Hlavatý, Hlubuček, Zaťovič, Tvrdek, Oliverius, Kajer, Žák, Hlusička, Postl, Zika, Švík, Hahn, Hubínek, Tauš, Švejda