Kadaň si proti Ústí z juniorů vzor nevzala

Míša Sládková | 19.11.2005 | |

Kadaň si  proti Ústí z juniorů vzor nevzala

Sobotní utkání s Ústím postrádalo prvky derby. Kdo by čekal vlétnutí do třetin s plným nasazením, už jen proto, že se jedná o soupeře z nedalekých končin, byl by zklamán. Zápas probíhal v jednotvárném tempu, hra se přesouvala rovnoměrně z jednoho pásma do druhého. Ani ten, kdo by si liboval v šancích, při kterých se tají dech by si tentokrát nepřišel na své. Takové bylo trochu zvláštní derby, se šťastným koncem pro Ústí, které gólově Kadaň přestřílelo. Domácí prohráli 0:3.

 
25.kolo, sobota 19.11.2005
SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  0:3  (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8.Antoš (Klobouček, Pazourek), 22.Jankových (Sýkora, Kuchler), 47. Eiselt (Slížek, Mazanec). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 740. Střely na branku: 23:41. Průběh utkání: 0:3.
SK Trhači Kadaň: Hübl - Vobořil, Staněk, Zajíček, Plaček, Lašek, Hlavatý, Hlubuček - Tvrdek, Oliverius, Kajer, Žák, Postl,Hlusička, Zika, Švík, Hahn, Švejda, Tauš, Zaťovič.
HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Grof, Jelínek, Klobouček, Kudrna, Mazanec, Pavlas, Antoš, Eiselt, Fink, Jankových, Klimt, Kudrna, Kuchler, Kysela, Pazourek, Slížek, Sýkora.

Komentář k zápasu

Ještě před samotným začátkem utkání asi každý soudný člověk na stadionu údivně vrtěl hlavou. Je krásný pocit, když hráči cítí v zádech podporu svých fanoušků, zvláště na půdě soupeře. Je však skutečně nutné, aby fandové hostí zbytečně zhušťovali atmosféru tím, že se budou zcela bezdůvodně domáhat své přítomnosti v sektoru domácích fanoušků? Navíc musím říci, že jim k tomuto činu chyběly i argumenty, jelikož na dotaz redaktorů: "Proč zbytečně hrotí situaci a nereagují ani na vyzvání policistů?". Odpověď zněla: "Jen tak." Názor si snad každý udělá sám.

První třetina: První oslabení, první gól.

Na začátku úvodní třetiny se zdálo, že do zápasu vkročili tou lepší nohou domácí. Během dvou minut musel Zikmund urkývat puk před hokejkami Kadaňských hned dvakrát. Pátá minuta znamenala střelecké pokusy na obou stranách. Začal ústecký Sýkora, který se rozhodl, že se z pozice před domácí brankou nehne ani v milimetr. Na svém přesvědčení trval a podařilo se mu dokonce připravit o hokejku domácího obránce. Hned nato se dostal i ke druhé dorážce, ale Hübl mu skórování svým zákrokem zakázal. Z následného protiútoku se vyklubala slibná šance pro černožluté. Postl obdržel přesnou přihrávku a rázem se ocitl sám před střážcem svatyně hostí. Ale ani jeho snaha neslavila úspěch.

O dvě minuty později se na světelné tabuli objevil první trest. Za dvířka trestné lavice usedl kadaňský Žák za hru vysokou holí. Hosté z toho zanedlouho mohli mít radost ještě větší. Mimo dohled domácí obrany se dostali hned dva aktéři, jejichž krátké kombinaci nestálo nic v cestě. Hüblovi nezbylo nic jiného, než se za pukem bezmocně otočit. Kadaň prohrávala 0:1.

Do konce prvního dějství se týmy postarali o nebezpečné akce před každou klecí. Nejprve Postl vyslal dělovku k Zikmundovi, ten ji však zkušeně ukryl do lapačky. V poslední minutě pak Antoš musel zpytovat svědomí, že nedokázal poměrně zblízka trefit volné místo vedle tyčky. Tato situace nastala v domácím oslabení, kdy na trestné lavici seděl Staněk.

Druhá třetina: Kombinační hokej chyběl

Možná by se očekávalo, že domácí budou chtít hned v úvodu dvacetiminutovky stav otočit. Ke štěstí hostí nastala situace úplně opačná. Ve 22. minutě viděl velmi dobře Kuchler na modré čáře svého spoluhráče. Jankových přesnou přihrávku neodmítl a střela po jeho nápřahu směřovala mimo postavení domácího betonového muže. Ústí svůj náskok zvýšila na dvoubrankový.

Ze hry jakoby se úplně vytratil bojovný, kombinační hokej. Kotouč putoval napříč kluzištěm sem a tam. Za zmínku stojí výlet Tvrdka tři minuty před hvizdem ukončující třetinu. Nejprve dojel na modré ústeckého hráče a vzápětí ho přesvědčil, že po puku touží více než on. Následoval únik, v němž se Tvrdkovi podařilo dostat i ke třetí dorážce. Jenže i tentokrát zůstalo červené světlo za brankou potemnělé.

Třetí třetina: Třetí branka uzavřela zápas

Popsat závěrečné dějství skutečně není jednoduché. Pokračovalo se v nastoleném trendu přesunu hry z jedné strany na druhou. Byly okamžiky, na obou stranách, kdy se podařilo obejít obrannou hráz protivníka a vyslat kotouč směrem mezi tyče. Ani jeden z brankářů ale nehodlal kapitulovat a tak tiskly puky v lapačkách a výstroji.

Ve 46. minutě trestné lavice zcela určitě nezely prázdnotou. Za Ústí si šel odsedět trest Mazanec, za Kadaň Tvrdek a Plaček. V okamžiku kdy se Mazanec, jako první z trojice provinilců, dostal na led, padl poslední gól zápasu. Ústečtí se rozprostřeli po celé obranné třetině Kadaňských a zlověstně kroužili kolem branky. Slížek se postavil k jedné tyči, kam ihned dostal přihrávku. Místo střely volil kombinaci a našel u druhé tyčky volného Eiselta. Ten před prázdnou brankou už neměl složitou situaci.

O poslední pokus o zvrat se pokusila domácí dvojice Tauš, Hlusička. Spolu se vydali směrem k Zikmundovi, který ale další změnu stavu už nechtěl připustit a puk nekompromisně vyrazil. Ústí si tak po šedesáti minutách v Kadani připisuje tři body za vítězství 3:0.

Míša Sládková, Martin Gahler

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): Kadaň je nevyzpytatelný soupeř. Naposledy porazil Chomutov. Nám se však utkání podařilo. Hodně jsme se zvedli po prvním gólu a nakonec zvítězili 3:0.

Miroslav Novák (Kadaň): Dnes bylo Ústí rozhodně lepším mužstvem. S takovýmto soupeřem musíme dát z minima maximum. Na začátku jsme měly dvě gólové šance, nepodařilo se nám dát branku a pak přišly zbytečné fauly. Se soupeřem, který má takto silné hráče se tímto způsobem hrát nedá. Jejich přesilovky, to byla nádhera, dokázali toho využít a už nás k ničemu nepustili. Dnes vyhrálo jednoznačně lepší mužstvo.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM