Boj o tři body Trhači svedou v Třebíči

Sabina Nováková | 06.10.2019 | |

T ř e b í č / K a d a ň - První část Chance ligy je za svou první třetinou a Kadaňské čeká jedenácté kolo. To sehrají na ledě Horácké Slavie Třebíč. Bílé hvězdy se aktuálně drží na dvanácté pozici a poslední duel v Litoměřicích ztratili poměrem 0:4. Trhači na své vítězství stále čekají, nejblíže mu byli v duelu s Piráty, kdy svěřenci Tomáše Hamary a Petra Klímy padli až na samostatné nájezdy. Další těsný zápas sehráli právě ten poslední, kdy s Prostějovem prohráli těsně 2:3.

ZPĚTNÝ POHLED NA PŘÍPRAVNOU ČÁSTU TŘEBÍČE

Hvězdy z Třebíče si hned v prvních dvou přípravných zápasech střihly samostatné nájezdy. Nejprve v nich zvítězili nad Havlíčkovým Brodem 6:5 a podruhé už štěstí stálo při soupeři z Přerova – 4:5sn. Utkání se Žďárem nad Sázavou skončilo 2:0 pro domácí Třebíč, ale čtvrté přípravné utkání už ale hovořilo jasně pro Prostějov – 5:0. Remízou 2:2 dopadlo první ze tří domácích střetnutí v řadě, a to s Jihlavou. Druhé klání před zraky domácích fanoušků vyústilo v porážku, jednalo se o odvetu s Prostějovem. I tentokrát ale Jestřábi byli vítězem. Vysokou výhrou si Třebíčští spravili chuť v souboji s druholigovým Šumperkem 8:0. Z výjezdu do Jihlavy si pak svěřenci Martina Sobotky přivezli porážku 3:4 a vůbec poslední střet v Benátkách nad Jizerou obrátili ve svůj prospěch v poměru 3:2.

POSLEDNÍ STŘETNUTÍ HORÁCKÉ SLAVIE A TRHAČŮ

Třebíčští hokejisté se v posledním kole utkali proti Stadionu Litoměřice. Z ledu si jakožto hosté ale odvezli jednoznačnou porážku 0:4. Litoměřičtí si vytvořili jednogólový náskok v první dvacetiminutovce, na rozdíl dvou branek ho navýšili ve třetině následující a v závěrečné části už jen svou tříbodovou výhru zpečetili dalšími dvěma přesnými střelami. Bílé hvězdy tak ze severu Čech odjížděly bez bodu.

Poslední sestava SK Horácká Slavia Třebíč:

Jekel (45. Svoboda) – Mikyska, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – Michálek, Šťovíček, Havránek – Vodný, Nedvídek, Bittner – Malec, Tadeáš Král, Kratochvíl – Havlát, Václavek, Podlaha – Paták.

Trhači byli po delší době velmi blízko bodovému zisku. Ačkoliv měli vydařený vstup do utkání, když první branku vsítila v šesté minutě posila ze Sparty Jakub Wojnar, Jestřábi v téže části stačili obrátit skóre na svou stranu. Ve druhém dějství hostující hráči vedli již 3:1. V závěru utkání, konkrétně v devětapadesáté minutě se prosadil Patrik Miškář a dal tak všem malou naději na srovnání. Bohužel ale ani hra v šesti bez brankáře nestačila na vytvoření remízového výsledku. Trhači si tak připsali desátou porážku v této sezóně.

Wolf – Poizl, Trefný, Mert, L. Chalupa, Jandus, Eliáš, Klodner – Wágner, Chlouba, Wojnar – M. Zabloudil, Miškář, Michnáč – Pilař, Zygmunt, Koblížek – Z. Zabloudil, Kuba, Řepík.

LOŇSKÁ SEZÓNA ZAMĚŘENÁ NA VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Třebíč a Kadaň se v předchozí sezóně utkali tradičně čtyřikrát. Nejprve tři body brala právě třebíčská družina, když zvítězila na vlastním ledě 4:1. Druhé utkání už patřilo černožlutým, když před domácím publikem vyzráli nad soupeřem 4:3. Stejným stavem skončilo čtvrté setkání obou celků. Tentokrát ale tři body náležely Horácké Slavii. Poslední čtvrtý souboj pro ni už skončil o něco jednoznačněji – 8:3.