Kadaň zavařila Třebíči v poslední třetině

Sabina Nováková | 07.10.2019 | |

Kadaň zavařila Třebíči v poslední třetině

T ř e b í č / K a d a ň - Trhači se v rámci jedenáctého kola podívali na led Bílých hvězd. První střetnutí obou celků nabídlo zajímavou podívanou. Domácí hráči nejprve vedli dvougólovým rozdílem, ale Jakub Trefný odstartoval přestřelku. Po jeho palbě se totiž radovali potřetí Třebíčští, když si vzali zpět dvoubrankové vedení. Na to zareagoval Tomáš Koblížek a snížil opět na odskok jedné branky. Svěřenci Martina Sobotky znovu udeřili a vedli již 4:2. František Wágner ale přesnou trefou snížil a vykřesal naději pro svůj tým. Ten se pustil do hry bez gólmana ve snaze vytvořit remízové skóre, což ale nakonec vyústilo v pátou branku Třebíče.

 
11.kolo, pondělí 7.10.2019
SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň  5:3  (1:0, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 9. Jenyš (Král, Kratochvíl), 35. Jenáček (Václavek), 50. Bittner (Král, Šťovíček), 57. Nedvídek (Bittner, Nedbal), 60. Kratochvíl (Šťovíček) – 43. Trefný (Chlouba, Jandus), 53. Koblížek (Čech, Jandus), 59. Wágner (Chlouba, L. Chalupa). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:7, navíc Wágner a Michnáč (KAD) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 773. Střely na branku: 38:19. Zblokované střely: 16:5. Vhazování: 38:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Mikyska, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – Havránek, Šťovíček, Michálek – Vodný, Bittner, Nedvídek – Jenyš, Král, Kratochvíl – Malec, Václavek, Havlát – Ferda.
SK Trhači Kadaň: Wolf – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Eliáš, Jandus, Klodner – Wojnar, Chlouba, Wágner – Michnáč, Rindoš, M. Zabloudil – Koblížek, Řepík, Čech – Homer, Kuba, Z. Zabloudil.

Komentář k zápasu

Třebíčští přivítali v rámci mistrovského utkání na svém ledě kadaňské Trhače, kteří jsou sice suverénně posledním týmem tabulky, nicméně hokej s tímto soupeřem je vždy urputný, plný nepřesností a vyrovnaný. Nejinak tomu bylo i dnes. První brance měla pomoci početní výhoda, kterou v polovině 3. minuty zahrávala Třebíč. Ačkoliv hráči v bílých dresech předvedli pár kombinací před soupeřovou brankou, Trhači se ubránili a prozatím se tak skóre neměnilo.

To v 9. minutě se již domácí radovat mohli. Pohlednou kombinací otevřel skóre po Králově přihrávce přesnou ranou Pavel Jenyš, který se tak v prvním zápase za Horáckou Slavii hned uvedl gólem. Když v 15. minutě prošla Nedbalova střela hostujícímu brankáři Wolfovi pod betonem a skončila těsně vedle tyče, byla Třebíč jen těsně od navýšení vedení, které by vneslo na třebíčské hole jistě trochu kýženého uklidnění. Nestalo se tak a do kabin hráči odjížděli za stavu 1:0. Obraz hry se příliš neměnil. Kadaň trpělivě bránila a čekala na chybu soupeře, zatímco třebíčští hráči se mnohdy vlastní nepřesností připravovali o možnost vstřelit druhou branku.

To se povedlo až v polovině 38. minuty, kdy rychlé nahození od modré čáry z hole Jakuba Jenáčka skončilo až za zády hostujícího brankáře Wolfa. Rozhodnuto však po dvou třetinách rozhodně nebylo. Přesvědčili jsme se o tom zejména ve 43. minutě, kdy se hostům podařilo v přesilové hře trochu šťastně snížit skóre. Po přihrávce Chlouby se před Jekelem prosadil Jakub Trefný a to i přes to, že byl na těsno bráněn jedním z obránců. Inkasovaná branka Třebíč paradoxně nastartovala asi k nejlepšímu úseku hry. Nejprve se do velké šance dostal Michálek a chvíli na to i Bittner. Kadaň ale odolávala a držela stále své akcie nad vodou.

V 50. minutě se Ladislav Bittner zásluhou přihrávek Krále a Šťovíčka již prosadil a mohl tak na třebíčské hole vnést opět trochu více klidu. Ovšem klid netrval dlouho. O tři minuty později dorazil střelu Klodnera za Jekelova záda Tomáš Koblížek a bylo to znovu jen o jednu branku. Ani teď ještě nebyla přestřelka třetí třetiny u konce. V 57. minutě si s kotoučem najel z levé strany do útočného pásma Lukáš Nedvídek, jehož střela našla místo v brance a útočník s devítkou na zádech se mohl radovat z gólu. Kdepak, rozhodnuto rozhodně nebylo, neboť 105 vteřin před koncem vstřelil branku František Wágner, který překonal Pavla Jekela a dal svému týmu ještě šanci na vyrovnání. To se ale nakonec nekonalo, protože 24 vteřin před koncem pojistil výhru Třebíče zakončením do prázdné brány Petr Kratochvíl.

Matěj Hráček

Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Dvě třetiny jsme víceméně bránili, moc jsme se nedostávali do šancí a měli jsme zbytečně mnoho vyloučených. Ve třetí části jsme chtěli zápas otočit, proto jsme změnili herní systém. Začali jsme napadat ve dvou, jenže vždyc, když jsme dali gól, tak jsme další dostali. I přesto jsme se dotáhli na jednu branku a v power-play je pak už to všem známé riziko, které nám nevyšlo. Třebíč zaslouženě vyhrála. Myslím, že po posledních dvou zápasech, kdy jsme si něco vysvětlili, se zvedáme. I minulý zápas proti Prostějovu jsme odbojovali úplně jiným stylem a doufám, že se budeme zvedat i nadále.“

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Připravovali jsme se na to, že nás nečeká vůbec nic lehkého. První dvě dvacetiminutovky jsme měli hru pod kontrolou, vytvářeli jsme si dost šancí, i když Kadaň hrála hodně v bloku - a tam se prosadit je velmi složité. Špatně jsme řešili závěrečnou fázi, finální přihrávku a v koncovce jsme nebyli pohotoví. Proto jsme neodskočili o víc, jak dva góly. Třetí třetina byla divočina, hodně náročná na psychiku a koncentraci. Pro nás to byl hodně těžký zápas. V určitých fázích po inkasovaných brankách jsme neměli klid. Naštěstí jsme vždy dokázali na gól Trhačů rychle odpovědět, čehož si ceníme. I taková střetnutí je třeba odehrát, může nás to jen posílit a musíme se z toho poučit. Jsme rádi za tři body, ale stále musíme hodně věcí zlepšit.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM