Další zastávkou Kadaně budou Benátky n/Jizerou

Jiří Novotný | 07.01.2020 | |

K a d a ň - Po klopýtnutí v Třebíči nabrali Trhači opět vítězný kurs. V pondělí jejich vzestup odnesla jihlavská Dukla, kterou přetlačili 3:2 po samostatných nájezdech. Chance liga ovšem chvátá a po jednodenní pauze čeká Trhače další duel. K němu zamíří do Benátek nad Jizerou, aktuálně 5. celku skupiny o předkolo play-off. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 7. ledna v 17:30, sledovat můžete textový online přenos.

BENÁTKY ČEKÁ TŘETÍ DOMÁCÍ ZÁPAS V ŘADĚ

Středočeši v novém roce dosud neopustili brány svého domácího kolbiště. Prvnímu nájezdníkovi z Frýdku-Místku se jej dobýt nepodařilo, padl 1:3. V pondělí však k řece Jizeře zajížděla Třebíč, jež předtím vyprovodila Trhače šesti brankami a stejný počet gólů zaznamenala také v Benátkách. Ty měly přitom výborný vstup do utkání, v 8. minutě vedly po trefách Jiruše s Najmanem 2:0. Pak ale začaly ztrácet půdu pod nohama a Bílé hvězdy otočily na konečných 2:6. „Hodně nás srazil gól, který jsme inkasovali ve druhé třetině do šatny a také samozřejmě nevyužitá čtyřminutová přesilovka. Soupeř využil tři přesilové hry, my již nenašli fyzické ani morální síly, abychom utkání zvrátili,“ láteřil na klubovém webu benátecký lodivod Valdemar Jiruš.

Poslední sestava HC Benátky nad Jizerou:

Žajdlík (Čajan) – Hampl, Kolmann, Bukač, Kovář, Buchtela, Aubrecht, Žůrek – R. Duda, Chrtek, Klapka – Pabiška, Najman, D. Špaček – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Šafařovský, Drábek.

TRHAČI ZÍSKALI CENNÝ SKALP JIHLAVY

Černožlutí v závěru kalendářního roku najeli na vítěznou vlnu, kterou ovšem po Silvestru uťala Třebíč. V pondělním duelu s Duklou Jihlava si ale spravili chuť. Úvodní trefu zaznamenal v 11. minutě Poletín, za domácí odpověděl ve druhé části Matěj Zabloudil. Na další gól si 420 diváků muselo počkat do 56. minuty, kdy Kůs využil přesilovku. Kadaňští sahali po třech bodech, nicméně minutu před sirénou srovnal Fronk a poslal duel do prodloužení. Rozuzlení nakonec přinesly až samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí střelci. Ti překonali jihlavského gólmana hned třikrát, konečné skóre 3:2 stanovil parádní trefou Wágner.

Neužil – Trefný, Eliáš, L. Chalupa, Poizl, Foltýn, Procházka, Mert – Chlouba, Kůs, Zabloudil – Müller, Žolobov, Z. Zabloudil – Wojnar, Čech, Wágner – Homer, Rindoš, Dubský.

KADAŇŠTÍ JIŽ NA BENÁTKY DOKÁZALI VYZRÁT

K prvnímu vzájemnému měření sil Trhači cestovali v polovině v října. U Jizery si dokázali vybudovat dvoubrankový náskok, ale domácí manko dohnali a nakonec zvítězili 3:2 po prodloužení. Odveta na kadaňském ledě dopadla o poznání lépe. Po opatrném úvodu se černožlutí ve druhé části dostali do trháku a svému soupeři odskočili na 5:2. Hosté zdramatizovali snížením na 5:4, Kadaň ale těsný náskok udržela a radovala se ze zaslouženého vítězství. O dva týdny později se kadaňskému publiku Středočeši představili znovu a Trhačům prohru oplatili. Rozhodující byla závěrečná perioda, v níž zvrátili skóre na 2:4.