Trhači zaspali první část, ztrátu již nedohnali

Jindřich Poledna | 08.01.2020 | |

B e n á t k y n/J i z e r o u / K a d a ň - Trhači dostali hned v úvody domácí tým pod tlak, jenže první kadaňský útok se unavil a nestihl následný domácí protiútok - 1:0. Benátky navýšily náskok v další přesilové hře a potrestaly také dvojnásobné vyloučení Trhačů. V první pauze tak museli trenéři hráčům promluvit do duše a na ledě to bylo vidět. Kadaň sice ještě inkasovala na 4:0, jenže v poslední třetině měla více ze hry a z tlaku profitovali Matěj Zabloudil s Janem Müllerem. Trhači se ještě pokoušeli s výsledkem něco udělat, odvolali brankáře, ale nakonec inkasovali se zvukem klaksonu na rozdíl tří branek.

39.kolo, středa 8.1.2020
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  5:2  (3:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Duda (Chrtek, Šafařovský), 8. A. Dlouhý (Duda), 10. Najman (Jiruš, Duda), 36. Šafařovský (Bukač, Duda), 60. Najman (Špaček, Pabiška) – 44. M. Zabloudil (Chlouba, Kůs), 59. Müller (Kůs, Trefný). Rozhodčí: Valenta, Wagner – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 26:28. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Hampl, Kolmann, Buchtela, Kovář, Bukač, Kunst, Žůrek – Pabiška, Najman, Špaček – Duda, Chrtek, Šafařovský – Wiencek, Dlouhý, Jiruš – Křepelka, Strnad, Žemba.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Eliáš, Trefný, Klodner, L. Chalupa, Mert, Foltýn – M. Zabloudil, Kůs, Chlouba – Z. Zabloudil, Žolobov, Müller – Homer, Wojnar, Wágner – Dubský.

Časomíra středečního duelu okrojila z první třetiny jen něco málo přes minutu a už se poprvé měnilo skóre. Benáteckým vyšla rychlá brejková akce, když Chrtek z levého křídla našel najíždějícího Radka Dudu a zkušený matador si se zakončením věděl rady, přesunující se Neužil byl bez šance – 1:0. Druhá trefa domácích přišla v přesilovce, která se paradoxně Středočechům příliš nevedla, avšak v jejím závěru Radek Duda vyslal na levém kruhu příhru na Adama Dlouhého a jeho švih v 7. minut zastavila až síť za Neužilem – 2:0.

Ještě v téže minutě se hosté dvakrát provinili podrážením a rázem z toho byla dvojnásobná přesilovka Benátek. V ní Kadaň dlouhou dobu se štěstím odolávala, až přesně v čase návratu potrestaného Homera na led se akce Dudy s Jirušem dostala až k Adamu Najmanovi, který podobně jako v pondělním utkání s Třebíčí prokázal důraz na brankovišti a protlačil puk do sítě – 3:0. Domácí tak dva ze tří gólů vstřelili v přesilovce a rozhodně se jim dýchalo lépe. V závěru první dvacetiminutovky pláchl Trefnému ve vlastním oslabení Wiencek, svůj únik ale v bekhendovém blafáku ve čtvrtý gól nepřetavil.

V úvodu druhé části se dvakrát zaskvěl benátecký gólman Schwarz, zejména při šanci Žolobova výrazně podržel svůj tým. Na druhé straně Chrtek hledal Dudu, ačkoliv měl z výhodné pozice spíše volit přímou střelu. Zkraje 27. minutě měl čtvrtý gól na hokejce Najman, z pravého kruhu ale v dobré příležitosti minul.

Krátce před polovinou utkání Neužilovi zatápěla dvojice Pabiška a Najman, kadaňský gólman byl při jejich šancích pozorný. Dlouho to vypadalo, že ve druhé třetině gól nepadne, až domácí dostala do tlaku přesilovka a vteřinu po jejím skončení kombinační akce po ose Duda a Bukač doputovala k Petru Šafařovskému, který už měl snadnou úlohu – trefit prázdnou klec – 4:0.

Třetí část začala samostatným únikem benáteckého Špačka, který ale tísněn tváří v tvář Neužilovi trefil jen jeho betony. Hosté se vstřelené branky dočkali ve 44. minutě, kdy po chybě Benátek Chlouba Schwarze ještě nepřekonal, volný puk však do branky zametl Matěj Zabloudil - 4:1. Tato trefa však nakonec nebyla z jejich strany jediná, Trhači se sice do žádného souvislejšího tlaku nedostali, ale v samém závěru v přesilovce se ještě z předbrankového prostoru trefil Jan Müller - 4:2. Poté to hosté zkusili bez brankáře, jenže už neuspěli a navíc téměř se sirénou skóre do prázdné branky pečetil svým druhým zásahem v utkání Adam Najman - 5:2.

Tomáš Nejedlo

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Naši hráči proti Kadani měli dobrý přístup k utkání a od první do poslední minuty zápas odmakali. Odměnou za tento výkon jim jsou tři zasloužené body.“

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Měli jsme špatný nástup do první třetiny, kterou jsme vlastně úplně zaspali. Ta rozhodla i o výsledku celého střetnutí. V prvním střídání jsme dostali laciný gól, kdy jsme propadli v přečíslení 2 na 1. Následovaly tři zbytečné fauly - dva v útočném pásmu, které nic neřeší. Benátky nad Jizerou z toho daly dvě branky a vedly 3:0. Před druhou částí jsme udělali vítr v kabině a na hře to bylo vidět. Byli jsme aktivnější, hru jsme vyrovnali a chvílemi jsme byli lepší. Gól na 4:0 jsme dostali z přesilovky, kde se už blížil konec a nepohlídali jsme si dorážejícího hráče. V závěrečném dějství jsme měli více šancí, ale neproměňovali jsme je, a tak výsledek dopadl tak, jak dopadl.“