burcuje obránce Libor Šulák." />

Dalším soupeřem Kadaně bude Třebíč

Jiří Novotný | 13.12.2013 | |

K a d a ň - Po nepovedeném vystoupením v Havlíčkově Brodě přichází další šance na zisk tří bodů, které naši hokejisté vybojovali naposledy v půlce listopadu. V rámci 32. kola na našem ledě hostíme Horáckou Slavii Třebíč. Bílé hvězdy se se aktuálně nachází na 7. místě tabulky s 45 body na kontě. "Musíme jít do zápasu od začátku do konce naplno. Nepodcenit jakýkoliv souboj, jít prostě až „na krev“," burcuje obránce Libor Šulák.

Třebíč v letošní sezóně

Horácká Slavia v letošním ročníku střídá povedená období s horšími. Hned úvod sezóny Bílým hvězdám příliš nevyšel, neboť do něj vstoupily dvěma porážkami. Ovšem v další šesti zápasech dokázaly čtyřikrát zvítězit a dvakrát získat alespoň bod za prohru po prodloužení či nájezdech. Tato série skončila tvrdým knock-outem v 9. kole, kdy na svém ledě prohrály s Jihlavou 2:8, což je dosud jejich nejtěžší porážka. Na debakl Třebíč odpověděla vítězstvím v Benátkách. V následujícím domácím zápase své fanoušky opět nepotěšila, když přenechala všechny tři body slabému Mostu. Toto zaváhání napravila v Ústí, kde zvítězila po prodloužení. Poté přišla zatím nejdelší série proher, která trvala čtyři zápasy. Nutno podotknout, že Horácka Slavia v ní narazila mimo jiné na celky Mladé Boleslavi a Olomouce. Na vítěznou vlnu se Horáci vrátili v 17. kole, kdy začala jejich třízapasová, dosud nejdelší, série výher, kterou utnuly až Litoměřice. Následovaly dvě výhry, poté překvapivá domácí prohra s Benátkami, vítězství v Mostě a další trochu neočekáváná domácí porážka s Ústím. V dalším zápase získali cenný skalp Mladé Boleslavi, kde vyhráli 4:5 po nájezdech. Dalšího favorita, Olomouc, už ale nepřekvapili a prohráli 3:1. Porazit dokázali až českobudějovický Motor, který si z MANN+HUMMEL Areny odvezl porážku 2:1. Poté se Třebíč vydala na dvouzápasové venkovní turné, ze kterého vytěžila pouze jeden bod za prohru v Havlíčkově Brodě 3:2 po prodloužení, Havířovu podlehla 3:1.

Minulé kolo

V minulém kole se Bílé hvězdy představily opět před domácím publikem, jejich soupeřem byl Šumperk. Domácí na svého soupeře vlétli a v 10. minutě to bylo už 3:0. Trefili se Vondráček, Křivohlávek a Čuřík. Čtvrtá branka padla v 16. minutě, vstřelil ji Vondráček. Páté branky se 1160 diváků dočkalo v 25. minutě, kdy skóroval Wasserbauer. Na 6:0 zvyšoval v 40. minutě Laš. O 4 minuty později kosmeticky upravil gólem na 6:1 Hass, ale poslední slovo měli domácí - v 58. minutě vstřelil sedmou branku Laš.

Letošní vzájemné zápasy

Poprvé se Kadaň s Třebíčí utkala v 6. kole na svém domácím ledě. Černožlutí v té době nebyli v úplně ideální formě, neboť po pěti odehraných zápasech měli na kontě jen jedno vítězství. V páté minutě otevřel skóre Hromas, ale za čtyři minuty bylo srovnáno, neboť vyrovnal Zohorna. Bílým hvězdám se podařilo v průběhu první části stav zápasu otočit, na 2:1 zvýšil Vondráček. Minutu před koncem první třetiny srovnal na 2:2 Roman Chlouba. Vyrovnaný stav vydržel do 28. minuty. Třebíč se totiž dostala naposledy v utkání do vedení. Třetí její branku vsítil Čuřík. Po něm už uřádoval Petr Jíra, který dvěma brankami rozhodl o tom, že Sportovní klub získal 2 body za výhru 4:3 po prodloužení.

Podruhé se hrálo v Třebíči v 19. kole. Utkání mělo vyrovnaný průběh. Jako první se prosadili hosté z Kadaně, kteří zásluhou Tomáše Bartejse vedli. Mladý zadák vystihl v patnácté minutě rozehrávku Třebíče a střelou z mezikruží prostřelil Faltera. Domácím se podařilo vyrovnat až půl minuty před koncem třetí třetiny. Domácí Jan Káňa dostal puk do jízdy a střelou zpoza modré čáry prostřelil Řehoře. Rozhodujícím střelcem v samostatných nájezdech byl Jakub Čuřík, který v první sérii překonal Řehoře a zajistil tak svému týmu 2 body za výhru 2:1.

Statistiky hráčského kádru Třebíče

Největší důvěru trenéra Kamila Pokorného má na postu gólmana zkušený Martin Falter, jenž přišel z brněnské Komety jako náhrada za Čiliaka. 30letý gólman působil v několika extraligových klubech, okusil také ruskou KHL. Letos nastoupil ke 27 zápasům, jeho úspěšnost činí 92,37%. Čtyřikrát nastoupil Marek Čiliak, jehož poslední start se ovšem datuje na konec října. Momentálně totiž trápí extraligové střelce v brance Komety. Pouhých 40 minut dosud strávil v brance mladý Lukáš Dusík.

Hned dva hokejisté se dělí o první příčku v produktivitě obránců. Prvním z nich je zkušený Rostislav Malena. 36letý odchovanec Horácké Slavie má na kontě 7 bodů (2+5), nejlepší je také v tabulce +/-, kde má +9. Stejný počet bodů (1+6) zatím dokázal nasbírat Ondřej Dlapa. 22letý čahoun prošel mládežnickými týmy karlovarské Energie, loni za Třebíč odehrál 50 zápasů v základní části, ve kterých si připsal dvě asistence.

Z útočníků je na tom nejlépe Lukáš Nahodil. 25letý forvard má extraligové zkušenosti z Pardubic, letos má na kontě 22 bodů (5+17). O dva body méně (12+8) má nejlepší střelec týmu Tomáš Vondráček. Následuje Marek Laš, jenž dokázal vstřelil 8 branek a na dalších 11 přihrát. 26letý Laš v extralize odehrál převážně v dresu Plzně 115 zápasů, ve který nasbíral 10 bodů.

Zápas

Utkání startuje v sobotu 14. prosince v 17:30. Přijďte podpořit naše hokejisty do ochozů kadaňského zimního stadionu! Pokud se nemůžete zúčastnit, máte možnost využít služeb online přenosu na webu onlajny.com.