Kadaň prohrála doma také s Třebíčí a klesla na předposlední místo v tabulce

Jindřich Poledna | 14.12.2013 | |

Po nevýrazné první třetině se hned začátkém té druhé strhla branková bitva. V rozmezí 91 vteřin padly hned 4 branky, tři však byly do kadaňské sítě. Jediným domácím střelcem v druhé třetině byl Lukáš Novák, který pouze vyrovnával na 1:1. Druhou branku domácích vsítil v přesilové hře ve 49.minutě Jakub Stehlík - 2:3. Jenže hosté nenechali dojít zápas k dramatickému konci a na konci 56.minuty rozhodli střelou od modré, která se třepetala až v síti za zády brankáře Strmeně. Kadaň tak podlehla doma Třebíči 2:4 a klesla na předposlední místo v tabulce.

32.kolo, sobota 14.12.2013
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  2:4  (0:0, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. L.Novák (J.Novák, Hammerbauer), 49. Stehlík (Prošek) – 23. Vondráček (Dietz, Laš), 24. Vondráček (Kaut, Laš), 24. Křivohlávek (Bilčík), 56. Přibyl (Raška). Rozhodčí: Mertl – Svobodová, Jílek. Vyloučení: . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 207. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Řehoř) – Opalek, Mazanec, Prošek, Stehlík, Bartejs, Szakal (C), Kopáč – Ton, Charousek, Mainer – Gajovský, Chlouba, Jíra – J.Novák, Hammerbauer, L.Novák – Lehnert, Hanták, Chrpa
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Dusík) – Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Přibyl – Laš (C), Kaut, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Čech, Kadela

Třebíč Kadani nabídla šanci na otevření skóre hned na začátku zápasu, kdy se nechal vyloučit Kaut, ale hosté se bez potíží ubránili. Na začátku 3. minuty nebezpečně pálil Kopáč, Falter vyrazil do bezpečí. Poté se gólmana Třebíče pokoušel překonat Jíra, ale Falter byl opět připraven. Následně byl hned dvakrát za sebou vyloučen domácí kapitán Szakal, ale hostům se přesilovky příliš nevyvedly. Až v 11. minutě pálil na Strmeně Wasserbauer, jehož pokus skončil v lapačce kadaňského brankáře. Tentýž hráč měl šanci ještě v závěru úvodní třetiny, ale nedokázal trefit Strmeňovu branku. Kadaň byla na začátku úvodního dějiství lepším celkem, ale zbrzdilo jí dvojnásobné vyloučení Szakala, po kterém se tempo hry zpomalilo a ve hře začaly převládat nepřesnosti.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Jíra a v závěru jeho trestu se hosté dočkali prvního gólu. Ten vstřelil Vondráček, jenž z mezikruží propálil gólmana Kadaně. Ovšem Kadaň vyrovnala po půlminutě hry, Lukáš Novák využil chyby Faltera a zasunul puk do odkryté klece. Vyrovnané skóre nevydrželo nikterak dlouho, následoval totiž kolaps Kadaně,který rozhodl o výsledku zápasu. 38 sekund po gólu Nováka se puku zmocnil Vondráček, který vstřelil svou druhou branku. A aby toho nebylo málo, po dvaceti vteřinách se po Kautově střele dostal ke kotouči Křivohlávek a poslal jej mezi Strmeňovy betony. Ve 27. minutě pálil Stehlík, Falter byl pozorný. Pěknou střelou se prezentoval ve 30. minutě Přibyl, jehož dělovka rozvlnila pouze boční síť kadaňské svatyně. V poslední minutě hned nadvakrát zakončoval Stehlík, Falter ho vychytal. V úplném závěru druhého dějiství střílel Jíra, hostující gólman si opět poradil.

Kadaň do třetí třetiny vlétla a vytvořila si několik šancí, ale prosadit se nedokázal Prošek ani Jakub Novák. Neujala se ani střela Stehlíka ze 47. minuty. O minutu později byla hráčská lavice Třebíče potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě a kadaňští trestali. Prošek nahrál na modrou čáru Stehlíkovi, jehož dělovka zapadla k pravé tyči třebíčské branky - 2:3. Vyrovnat mohl v 53. minutě Jíra, ale trefil jenom Falterovu lapačku. Stejně skončila také střela Szakala o minutu později. Kadaňské naděje na srovnání skóre pohřbil v 56. minutě Přibyl, jenž po buly napálil puk a ten skončil za zády Strmeně. V závěru 58. minuty si Kadaň vzala oddechový čas a po jeho vypršení Strmeň zůstal na střídačce. Výsledek zápasu to ale nijak neovlivnilo, domácí prohráli jíž po deváté v řadě, tentokrát 2:4.

Jiří Novotný, Ondřej Holl

Karel Soudek (SK Kadaň): "Dnes jsme zápas začali dobře, ale postupně jsme ztráceli, především v osobních soubojích nás soupeř přehrával, několikrát nás přečíslil 2 na 1, ale skóre 0:0 jsme v 1.třetině udrželi. V té druhé jsme udělali několik chyb a soupeř je hned potrestal. V poslední třetině jsme sice dali kontaktní branku na 2:3, Třebíč však rozhodla po vyhraném vhazování v našem obranném pásmu a střelou od modré. Příčinu prohry vidím především v osobních soubojích a naší malé agresivitě. Soupeř dobře bránil už střední pásmo a my jsme měli velké problémy dostat se přes něj do útočné třetiny."

Kamil Pokorný (SK HS Třebíč) : „Věděli jsme, že Kadaň není aktuálně v optimální pohodě, ale měla dnes silný kádr a naopak měli hodně zraněných. Na to se ovšem nevymlouváme, protože ti kluci z juniorky, co s námi přijeli, nám pomohli. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme v první třetině udrželi takovou vyrovnanou hru a pak ve druhé třetině rozhodla ta čtyřminutovka, kdy jsme dali tři branky zatímco oni jenom jednu a následně ve třetí třetině jsme se snažili hrát dobře do obrany, protože jsme věděli, že Kadaň to do nás pustí a myslím si, že až na to sporné vyloučení s těmi šesti hráči na ledě a následně k parádní trefě Stehlíka se už domácí k něčemu vážnějšímu nedostali a my jsme naopak odskočili na ty dvě branky a jsem strašně rád, že jsme to zvládli.“