Do Kadaně přijede suverénní HC Dukla Jihlava

Stanislav Jiskra | 05.01.2020 | |

K a d a ň - Chance liga je v plném proudu a do Kadaně má namířeno Dukla Jihlava. Jihlava jako jediná v druhé části Chance ligy neokusila hořkost porážky po šedesáti minutách. Povede se to Trhačům změnit? Úvodní buly bude vhozeno v 18:00. Ze zápasu bude tradiční textový onlajn přenos na webu onlajny.cz, nebo můžete utkání sledovat také na hokejka.tv.

TRHAČI SI MOHOU PŘIPSAT TŘETÍ VÝHRU NA DOMÁCÍ PŮDĚ V ŘADĚ

Pokud se Trhačům podaří porazit na domácím ledě Jihlavu, připíše si již třetí domácí výhru v řadě a navázali by tak na skvělý výkon proti Ústí nad Labem, kteří si z Kadaně odvezli výprask 9:4. A na zápas, po kterém Trhači opustili poslední příčku tabulky, tedy na utkání proti Sokolovu, který v Kadani padl až po samostatných nájezdech 2:1. Kadaň v posledním kole jela na led Třebíče, kde by si v případě úspěchu připsala čtvrté vítězství jdoucí po sobě. Za Trhače se ovšem jako jediný prosadil Jaroslav Kůs, zatímco se Třebíč dokázala prosadit ihned šestkrát.

Neužil (49. Štěpánek) – Trefný, Mert, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Procházka – Chlouba, Kůs, Zabloudil – J. Müller, Rindoš, Wágner – Zd. Zabloudil, Čech, Wojnar – Petržilka, Dubský.

DUKLA VE DRUHÉ ČÁSTI VÉVODÍ A MÁ NAKROČENO DO PLAY-OFF

Jihlavská družina ve druhé části Chance ligy zatím z ledu neodcházela bez bodů. Nejprve si připsala bod za remízu na domácím ledě proti Třebíči, následoval tříbodový úspěch v souboji s Trhači, k tomuto bodovému zisku si Jihlava připsala další bod za remízu, a to opět na svém ledě proti Prostějovu. Loňský rok uzavřela Dukla popáté v řadě na domácí půdě výhrou proti Ústí nad Labem. A letošní rok zahájila vítězstvím na ledě Sokolova. Jihlava má na svém kontě zatím sedmapadesát bodů a nachází se na první postupové příčce do osmifinále play-off.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

Jan Brož – Staněk, J. Pohl, D. Kolář, Půža, J. Holý, Piegl – Illéš, Fronk, Čachotský – Pekr, Poletín, Anděl – Chlubna, Skořepa, A. Zeman – Lichanec, Protasenja, Hrala.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS DOPADL LÉPE PRO DUKLU

Poslední vzájemné měření sil proběhlo 17. prosince na ledě jihlavské Dukly. Trhači šli do vedení již ve třetí minutě zásluhou Denise Zemana, tento stav platil i po zaznění sirény ukončující první dvacetiminutovku. Jihlava ve druhé třetině dokázala vyrovnat, a tak třetí část začínala za nerozhodného stavu. Ovšem začátek poslední periody Trhačům vůbec nevyšel a již ve čtvrté minutě prohrával o dvě branky. Trhačům se podařilo vsítit kontaktní branku z hole Romana Chlouby. Konec zápasu si již Jihlava dokázala pohlídat.