Trhači uspěli proti Jihlavě v samostatných nájezdech!

Jaroslav Šnobl | 06.01.2020 | |

K a d a ň / J i h l a v a - V rámci 38. kola Chance ligy přivítali Trhači na ledě dalekou Duklu z Jihlavy. Jelikož se velká bitva nerozhodla v základní hrací době, ani v prodloužení, byly potřeba samostatné nájezdy. V těch byli domácí úspěšnější a připisují si další body do tabulky!

38.kolo, pondělí 6.1.2020
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  3:2sn  (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 24. M. Zabloudil (Poizl, L. Chalupa), 56. Kůs (Müller, Chlouba), rozh. náj. Wágner – 11. Poletín (Anděl, Pekr), 59. Fronk (Čachotský, Holý). Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 315. Střely na branku: 16:47. Zblokované střely: 5:11. Vhazování: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Trefný, Eliáš, L. Chalupa, Poizl, Foltýn, Procházka, Mert – Chlouba, Kůs, Zabloudil – Müller, Žolobov, Z. Zabloudil – Wojnar, Čech, Wágner – Homer, Rindoš, Dubský.
HC Dukla Jihlava: Chaloupek – Pohl, Staněk, Půža, Kolář, Piegl, Holý – Čachotský, Fronk, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Machač, Skořepa, A. Zeman – Hrala, Lichanec, Protasenja.

Jihlavští byli v úvodu hry aktivnější a ihned po vhazování se usadili před brankou Neužila. Na druhé straně se jako první osmělil Wágner, nicméně Chaloupek s jeho pokusem mnoho práce neměl.

Dukla udeřila v 11. minutě, kdy na se po zaváhání domácí obrany kotouče zmocnil Michal Poletín a přesnou ranou k tyči nedal Neužilovi šanci. Za domácí odpovídal Dubský, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla. Největší šanci na vyrovnání si černožlutí schovali až do poslední minuty, Chaloupek však nebezpečnou situaci po Žolobovově teči zvládl.

Do druhé periody vstoupili znovu lépe hosté, kteří si po necelé minutě vytvořili tutovou šanci. Fronk naservíroval puk před zcela odkrytou klec Illéšovi, ten ale zakončit nedokázal. A tak Trhači trestali. Poizl po závaru domácích našel před brankou Matěje Zabloudila, jemuž se podařilo protlačit kotouč za záda jihlavského gólmana. Ve 28. minutě se povedenou střelou z levého kruhu prezentoval Poletín, strážce kadaňské svatyně předvedl bravurní zákrok lapačkou.

Brankář Neužil byl v permanenci i v následujícím průběhu hry, kdy čelil nebezpečným pokusům Dukly. Jedním z nich byla Půžova rána ve 32. minutě, kterou nadvakrát zneškodnil. Poté zívala odkrytá branka na Poletína, zakončení mu ovšem nesedlo. Trhači si stejně jako v prvním dějství vypracovali velice nebezpečnou šanci v poslední minutě, kdy se po teči Müllera puk koulel těsně kolem levé tyče jihlavské branky.

Na začátku závěrečné třetiny opět zahrozilo duo Fronk - Illéš. Druhý jmenovaný by býval po přihrávce zpoza branky stál před Neužilem, ten ale do přihrávky vložil hůl. Za Trhače kontroval Trefný, jehož ostrá rána rozvlnila pouze boční síť hostující klece. Ve 46. minutě se puk ocitl za zády brankáře Neužila, jehož na brankové čáře pohotově suploval Foltýn. O dvě minuty později byl vyloučen hostující Pohl, ale největší šanci si paradoxně vytvořila Dukla. Po Kůsovo hrubce ve vlastním pásmu kotouč sebral Čachotský a nastřelil horní tyč Neužilovy branky.

S další přesilovkou už ale Trhači naložili úplně jinak, ačkoliv si v útočném pásmu Jihlavy dlouho nevěděli rady. Müller ale v posledních vteřinách Pieglova trestu našel v pravém kruhu Jaroslava Kůse, jenž poslal svůj projektil přesně nad rameno hostujícího gólmana. Dukle se podařilo odpovědět 68 sekund před sirénou, kdy vymetl pavučinu v Neužilově brance Jiří Fronk. Hosté ještě v závěru Trhače zatlačili, ti se však dokázali ubránit.

Na začátku prodloužení hledal Anděl před brankou Illéše, jenž přestřelil. Na druhé straně se řítil Chlouba, pod nohy se mu však vrhnul gólman Chaloupek. Posléze putoval na trestnou lavici Pekr, domácí ovšem přesilovku nesehráli optimálně. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž bonusový bod Trhačům vystřelil František Wágner.

Jiří Novotný (KAD)

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Proti Dukle jsme měli špatnou úvodní dvacetiminutovku, kdy jsme prospali začátek. Těžko jsme se dostávali do hry a inkasovali jsme gól. Byli jsme i poměrně dost vylučovaní. Ve druhé třetině jsme se nabudili, začalo to vypadat o něco lépe a hru se nám podařilo srovnat. I přesto měla Jihlava navrch, jelikož má velmi kvalitní tým, který pomýšlí na příčky o play-off. Ve třetí části to bylo vyrovnané a o tom, kdo dá gól. Přesilové hry se nám v souboji s Duklou moc nedařily, ale tu na konci třetí periody jsme sehráli dobře, když nás Jarda Kůs poslal do vedení. Bohužel soupeř z mezikruží, když jsme mu tam nechali vteřinu čas, perfektně srovnal minutu před koncem základní hrací doby. Prodloužení bylo o tom, že každé mužstvo mělo víceméně jednu šanci. No a v nájezdech nás parádně, jako v celém střetnutí, podržel Neužka (Jakub Neužil). Odchytal to výborně a my jsme byli o něco šikovnější než soupeř - proměnili jsme tři nájezdy, což si myslím, že je parádní vizitka. S výsledkem a se dvěma body jsem spokojený, jsme za ně šťastní. Klukům samozřejmě děkuji za bojovnost až do konce utkání. Budeme se snažit na to navázat i v dalších zápasech.“

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Duel se mi hodnotí špatně. Dle mého jsme úvod utkání měli dobrý, ale bohužel po nějakých pěti, šesti minutách jsme najednou z nepochopitelného důvodu polevili. Soupeř to vycítil a dostával se do šancí. Na druhé straně jsme měli spoustu střel a příležitostí, zvonili nám tam nějaké tyčky. ale troufnu si říct, že Kadaňští z minima vytěžili maximum. Šancí tolik neměli, ale dokázali je proměnit. Byli jsme rádi, že jsme zhruba minutu do konce základní hrací doby vůbec dokázali vyrovnat. V prodloužení měl soupeř velkou příležitost, zahrál si přesilovku - i my jsme párkrát ujeli, ale gól nepadl, a tak se šlo do nájezdů. V těch už byli šikovnější domácí hokejisté.“