Kadaň hodlá v Berouně prodloužit vítěznou náladu

Jakub Coufal | 12.01.2007 | |

Jak už bývá pravidlem, souboje mezi Kadaní a Berounem se většinou nesou ve znamení tabulkových sousedů. Ani třetí vzájemné klání není výjimkou. Medvědům se stejně jako Kadaňským v poslední době příliš nevedlo, a tak oba znesvářené protivníky dělí pouhé 4 body. Severočeši si v posledním klání připomněli chuť vítězství a rádi by si ji znovu zopakovali právě v doupěti Medvědů. Utkání začíná v sobotu 13. ledna v 17:00.

HC BEROUNŠTÍ MEDVĚDI
sobota 13. ledna 2007 - 17:00
HC Berounští Medvědi 36. kolo SK Kadaň
12. (34 bodů) Umístění 11. (38 bodů)
9-1-5-20 Celková bilance 11-2-1-21
10. (28 bodů) Umístění doma 12. (25 bodů)
8-1-2-7 Bilance doma 8-0-1-8
14. (6 bodů) Umístění venku 11. (13 bodů)
1-0-3-13 Bilance venku 3-2-0-13
David Nedorost (22 bodů) Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (11+12)
David Nedorost (11) Nejlepší střelec Petr Derfler (11)
Pavel Metlička (11)
David Nedorost (11) Nejvíce asistencí Petr Derfler (12)
Stanislav Stavenský (12)
Lukáš Filip (2+4) Nejproduktivnější obránce Lukáš Pulpán (8+8)
Tomáš Protivný (+4) Nejlepší hráč v +/- Lukáš Pulpán (+7)
Pavel Metlička (+7)
Antonín Dušek (-14) Nejhorší hráč v +/- Radek Hlavatý (-14)
Tomáš Protivný (+4) Nejlepší obránce v +/- Lukáš Pulpán (+7)
Adam Lukačovič (-10) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-14)
Petr Braniš (72) Nejtrestanější hráč Martin Postl (79)
Petr Braniš (72) Nejtrestanější obránce Radek Hlavatý (73)
Jaroslav Kameš (93,15%) Úspěšnost gólmanů Jiří Stejskal (95,95%)
Jaroslav Kameš (2,68) Průměr obdržených branek Jiří Stejskal (1,50)
1 Čistá konta 0

Aktuální výkony berounského kádru

Ne nadarmo je současný Beroun daleko za branami play-off. Obvyklý bojovník o první osmičku v poslední době často ztrácí. Za posledních 5 kol dokázal porazit pouze Olomouc na domácím ledě. O tom, že medvědí arénu není momentálně zas tak těžké dobýt, svědčí například prohra s Otravou 0:4 či s Jihlavou 3:4. Kadaň v Berouně určitě nebude bez šance.

31. kolo: TRE - BER 3:2
32. kolo: BER - JIH 3:4
33. kolo: BER – SAR 0:4
34. kolo: BER – OLO 3:1
35. kolo: UNL – BER 4:2

Poslední vzájemné zápasy

V letošní sezóně je aktuální skóre 1:1 na zápasy, neboť domácí celek vždy dokázal vyhrát. Právě na Severočeších je, aby se pokusili porazit Beroun i na jeho horkém ledě. V prvním klání držela Kadaň se svými hostiteli téměř 2 třetiny vyrovnaný krok. Po inkasované vedoucí brance museli černožlutí otevřít hru, což se projevilo pouze navýšením náskoku Berouna na 4:1.
Na druhý pokus již Kadaň houževnaté šelmy pokořila. Na vítězství domácích hra dlouho nevypadala. Beroun v utkání nejprve vedl a 3 minuty před koncem držel nadějnou remízu. Pak však přišla kuriózní chyba dvou hráčů hostů, jenž v krátkých okamžicích po sobě vyhodili puk mimo hrací plochu. Kadaň dvojnásobnou početní výhodu využila 3 minuty před koncem klání k rozhodující trefě na 3:2.

Sestavy z 35. kola

SK Kadaň: Stejskal - Pospíšil, Chotaš, Kloz, Staněk, Kocek, Hlavatý, Polanský, Fink, Krpenský, Pražák, Hlusička, Metlička, Heřman, Veverka, Kajer, Gellner, Mezera, Hobl.

HC VČE Hradec Králové: Handl - Kameš, Lukačovič, Filip, Čížek, Gudas, Jelínek, Rýgl, Braniš - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Dušek, Pajič, Jech - Vlček, Toma, Nedorost - Hudíček, Stromko, Pavel