Ve středu se v Kadani představí Frýdek-Místek

Jiří Novotný | 14.01.2020 | |

Ve středu se v Kadani představí Frýdek-Místek

K a d a ň - Chance liga v lednu nastolila vskutku vysoké tempo, černožluté tak po jednodenním oddychu čeká další duel. Vyzvou v něm Rysy z Frýdku-Místku, s nimiž budou chtít napravit pondělní porážku od ústeckého Slovanu. Úvodní buly padne ve středu 15. ledna v 18:00, všichni fanoušci kadaňského hokeje jsou opět srdečně zváni!

 
SK TRHAČI KADAŇ vs. HC FRÝDEK-MÍSTEK
15. místo
27 bodů
POZICE12. místo
56 bodů
86:158SKÓRE120:108
15,25 % – 82,72 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ20,13 % – 84,75 %
609 tr. minutTRESTNÉ MINUTY523 tr. minut

TRHAČI NADÁLE DRŽÍ DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST

Kadaňští si ze svého stadionu vybudovali pevnost, která odolává již 4 utkání v řadě. Naposledy se do ní na loupežnou výpravu vydali prostějovští Jestřábi, na Hanou se však vraceli s nepořízenou. Kadaň udeřila dvěma zásahy v úvodu druhého dějství, před klaksonem pak zvýšil na 3:0 Jurij Žolobov. Hosté si vylámali zuby na výtečném Jakubu Neužilovi, jenž udržel čisté konto.

Vítězství s Prostějovem ovšem Trhači nedokázali potvrdit v Ústí nad Labem, kde je pro změnu vynuloval brankář Slovanu Stahl. Ústečtí se poprvé prosadili ve 28. minutě a postupně se jim dařilo náskok navyšovat. Zlomovým momentem bylo trestné střílení Vildumetze v 50. minutě, po němž žlutomodří vedli už 3:0. V samém závěru pak na konečných 4:0 pečetil Klikorka. „V utkání se Slovanem jsme měli hodně neproměněných šancí. Trápil nás nedůraz v koncovce. Řekl bych, že jsme se nechali ukolébat poslední vítězstvím proti Prostějovu. Bez poctivého přístup a nasazení to však nejde. Je třeba se vrátit zpět na zem a začít pracovat na 120 procent,“ burcoval po utkání kadaňský lodivod Tomáš Hamara.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Neužil – Trefný (C), Eliáš, Poizl, Klodner, Foltýn, Procházka, Delmarche – Chlouba (A), Rindoš, Wágner – Zd. Zabloudil, Žolobov, J. Müller (A) – Homer, Čech, Wojnar – D. Zeman, Koblížek, Dubský.

RYSI V MINULÉM KOLE UDOLALI JESTŘÁBY

Náš příští soupeř do nového roku vstoupil porážkou v Benátkách, kterou odčinil výhrami nad podkrušnohorským duem z Ústí a Sokolova. Následně jej přibrzdila Jihlava, jež na svém ledě zvítězila jasně 5:1.

V pondělí do Frýdku zajížděl Prostějov a domácí potvrdili, že stejně jako Kadani se jim v poslední době daří více na svém ledě. První třetina přitom patřila Jestřábům - ovládli ji 0:2. Rysi ovšem dvěma slepenými góly v závěru druhého dějství srovnali krok a těsné vítězství 3:2 jim ve 49. minutě vystřelil Hrehorčák. V domácí brance nastoupil teprve 16letý gólman Suchánek, jenž si při své premiéře v Chance lize připsal 27 úspěšných zásahů.

    Poslední sestava HC Frýdek-Místek:

    Suchánek (Loubal) – Haman, Bartko, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, M. Adámek, Hrachovský – Kafka (A), Klimša, Tomi – Hrehorčák, Stuchlík (C), Mikulík – Szturc, Kaukič (A), Martynek – Eret, Motloch, Matěj.

VZÁJEMNÉ DUELY HOVOŘÍ VE PROSPĚCH FRÝDKU-MÍSTKU

Černožlutí se poprvé vydali do Haly Polárky v rámci 7. kola a rozhodně se nejednalo o duel, na který by rádi vzpomínali. Domácí si po první části vytvořili čtyřbrankový náskok, stejný počet branek pak Kadani přibalili ve zbylých dvou dějstvích. Autobus Trhačů se tak z východu republiky vracel zatěžkán osmigólovým přídělem. Kadaňským se nepovedla ani listopadová odveta, v níž však alespoň překonali brankáře Danečka. Trefili se Matěj Zabloudil s Jaroslavem Kůsem. Hosté ovšem vsítili o pět gólů více a dlouho cestu domů jim zpříjemnila tříbodová kořist po výhře 2:7.

KADAŇ vs. FRÝDEK-MÍSTEK
Jakub Neužil - 90,98 %
Oliver Štěpánek - 88,46 %
BRANKÁŘINick Malík - 92,66 %
Lukáš Daneček - 90,61 %
Roman Chlouba
31 bodů (13+18)
PRODUKTIVITA Milan Mikulík
33 bodů (13+20)
Roman Chlouba
13 gólů
GÓLYMilan Mikulík
13 gólů
Jakub Trefný
22 asistencí
ASISTENCEMilan Mikulík
20 asistencí
Jaroslav Kůs
583/293 – 50,23 %
VHAZOVÁNÍ Kryštof Stuchlík
426/217 - 50,94 %
Štěpán Čech
33 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYJan Holý
26 zbl. střel
Michael Foltýn
121 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYLukáš Motloch
51 tr. minut
Jakub Trefný
23:17 min/z
ČAS NA LEDĚLukáš Kovář
19:45 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM