Trhači doma nestačili na frýdecko-místecké Rysy

Jiří Novotný (KAD) | 15.01.2020 | |

K a d a ň - Úvodní perioda nabídla jedinou branku, za to ve druhé části se s nimi roztrhl a bohužel padaly převážně do kadaňské branky. Hosté tak šli po třech slepených gólech do závěrečné periody s komfortním náskokem 1:5. Trhači ve třetí části snížili na rozdíl dvou branek, ale Rysi si své vedení podrželi a 4 vteřiny před klaksonem pečetili na konečných 3:6.

42.kolo, středa 15.1.2020
Sportovní klub Kadaň - HC Frýdek-Místek  3:6  (0:1, 1:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 39. Trefný (Wágner, Müller), 49. Žolobov (Trefný, Chlouba), 56. Wágner (Müller, Trefný) – 7. Klimša (Kafka, Haman), 31. Mikulík (Bartko, Stuchlík), 31. J. Adámek (Kaukič, Martynek), 33. Michálek (Eret, Motloch), 39. Kafka (Tomi, Zahradníček), 60. Szturc (Mikulík, Motloch). Rozhodčí: Zubzanda, Hucl – Belko, Sedláček. Vyloučení: 3:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 290. Střely na branku: 30:29. Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 29:39.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Trefný, Klodner, L. Chalupa, Zeman, Foltýn, Poizl, Delmarche – Chlouba, Rindoš, Wágner – Z. Zabloudil, Žolobov, Müller – Dubský, Čech, Wojnar – Homer, Koblížek, Eliáš.
HC Frýdek-Místek: Suchánek – Haman, Bartko, Zahradníček, Michálek, J. Adámek, M. Adámek, Hrachovský – Kafka, Klimša, Tomi – Matiaško, Stuchlík, Mikulík – Szturc, Kaukič, Martynek – Eret, Motloch, Matěj.

Úvodní šanci zápasu si vytvořili domácí, Chlouba se ale po Zemanově výzvě ke kotouči před brankou neprobojoval. Poté pálil Zdeněk Zabloudil, gólman hostí ránu bez větších obtíží lapil. Mnohem nebezpečněji vypadala šance Wágnera, jenž si sjel mezi kruhy a tvrdou střelou orazítkoval tyč Suchánkovy klece.

Hosté o sobě dali poprvé vědět v 7. minutě a hned z toho byl gól. David Klimša vyslal na kadaňskou branku nikterak výrazný pokus, jenž chtěl kadaňský gólman zachytit hokejkou a rozehrát, kotouč mu ale nešťastně propadl do sítě. Trhači se ihned po buly do svého soupeře pustili, ten se však jejich tlaku bez větších problémů ubránil. V závěru periody vyslal tvrdou ránu Szturc, avšak mezi tři tyče se nevešla. Následně se před kadaňskou brankou s pukem zjevil Tomi, strážce domácí svatyně se roztáhl na brankové čáře a puk za svá záda nepustil.

Zatímco první perioda byla na góly skoupá, ve druhé části se s nimi roztrhl pytel. Tomiho sólo Neužil ještě ustál, ve 31. minutě ale hosté rozjeli kanonádu. Milan Mikulík se uvolnil za brankou a po rychlém výpadu zasunul puk mezi betony domácího gólmana. Za necelou minutu pláchl Kaukič s Jakubem Adámkem, jenž nedal Neužilovi šanci. Ještě hůře pak bylo ve 33. minutě, kdy po chybě Kadaně ujel Jakub Michálek a domácí gólman na jeho střelu nedokázal zareagovat - 1:4. Brankář Neužil následně zamířil na střídačku a nahradil jej Adam Wolf.

Kadaňští vykřesali naději ve 39. minutě, kdy se v přesilovce 5 na 3 prosadil tvrdou ranou Jakub Trefný. Ihned po buly však pláchli Tomi s Petrem Kafkou a druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti zvýšil na 1:5.

Na začátu třetí třetiny Suchánka prověřil Chlouba, brankář Frýdku-Místku vyrazil betonem. Ve 49. minutě ovšem Chlouba protančil hostující obranou a v následné skrumáži se nejrychleji zorientoval Jurij Žolobov - 2:5. Na rozdíl dvou branek snížili černožlutí o 7 minut později, kdy dvojnásobnou přesilovku využil přesnou střelou František Wágner. Rysi si ale dvoubrankový náskok utéct nenechali, 4 vteřiny před sirénou navíc uzavřel přesnou ranou k tyči Roman Szturc.

Jiří Novotný (KAD)

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Navázali jsme asi na utkání v Ústí nad Labem, kde jsme si mysleli, že to půjde samo. Měli jsme hodně přesilových her, hlavně ve druhé dvacetiminutovce, ale ve stoje se hrát hokej nedá. Jestli jsme si mysleli, že nám to soupeř nechá zadarmo, tak to jsme se mýlili. Během dvou přesilovek pět na tři jsme jednou vystřelili, takže tímto přístupem nemůžeme vítězit. Proměnit takovouto výhodu v gól je základ hokeje. Ve třetí třetině jsme najednou lítali, soupeř jelikož vedl, tak si polevil. Nám se podařilo vsítit dvě přesné střely a stáhli jsme stav duelu na 3:5. V závěru ale opět chyba, nechápu to. Musíme se vrátit k poctivé práci, začít jezdit a bojovat. Tak, jako jsme bojovali doteď. Nemůžeme čekat, že nám někdo dá něco zadarmo.“

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Do Kadaně jsme jeli s respektem. Věděli jsme, že se Trhači zvedli a na domácí půdě porazili jak Jihlavu, tak Prostějov. V utkání se nám podařilo odskočit na rozdíl čtyř gólů, což jsme si následně už pohlídali. Závěr jsme si sami zkomplikovali zbytečnými vyloučeními. Na základě toho nás v přesilové hře pět na tři Kadaň hned dvakrát potrestala. Hrát pětadvacet minut ve čtyřech, ve třech - to by se někteří, nechci jmenovat, měli zamyslet.“