Kadaň porazila Havířovov 4:2 a připsala si zasloužené 3 body

Jindřich Poledna | 11.11.2013 | |

Hosté z Havířova se dostali do vedení hodně rychle, hned v 5.minutě potrestali hrubou chybu domácího Bartejse. Domácí tým si dokázal připravovat slibné šance, všechny však zlikvidoval výtečný Daneček v havířovské brance. Vyrovnání přislo v 18.minutě z hole Romana Chlouby v přesilové hře. Vedení na domácí stranu strhl v 35.minutě Martin Mazanec - 2:1. Jenže hosté se nevzdávali a na začátku poslední třetiny dokázali vyrovnat. Potom však už stříleli do černého jen domácí - na 3:2 skóroval Jaroslav Kůs a na konečných 4:2 pečetil specialista na góly do prázdné brány Jiří Charousek.

21.kolo, pondělí 11.11.2013
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  4:2  (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Chlouba (Kůs, Dobrovolný), 35. Mazanec (Hlava, Hammerbauer), 47. Kůs (Chlouba, Jíra), 60. Charousek (Ton, Trefný) – 5. Klimša (Sztefek), 42. Říčka (Graca). Rozhodčí: Jílek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 295. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Trefný, Stehlík, Szakal, Dobrovolný, Mazanec, Bartejs, Opalek – Gajovský, Charousek, Ton – Jíra, Kůs, Chlouba – Hammerbauer, Lehnert, Hlava – Novák L., Hanták, Novák J.
AZ Heimstaden Havířov: Daneček L. – Vosátko, Bezuška, Krisl, Deutsch, Graca, Koma, Rimmel P.,Klimíček-Klimša, Němec, Sztefek – Maruna, Haas, Říčka – Kanko, Škumát, Daneček J. – Rimmel M., Diviš, Matějek

Od úvodu střetnutí byli výrazně lepší hosté z Havířova. V první pětiminutovce měl Azet několik dobrých příležitostí, ať už zakončoval Kanko, Daneček či Němec. Na začátku právě páté minuty první třetiny otevřeli hosté skóre. Kadaňský obránce Tomáš Bartejs svojí špatnou rozehrávkou zpoza branky nahrál přímo na hůl Davidu Mikšovi a havířovský útočník už poté svojí střelou od mantinelu prostřelil Miroslava Hanuljaka. Po inkasovaném gólu byli domácí jako opaření, ale naštěstí jen chvilku, neboť na začátku sedmé minuty čistě dohrál domácí kapitán Szakal u mantinelu hostujícího Matějíčka a Kadaň si od té chvíle začala více věřit. Pozornost Lukáš Danečka vyzkoušeli postupně Mazanec a Charousek. V polovině třetiny byl vyloučen domácí útočník Petr Jíra. Největší šanci v první havířovské přesilovce vypracovali domácí hokejisté, konkrétně Chlouba s Kůsem. Oba útočníci ujeli hostující obraně. Roman Chlouba svojí přihrávkou našel najíždějícího kolegu, ale toho vychytal hostující brankář. Ještě v závěru přesilovky zapomněli domácí beci na havířovského Kanka, který ale, ač osamocen, nezakončil přesně. Další vážnější akce a rovno gólová přišla v polovině osmnácté minuty. Dvojice Kůs - Chlouba si svojí souhru zopakovala, nyní ale v opačném pořadí. Roman Chlouba tedy po přesné přihrávce od svého spoluhráče vyrovnal střelou k tyči Danečkovy branky. V závěru třetiny se ještě do šance dostal Charousek, ale hostující zadák Koma mu puk sebral.

Druhou třetinu začali hosté v další početní výhodě. Jaroslav Kůs byl totiž, součastně se sirénou první třetiny, vyloučen za podražení. A tak byli opět v úvodu mírně aktivnější hráči Azetu. Až ve čtvrté minutě druhé třetiny se dostali opět ke slovu domácí. Po střele od Jakuba Stehlíka vypadl hostujícímu brankáři kotouč, ale jeden z dojíždějících beků ho nakonec uklidil do bezpečí. Po Stehlíkově pokusu ohrozil domácí svatyni opět Petr Kanko, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Na konci dvacáté osmé minuty měl dobrou příležitost ke skórování domácí Jakub Novák, ale jeho střelu kryl Daneček do lapačky. Přesně v polovině celého střetnutí dostal přihrávku zpoza branky hostující bek Vosátko, jeho dělovka ale trefila pouze připraveného Hanuljaka v kadaňské brance. Za chvíli už bylo na kadaňském zimním stadionu veseleji, neboť obránce Martin Mazanec dokázal zužitkovat snahu mladého útočníka Nicolase Hlavy a zvrátil skóre zápasu na domácí stranu. Po druhé brance Kadaně se dostali k několika pokusům hosté, ale ani jeden z nich neskončil za zády domácího brankáře, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Kadaň.

Jen co začala poslední třetina, tak bylo opět srovnáno. Havířovský Robert Říčka se protáhl mezi domácími obránci a střelou k pravé tyči nedal Hanuljakovi moc šancí. Ani toto ale domácí hokejisty nezlomilo, a stále pokračovali ve stejné útočné snaze. Ta také nesla ovoce ve 47.minutě. Po závaru před havířovskou brankou se dostal kotouč k Jaroslavu Kůsovi, který ho bekhendem poslal do šibenice Danečkovy branky. O chvilku později ujel forvard Jan Daneček, ale brankář Kadaně ho bravurně vychytal. Následně těsně minula Novákova střela hostující branku. V závěru utkání se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby odvolali hostující trenéři brankáře a zkusili na Kadaň vyzrát v šesti lidech. To se jim ale nepodařilo, neboť Jiří Charousek ujel havířovské obraně a přidal pojistku v podobě čtvrtého gólu, tentokráte do opuštěné klece.

Marcel Holl

Karel Soudek (SK Kadaň): "Myslím si, že v první třetině jsme hráli celkem slušný hokej, ale ve druhé jsme dost propadli. Hráli jsme takový hurá hokej nahoru dolů bez systému a držení svých pozic. Soupeř z toho měl spoustu šancí, dokonce mohl i rozhodnout utkání, ale to se mu nepovedlo díky našemu brankáři, který dnes chytal skvěle. Ve třetí třetině se nám to pak už povedlo dohrát a vyhráli jsme."

Stanislav Sztefek (AZ Havířov): "Do zápasu jsme vstoupili určitě dobře, jelikož jsme vstřelili branku a vedli jsme 1:0. Myslím si , že kdybychom vstřelili další góly a navýšili svůj náskok, tak jsme zápas dovršili do vítězného konce. Bohužel se ovšem opět potvrdilo, že v rozhodujících chvílích nemáme hráče na to, abychom proměnili ty vyložené šance."