Kadaň prohrála doma s Mladou Boleslaví 1:3

Jindřich Poledna ; foto: bkboleslav.cz | 02.12.2013 | |

Ještě v polovině zápasu byla hra velmi vyrovnaná a hrálo se bez branek. Do vedení se dostali domácí hráči, kteří rychle využili přesilovou hru. Střelcem branky byl Nicolas Hlava - 1:0. Jenže hosté ještě do konce třetiny vyrovnali - Milan Toman prostřelil Kostúra od modré. Mladá Boleslav rozhodla zápas dvěma brankami na konci třetí třetiny a odvezla si tak ze severu Čech všechny 3 body po výhře 3:1.

28.kolo, pondělí 2.12.2013
Sportovní klub Kadaň - BK Mladá Boleslav  1:3  (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 35. Hlava (Mazanec) – 37. Toman (Výborný, Pabiška), 52. Broš (Klimenta, Ovčačík), 57. Lenc (Klimenta). Rozhodčí: Bejček – Svoboda, Belko. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr – Mazanec, Opalek, Prošek, Stehlík, Dobrovolný, Szakal, Havel, Pelc – Račuk, Charousek, Hlava – Lehnert, Kůs, Jíra – Ton, Hanták, Chrpa – J.Novák, L.Novák, Hammerbauer
BK Mladá Boleslav: Will – Pojkar, Toman, Ovčačík, Protivný, Němeček, Bohunický, Kurka – Kubica, Broš, Klimenta – Lenc, D.Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Musil – Starý, Frolík, Demel

Favorit z Mladé Boleslavi mohl vystrčit růžky hned na začátku zápasu, to chyboval domácí Marek Račuk a putoval za vysokou hůl na trestnou lavici. Jenže hosté v první přesilovce zápasu ohrozili domácí svatyni jen 2x a Kadaň se ve čtyřech v pohodě ubránila. Oba celky vyzkoušeli pozornost brankářů několikrát z uctivé vzdálenosti, především od modré čáry.

První vyloženou šanci utkání si vypracovala Mladá Boleslav. Musil v 8.minutě razantní přihrávkou z kruhu vyzval ke skórování Lence, ale ten minul odkrytou domácí svatyni. Od 10.minuty hrála svou první přesilovou hru také Kadaň, ale hosté pozorně bránili a všechny větší šance domácích likvidoval brankář Will.

Ve 13.minutě mohl strhnout vedení na stranu Boleslavi David Výborný, pohrál si s brankářem Kostúrem, ale puk za jeho záda usměrnit nedokázal. Následoval mírný tlak domácího celku, ale Will pokusy Hammerbauera a Kůse bez větších problémů vychytal.

V 18.minutě nechal domácí Račuk znovu vyniknout Willa, a když neskončil za zády domácího brankáře ani Tomanův pokus, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny nebyl ničím zajímavým. Hrál se hokej bez větších šancí na obou stranách, týmy pozorně bránily, aby neinkasovaly po zbytečné chybě. Domácí tým se snažil o rychlé protiútoky, které skončily několikrát zakázaným uvolněním. Brankář Will několikrát svůj tým podržel, především po dělovkách Kůse a Szakala již pomalu domácí zvedali ruce nad hlavu.

Hosté se usadili v útočné třetině při vyloučení domácího Charouska, jenže vyprodukovala jen 2 střely – obě od modré z hole Klimenty. Ani domácí přesilovka v polovině utkání nepatřila mezi ty povedené, Kadaň se téměř nedostala do útočného pásma, hostující čtveřice v pohodě ubránila celé dvě minuty oslabení.

První branku utkání vsítil domácí celek – v 35.minutě využil bleskově Nicolas Hlava přesilovou hru, k skórování mu stačilo pouhých 5 vteřin – 1:0. Jenže Kadaň se z vedení neradovala dlouho. Ve 37.minutě vyrovnal ranou od modré Milan Toman, kterého vybídl ke skórování David Výborný – 1:1. Do šaten se tak šlo znovu za nerozhodného stavu.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí. Roman Will se musel opět pořádně zapotit. Nejdříve skvěle zasáhl proti tečované střele Jíry, poté ukončil závar před svou brankou. Pak ještě po Szakalově bombě zazvonila jen tyč za hostujícím brankářem.

Mladoboleslavští hráči ukázali svojí sílu během další přesilov hry. Tu sice ještě nevyužili, ale Kostúr musel téměř čarovat. Výborný, Nouza i Pabiška ztroskotali na výborně chytajícím domácím gólmanovi. Další přesilová hra, v 52.minutě, však již skóre měnila. Stehlík jen smutně sledoval radost Mladé Boleslavi – Michal Brož uklidil puk do odkryté domácí branky po vyšachování kadaňské obrany – 1:2.

Hosté po vstřelení rozdílové branky neměli problem s udržením svého vedení. Domácí tým se sice snažil o hru směrem dopředu, narážel však na zkušené středočeské borce, kteří pečlivě hlídali středí pásmo. A Bruslaři útočné snahy Kadaně trestali – Na 3:1 zvyšoval v case 56:58 Radan Lenc, který po chybě domácí obrany dostal přihrávku od Klimenty a na dvakrát překonal Kostúra.

Hostující celek tak potvrdil svou roli favorita a odvezl si z Kadaně všechny tři body.

Jindřich Poledna

Karel Soudek (SK Kadaň) : „Odehráli jsme dnes velmi dobré utkání. Byli jsme Mladé Boleslavi velmi vyrovnaným soupeřem, ale ve třetí třetině jsme udělali dvě chyby, které Boleslav okamžitě potrestala. Jinak si myslím, že jsme odehráli celkem parádní zápas. Rozhodlo to, že jsme tam udělali ty chyby. Oni využili přesilovku, kdy se odrazil kotouč a dávali to do prázdné brány. My jsme tam ale měli také šance. Jejich brankář byl zralý na víc než na jednu branku, ale nám se to nepodařilo.“

Marian Jelínek (Mladá Boleslav) : „Tak Kadaň hraje velice dobře. Už doma nás celkem potrápila a vzala nám body, takže jsme jí to dnes nechtěli nechat a přistoupili jsme k tomu velmi důsledně. Dlouho nám trvalo, než jsme překonali jejich zarputilou obranu, ale poté když už jsme vedli, tak to oni museli otevřít a to jim začalo dělat problémy. Samozřejmě dobře brání, hrají do těla a hrají dobrý fyzický hokej. Na ně je recept, že musíme vést a to se nám dnes podařilo.“