Kadaň prohrála v Jihlavě nejhorším letošním výsledkem

Jindřich Poledna | 03.12.2011 | |

Po bezbrankové první třetině se jako první prosadili domácí. Využitá přesilová hra znamenala vedení Dukly, Tomáš Bursík však vyrovnal za necelou minutu. Domácí ale brzo opět vedli, když využili dvojnásobnou přesilovku. Třetí branku přidali jihlavští těsně před koncem druhé třetiny. Nástup do té třetí měla lepší Kadaň a na 2:3 snížila Stanislavem Mikšovicem. Ale to bylo ze strany Kadaně vše. Domácí naopak využili další tři přesilové hry. Sedmá branka Dukly padla ve hře 5 proti 5 a domácí s přehledem dovedli utkání do vítězného konce.

29.kolo, sobota 3.12.2011
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  7:2  (0:0, 3:1, 4:1)
Branky a nahrávky:24. Čachotský (Hodek), 26. Hubáček, 40. Hodek (Čachotský), 47. Jeslínek (Drtina), 48. Hodek (Čachotský), 51. Hodek (Hubáček, Ficenc), 58. Hodek (Hubáček) - 25. Bursík (Tollinger), 42. Mikšovic (Ton, Bursík). Rozhodčí: Dvořák - Komárek, Špůr. Vyloučení: 9:9, navíc Řehoř (KAD) 10 min nesp. chování, Mazanec (KAD) 5 + do konce utkání, Skořepa (KAD) 10 min osobní trest do konce utkání. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1628. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1. 3:1, 3:2, 7:2.
HC Dukla Jihlava: Novotný - Malena, Ficenc, Kolafa, Drtina, Kaláb, Dobrovolný, Grundmaniss, Petráček - Čachotský, Hubáček, Hodek - Polcar, Padělek, Jeslínek - Krupka, Domin, Vysloužil - Bezděk, Maliník, Karpov
Sportovní klub Kadaň: Řehoř - Malínský, Révay, Schmidt, Szakal, Mazanec, Bombic, Tollinger, Zmeškal - Chlouba, Charousek, Skořepa - Novák, Diviš, Kůs - Bursík, Mikšovic, Ton - Račuk, Polák, Mála

Již úvodní minuty utkání ukázaly, že se bude jednat o zpočátku velmi nepohledné utkání. Děj se odehrával převážně ve středním pásmu, bojovalo se o každý centimetr ledu. V první velké příležitosti se ocitl v 10. minutě Petr Domin, před kterým zela zcela prázdná brána. Statný jihlavský útočník však díky neposednému kotouči branku přestřelil. Po přelomu poloviny první třetiny se přeci jenom začala objevovat alespoň špetka hokejovosti. Ani jeden z celků se však prosadit nedokázal, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhém dějství již branky padat začaly. Skóre bojovného utkání otevřel v čase 23:16 Tomáš Čachotský, který pohotově usměrnil výtečnou přihrávku Daniela Hodka – 1:0. Kadaňští na sebe s odpovědí dlouho čekat nenechali. Za necelou minutu totiž Novotného se štěstím překonal Tomáš Bursík – 1:1. Po této brance byla Dukle nabídnuta početní výhoda. Domácí s ní naložili nejlépe, jak mohli. Milana Řehoře překonal aktivní Radek Hubáček – 2:1. V utkání se začalo přitvrzovat a přibývala vyloučení. V závěru třetiny přidali jihlavští hokejisté hráčům hostí „gól do šatny.“ Pouhých 26 vteřin před koncem navýšil vedení Dukly po brilantní přihrávce Tomáše Čachotského Daniel Hodek – 3:1.

Do závěrečné dvacetiminutovky měli šťastnější vstup hosté. V čase 41:21 se ve skrumáži před Filipem Novotným nejlépe zorientoval a dopravil kotouč do sítě Stanislav Mikšovic – 3:2. Utkání tak opět mělo náboj. Po této brance přišel na řadu festival vyloučení a s tím i využití těchto početních výhod. Jako první se prosadil ve 47. minutě Michal Jeslínek – 4:2. Za necelé 2 minuty vedla Dukla již o 3 branky. Na 5:2 zvyšoval zkušený Daniel Hodek. Jihlavským hokejistům se dnes skutečně dařila kombinace. V čase 50:32 na jejím konci stál opět Daniel Hodek – 6:2. Schylovalo se k debaklu, domácím totiž tento stav nestačil. Necelé 3 minuty před koncem utkání překonal Řehoře nadvakrát opět Daniel Hodek, který tak završil svůj účet na 4 brankách. Dukla tak i s jeho výraznou pomocí rozstřílela Kadaň 7:2.

Libor Kucza

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že do třetí třetiny jsme viděli vyrovnané utkání, dnes jsme hráli s kvalitním soupeřem. Dnešní duel rozhodly naše přesilové hry, které se nám vyvedly. Další věcí byla disciplína. Sice jsme udělali pár hloupých chyb, ale i přesto si myslím, že jsme byli disciplinovanějším týmem.