Karel Ton vsítil hattrick, Kadaň tak porazila Šumperk 6:4

Jindřich Poledna | 29.12.2012 | |

Hosté se v Kadani dostali velmi rychle a snadno do vedení 2:0, když mimojiné využili přesilovou hru. Petr Jíra snížil ještě v 1. třetině, Karel Ton vyrovnával ve vlastním oslabení. Jen hostě opět strhli vedení na svojí stranu. Jejich radost trvala jen 43 vteřin, na 3:3 vyrovnával Bronislav Andres. Na konci druhého dějství dostal Kadaň poprvé do vedení svou druhou brankou Karel Ton. Jenže hosté vyrovnali hned počátkem třetí třetiny. Karel Ton zkompletoval hattrick ve 43.minutě a Kadaň se ujala vedení 5:4. Tlak Kadaně korunoval šestou brankou Filip Seman. Kadaň tak i napotřetí porazila Šumperk, tentokráte 6:4.

36.kolo, sobota 29.12.2012
Sportovní klub Kadaň - Salith Šumperk  6:4  (1:2, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Jíra (Mazanec, Ton), 24. Ton (Jíra), 30. Andres (Mazanec, Prošek), 40. Ton (Prošek, Charousek), 43. Ton (Charousek), 57. Seman - 7. Novotný (Matuš, Červenka), 16. Hulva (Staněk, Brunec), 29. Brunec (Hulva, Staněk), 42. Meidl (Pastor, Matuš. Rozhodčí: Horák - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení:1:0 . Diváci: 370. Střely na branku:40:34 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4.
Sportovní klub Kadaň: Řehoř (42.Kaššák)- Mazanec, Prošek, Schmidt, Szakal (C), Opalek, Lučka, Kolčava - Ton (A), Charousek (A), Jíra - Hafenrichter, Kůs, Mainer - Ondřej, Račuk, Seman - Stoklasa, Chlouba, Andres - Hanták.
Salith Šumperk: Štůrala - Novotný, Suchý, Sedlák (A), Pastor, Tesařík, Gewise, Navrátil - Meidl, Matuš, Červenka - Brunec, Hulva (A), Staněk (C) - Rufer, Skoumal, Finsterle.

Poslední letošní zápas nenabídl zpočátku příjemnou podívanou. Oba celky začaly velice rozvážně a brankáři zasahovali jen proti slabým pokusům od modré. Změnu přinesla až přesilová hra pro hosty. Novotný nahodil puk před branku a ten se i díky teči od obránce dostal do branky. Ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat větší šanci, hrálo se převážně o střední pásmo. Změnu obrazu hry přinesla až další přesilová hra. V té si domácí dokázali připravit několik dobrých příležitostí, žádná však nekončila za zády Štůraly. A protože domácí nabízenou šancí pohrdli, ke slovu se dostali hosté. Staněk ujel po křídle, jeho pokus dokázal Řehoř vyrazit pouze na dojíždějícího Hulvu a ten povedenou střelou pod břevno zvýšil náskok. Vzápětí mohl snížit Seman, ale únik 3 proti 2 nezakončil přesně. Domácí neupustili od své snahy a ta jim nakonec přinesla ovoce. Mazanec nahodil puk před branku, kde stál připravený Jíra a ten snížil náskok hostí. Draci dále čekali na chyby domácích a po jedné, kdy obránce trefil při nahození jen vlastního brankáře, mohl skórovat Hulva. Domácí obránce však napravil svou chybu a včas ho připravil o puk. Minutu před koncem nastartoval Matúš, Řehoř však byl připraven. Domácí odpovídali rychlým brejkem po kterém vteřinu před koncem vyslal Szakal jedovatou střelu, ale skóre se neměnilo.

Po půlminutě hry ve druhé části se před branku probojoval Ton, ale jeho pokus mířil jen nad branku. Ve 23. minutě ujel Sedlák s Červenkou, druhý jmenovaný se rozhodl pro zakončení, ale byl faulován. Ovšem po půlminutě hry ujel Jíra s Tonem do úniku dvou proti jednomu a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné branky. Za Šumperk mohl odpovědět Rufer, ale po odražené střele přestřelil z mezikruží domácí klec. Na ledě se začalo přiostřovat, ale rozhodčí nechával hru plynout. Ve 27. minutě se před brankou objevil Kůs, ale jeho střela skončila jen v lapačce hostujícího brankáře. O dvě minuty později se znovu měnilo skóre. Hulva objel branku, a zkusil zakončit, jeho pokus vyrazil Řehoř na volného Brunce a ten nezaváhal.

Radost hostí netrvala dlouho. O minutu později vystřelil Andres z velkého úhlu a jeho pokus skončil o tyčku v brance. Ihned po vhazování se o únik pokoušel Mainer a jeho pokus Štůrala vyrazil do horní sítě. Domácí převaha pokračovala a v následné přesilové hře nastřelil Jíra po pěkné křižné nahrávce od Mazance jen tyč. Ve chvíli kdy skončila domácí přesilovka, dostal Seman přihrávku na útočnou modrou za obranu, neměl však rychlost a byl brzy odzbrojen. Domácí si dokázali vytvořit tlak, hosté útočili zejména z brejků a střel z dálky. V jednom z nich Finsterle přestřelil branku. Dvě minuty před koncem pálil od modré Szakal, jeho střela ale skončila vedle branky. Domácí tlak opět stoupal jak se blížil konec třetiny. Půlminutu před koncem nejdříve Prošek napálil puk jen do Štůraly, následně Charousek vybojoval puk pro Tona a ten svou druhou brankou poslal domácí do vedení.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté. Nejdříve Finterle obešel dva obránce a zastavil ho až Řehoř. Poté napřáhl Maidl a vyhnal Řehoře z branky. Do té se postavil Jan Kaššák. Domácí okamžitě vrátili vedení na svou stranu. Ani ne po minutě ujel Charousek po křídle a jeho pokus skončil jen na tyči. Od tyče se však odrazil k Tonovi, který tak zkompletoval hattrick. Hrálo se převážně ve středním pásmu a žádný z celků se nijak nehrnul do útočení. Draci přidali na aktivitě po přesilové hře, ale domácí obrana je k ničemu nepustila. Naopak, dobrým bruslením udržovala puk daleko od své branky. A 3 minuty před koncem se k puku dostal Seman a prudkou střelou pod břevno dal již šestou branku domácích. Minutu před koncem ještě Szakal nahazoval puk na branku a Charousek se málem dostal k dorážce.

Jindřich Poledna, Filip De Bolle, Marcel Holl

Zdeněk Skořepa (Kadaň): Věděli jsme, že dnes to bude velice těžký zápas a také se to potvrdilo. Utekl nám začátek, soupeř vstřelil dva góly a my jsme to poté doháněli. Jsme rádi, že se nám podařilo ty vyrovnávací branky dát. Když jsme se dostali do vedení, tak soupeř vyrovanal. Naštěstí jsme pokaždé vstřelili gól navíc a udrželi jsme to až do konce. Takže jsou to pro nás dnes cenné tři body.

Zdeněk Moták (Šumperk): My jsme si ten zápas vlastně prohráli sami, nedali jsme vyložené šance z nájezdů, které jsme v utkání měli. Bohužel hloupě a celkem lacině jsme inkasovali. Nemyslím si, že domácí byli dnes lepší, ale my jim umožnili získat všechny tři body. Byl to hokejově dobrý zápas, ale bohužel s mínusem na naší straně.