V lednu 2008 vyšly tyto články:

12>>
31.1.POLANSKÝ a KLOZ na play-off do ChomutovaMiroslav LučanBlíží se uzávěrka přestupů a tím i rotace hráčů v klubech. Kadaňští mají téměř jisté předkolo play-off, dá se říci, že cíl letošní sezóny bude splněn. Proto si také může dovolit pustit na hostování do konce sezóny do partnerského Chomutova dva z nejlepších hráčů kádru. Za trenérem Pešoutem odchází útočník Tomáš Polanský a obránce Vojtěch Kloz a pomoci vybojovat vysněný postup do extraligy.
31.1.Obranu přichází vyztužit JAN ZMEŠKALMiroslav LučanPo té co kadaňské řady před play-off opustili klíčoví hráči naopak přichází na střídavý start kadaňský odchovanec JAN ZMEŠKAL. U týmu také zůstává do konce sezóny David Růžička, který střídavě vypomáhal z extraligového Kladna. Čáru přes rozpočet kadaňskému týmu udělal extraligový Litvínov, když stáhl z hostování Ondřeje Poživila a poslal jej do Mostu, kde by měl pomoci zachránit 1.ligu.
30.1.Tři body z Hradce a kadaňští jsou jednou nohou v předkole !!!HKR - KAD 0:2, 40.kolo | Miroslav LučanV rámci 40.kola 1.ligy zavítal A-tým SK Kadaň na led HC VČES Hradec Králové. Nabití posledním vítězstvím jeli na východ Čech vyválčit nějaký bod. Od počátku utkání se hrál vyrovnaný hokej. V patnácté minutě otevřel skóre šikovnou tečí Pražák. Do šaten odcházeli veselejší hosté. V úvodu druhé části srazil do kolen Stehlík, přesnou trefou k tyči zvýšil Severočechům vedení. Hradec nevyužil ani minutovou přesilovku pěti proti třem. V poslední části kadaňští důsledně bránili a Hradec takřka k ničemu nepustili. Hanuljak měl výtečný den a zaslouženě si připsal první čisté konto. Kadaňští si tak vezou z Hradce tři body za vítězství 0:2. A po porážkách Mostu a Havlíčkova Brodu jsou jednou nohou v předkole play-off.
28.1.Kadaňští v Hradci nemůžou nic ztratitHKR - KAD 0:2, 40.kolo | Jakub CoufalPo vydařeném veledůležitém zápase se musí jet dále. Tentokráte budou Severočeši válčit na ledě Hradce Králové, který má jistotu bronzové pozice v tabulce. Bez stresu hrající celek se doma často nemýlí, přesto letos dokázala Kadaň z tamního stadiónu přivézt již 2 body. Dalších 6 si připsali černožlutí v domácí tvrzi. Energetici tak budou chtít v posledním vzájemném duelu dokázat, že se jednalo pouze o náhodu. Poslední lednový zápas bude proto okořeněný zajímavou příchutí. Zda-li Kadaň na oplátku odpoví tím, že ukáže Hradeckým, jak ráda s nimi letos hraje, se ukáže ve středu 30. ledna v 18:00 v Hradci.
27.1.B-tým zaskočen Slovanem LounySKB - LOU 4:7, 16.kolo | Miroslav LučanKadaňský B-tým přivítal rivala HC Slovan Louny. V brance nastoupil náhradník Lukáš Hrubý. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, kadaňští měli o něco více příležitostí, ale koncovka se jm nedařila, přesto odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením. Do druhé třetiny však s větším odhodláním vlétli hosté. Černožlutí kupili chybu za chybou a dovolili lounským obrátit výsledek. Obranná hra domácích hodně skřípala. Druhá třetina byla tedy jasně ve znamení soupeře. V poslední části si hosté výsledek bez problémů pohlídali. Kadaňští dostali zavyučenou 4:7.
26.1.Kadaň zápas s Mostem o play-off zvládlaKAD - MST 4:2, 39.kolo | Jakub CoufalVeledůležitý zápas sehrála Kadaň na svém ledě v regionálním derby s Mostem. Kdyby hosté vyhráli, nebezpečně by se dotáhli na příčky zajišťující vyřazovací boje. Kadaň nervózní utkání zvládla, i když smolně prohrávala 1:2. Zodpovědnou hrou dozadu a trpělivým útokem si nakonec vybojovala vítězství 4:2, které přineslo jak "6 bodů" tak i mnohem více klidu do závěrečných kol. Ačkoliv ještě není úplně dohráno, schází nyní k play-off už jen trocha štěstí a kvalitních výkonů.
26.1.B-tým přivítá HC LounySKB - LOU 4:7, 16.kolo | Miroslav LučanPo sobotním úspěšném večeru, kdy A-mužstvo porazilo HC Most, můžete opět zavítat na zimní stadion. V neděli 27.1.2008 od 18:00 hodin přivítá SK Kadaň B tradičního rivala HC Slovan Louny. Kadaňští v minulém kole zřejmě ztratili šanci postoupit do baráže o 2.ligu. Nyní zbývá soutěž jen dohrát a udržet druhou příčku v tabulce. Na HC Louny mají náskok 4 body a zda se po dlouhé době dočkají vítězství se můžete sami přesvědčit v neděli 28.1.08 od 18:00 hodin.
25.1.Jan Stehlík v KadaniMiroslav LučanDalším, kdo se do kadaňského týmu vrací, aby pomohl v boji o play-off je Jan Stehlík. Nadějný mladý útočník odešel po loňské sezóně do Chomutova, kde však mnoho prostoru nedostal, několik utkání odehrál ve druholigovém Klášterci a nyní se stěhuje do konce sezóny k mužstvu SK Kadaň. V dresu by se měl objevit již zítra v důležitém zápasu proti SK HC Most.
25.1.Povinnost velí Kadani zvítězitKAD - MST 4:2, 39.kolo | Milan BrumlíkUtkání s HC Baník Most, k němuž v sobotu hokejisté Kadaně nastoupí, je pro oba týmy velice důležité. Domácí tým SK Kadaň by v případě vítězství zvýšil své šance na to, aby se vyhnul sestupu na sedmou příčku znamenající účast ve skupině o udržení. Baníci z Mostu však nebudou nijak snadným soupeřem a po dvou domácích výhrách nad Hradcem Králové a Havlíčkovým Brodem budou jistě na koni. Kadani budou stále scházet zranění Petr Derfler a Vladislav Vrtek. Posilou by měl naopak být nadějný mladý útočník Jan Stehlík, jenž se do týmu vrací po loňském odchodu do Chomutova.
23.1.Do týmu se vrací Petr FreibergMiroslav LučanDalším, kdo doplní kadaňský A-tým je chomutovský Petr Freiberg. Po minulé sezóně, v jejímž závěru Freiberg působil u našeho A-týmu a pomáhal juniorům ve snaze postoupit do extraligy, odešel do KLH Chomutov, kde však od trenéra Kýhose mnoho šancí nedostal. Odešel na hostování do Klášterce nad Ohří, kde nastoupil v 7 utkáních. Poté se přesunul na jih Čech do týmu HC Vajgar Jindřichův Hradec. Nyní se v rámci spolupráce 3K přesouvá blíže k domovu. V týmu SK Kadaň bude působit minimálně do konce sezóny. Poprvé ny se v černožlutém dresu měl objevit v sobotním duelu s SK HC Baník Most.
23.1.Kadaň nevydolovala bod ani v závěrečné power-playCHM - KAD 2:1, 38.kolo | Jakub CoufalV rámci 38. kola 1. ligy zajížděli Kadaňští na led Chomutova. Dlouho vyrovnané klání se neslo ve znamení urputných obran a kombinačních nepřesností. Kadaň do zápasu vstoupila lépe, když se dočkala po aktivnější 1. třetině šťastné odměny. Od další části již začínal mít navrch Chomutov, což projevil i brankově. Kadaň se přesto za stavu 2:1 nevzdávala a i nadále se pokoušela vrátit zpátky alespoň 1 bod. Když se ani při závěrečné power-play nepodařilo vyrovnat, bylo o vítězství Chomutova poměrem 2:1 definitvně rozhodnuto.
22.1.Do Chomutova přichází již 4. derby s KadaníCHM - KAD 2:1, 38.kolo | Jakub CoufalPoslední letošní okresní derby základní části se chystá do Chomutova, který zatím stále hledá optimální formu. Po výměnách na trenérských postech, se tak oba týmy navzájem utkají. Chomutovu jde takřka jen o čest a nalezení pohody před play-off. Přeci jen Mladá Boleslav už nebude chtít pustit získaný náskok v tabulce. Zato Kadani jde o mnoho víc. Play-off stále není jisté a každý bod takříkajíc "navíc" by ji mohl v konečném zúčtování hodně pomoci. Protože se dle Chomutova jedná takřka o bratrský souboj, mají ve středu 23. ledna v Chomutově od 17:30 všichni sourozenci vstup zdarma.
21.1.Oficiální vyjádření vedení SK KadaňMiroslav LučanVzhledem k tomu, že se na diskuzním fóru SK Kadaň opět množí příspěvky ohledně Projektu 3K, ať ze strany kadaňských či chomutovských fanoušků, které se nezakládají na pravdě jsme nuceni tímto způsobem reagovat. Nechceme ihned rušit fanouškům fórum jako to bývá zvykem na jiných klubových stránkách, i když dochází k hanobení nejen projektu 3K, ale také klubů SK Kadaň a KLH Chomutov, ale nejprve se pokusíme vše vysvětlit.
21.1.Výsledky mládeže 18.1. - 20.1.2008Miroslav LučanO uplynulém víkendu kadaňští mládežníci mnoho utkání nesehráli. Druhá a třetí třída pro vysokou marodku svá utkání odložila. Nehráli rovněž osmáci a deváťáci. Dorost nejprve v pátek utrpěl debakl v Jablonci a odvezl si potupnou desítku, v neděli již sehráli lepší utkání, ale nestačili na Chomutov. Čtvrťáci zvládli dohrávku v Klášterci a z chutí si zatříleli, poté ale nestačili doma na Teplice, se kterými prohráli vysoko i páťáci. Šestka vybojovala remízu v Karlových Varech, kde hrála i sedmá třída, která nedala domácím šanci a vysoko zvítězila. Střelcem víkendu se stal s 5 brankami Jaroslav Kulich z 5.třídy.
20.1.Draci opět rozstříleli B-týmBIL - SKB 8:0, 15.kolo | Miroslav LučanPo týdnu zajížděl B-tým SK Kadaň opět na led HC Draci Bílina. V důležitém utkání, jehož vítěz by měl téměř jistý postup do baráže o 2.hokejovou ligu kadaňští opět tahali za kratší konec. Po celé utkání byli domácí lepším týmem a z chutí si i zastříleli. Kadaňští tak odjíždějí s debaklem 8:0 a zřejmě ani tento rok nenakouknou do baráže.
19.1.Hlusička vystřelil 3 body pro KadaňBER - KAD 4:5, 37.kolo | Miroslav LučanKadaňský A-tým dnes zajížděl k velmi důležitému utkání na led HC Berounští Medvědi a pokud chtěli nadále pomýšlet na play-off museli bodovat. Utkání nezačalo dobře, ihned v první minutě domácí vedli, do desáté minuty Kadaň otočila skóre. Ve druhé části kadaňští hráli velmi chytře a když Kadlec zvýšil dvě minuty před sirénou na 2:4 vypadalo to se Severočechy dobře. Jenže berounský Výborný stihl během třinácti vteřin vyrovnat, když si slabší chvilky vybral Hanuljak. V úvodu poslední části Hlusička vrátil hostům vedení, po zbytek třetiny si Kadaň vedení hlídala a po zásluze zvítězila 4:5.
18.1.Beroun má formu a chystá se jí předvést KadaniBER - KAD 4:5, 37.kolo | Jakub CoufalPo zpackaném zápase s Vrchlabím se musí jet dál, neboť přichází další důležité utkání. Beroun se spolu s několika posilami vrhl do nového roku s houževnatou vervou, která je Medvědům vlastní. V Mostě dokázali vyhrát, na domácím ledě porazili Chomutov v prodloužení. V posledním kole prohráli na ledě Rebelů, i když po velkou část zápasu vedli. Zda se Kadaň dokáže rychle otřepat a zapomenout na problémy, bude o něco více jasné v sobotu 19. ledna od 17:00 v Berouně.
17.1.Vyzraje B-tým nad Draky ?BIL - SKB 8:0, 15.kolo | Miroslav LučanV neděli 20.1.2008 se B-tým SK Kadaň utká možná v nejdůležitějším utkání sezóny s Draky Bílina opět po týdnu na jejich ledě. Tentokrát bude duel okořeněn, neboť v případě vítězství domácích, by již měli téměř jistý postup do baráže o 2.ligu. Kadaňští tak bezpodmínečně musí zvítězit. Utkání začíná v 17:00 hodin.
17.1.Radek Hlavatý odchází do ProstějovaMiroslav LučanPo příchodu trenéra Kašpárka se v klubu dějí změny. Prvním, kdo opouští kádr je dlouholetý kadaňský obránce, kterému přirostla Kadaň hodně k srdci a těžko se mu tým opouští. RADEK HLAVATÝ odchází na hostování do konce sezóny do skupiny Východ k HC Jestřábi Prostějov. Po skončení sezóny se do týmu vrátí.
16.1.Bezzubost Kadaně musela skončit triumfem VrchlabíKAD - VRC 0:3, 36.kolo | Jakub Coufal, Martin GahlerS jasným cílem vstupovali Kadaňští do utkání s Vrchlabím, které je v tabulce o patro výše. Kvalitní výkony Kadaně z minulých klání podložené hbitým napadáním už v útočném pásmu byly dnes tatam. Střelecká a kombinační nemohoucnost Kadaně stačila Vrchlabí k poklidnému navyšování skóre. Když domácí nevyužili ani dlouhou dvojnásobnou přesilovku, bylo o triumfu Vrchlabí takřka rozhodnuto. Po 60 minutách svítil na tabuli stav 0:3, což způsobilo bodové pojištění hostů před nejbližšími pronásledovateli.