V lednu 2009 vyšly tyto články:

12>>
1.1.Kadaňské hokejistky na turnaji v MilevskuMartin Mašek, Jakub CoufalVe dnech 27. a 28.12.2008 se zúčastnil "dívčí tým SEVER " v Milevsku 7. ročníku memoriálu Josefa Straky st. pro hráče ročníku 97 a 98 - 5. tříd. V mezinárodní chlapecké konkurenci vybojoval náš tým krásné 3.místo.
2.1.Období klidu skončilo, nastává opět čas prvoligových bojůKAD - MST 4:5, 37.kolo | Jakub CoufalPo nejkrásnějším čase v roce přichází opět prvoligový kolotoč. Kadaň do nového roku vstoupí utkáním s nedalekým soupeřem z Mostu, který v posledních kolech neoslňoval příliš vydařenou formou. Následkem byl propad až na 13. pozici v tabulce. Oba soupeři jsou od sebe vzdáleni pouhé 3 body, což přidává ještě více na atraktivitě duelu. Který z týmů po cukroví a bramborových salátech lépe vyladil formu, bude více jasné v sobotu 3. ledna od 17:00 v Kadani.
3.1.Z pražské Sparty může formou střídavých startů vypomoct Kadani zkušený brankář Petr PřikrylTisková zprávaK a d a ň - Zkušený brankář Petr Přikryl, který momentálně plní roli náhradníka v pražské Spartě, může až do konce sezóny v případě potřeby vypomoct prvoligové Kadani. Kluby se totiž dohodly na střídavých startech tohoto hráče a tak se gólman, který výrazným způsobem pomohl ústeckým Lvům do extraligy pravděpodobně v průběhu příštích týdnů představí kadaňskému publiku. Jedničkou samozřejmě nadále zůstává Miroslav Hanuljak.
3.1.Kadaň ztratila slibně rozehraný zápas v samém závěruKAD - MST 4:5, 37.kolo | Jakub CoufalPo vánočních svátcích vstoupila Kadaň do nového roku regionálním derby s Mostem. Oba celky šly do utkání hned od prvních minut naplno. Kadaň působila v úvodu aktivněji, přesto se jako první radovali hosté. Domácí se rychle vzchopili a pomocí zvýšeného úsilí otočili v prostřední části 3 brankami vývoj klání. Most stihl do 2. sirény snížit na 3:2, což zaručovalo atraktivní závěrečnou třetinu. Když už bylo prakticky rozhodnuto, tak Most překvapivě dokázal otočit z 4:2 na konečných 4:5, čímž si zajistil plný počet bodů. Kadaň naopak ztratila dobře rozehraný zápas a je bez bodového přídělu.
3.1.Béčko opět vítězně v LitoměřicíchMiroslav LučanV dalším kole krajského přeboru zajížděl B-tým SK Kadaň na led do Litoměřic, kde svá utkání hrají HC Lovosice. Od začátku utkání měli kadaňští navrch a soupeře jasně přehrávali, spoustu šancí ještě zahodili. Domáci z minima vytěžili maximum. O branky SK se podělili Schönauer 2x, Pavel Michálek 2x, Richard Zajíc, Holan, Chmel a Toman. Utkání skončilo vítězstvím Kadaně v poměru 5:8. Kadaňští tak zůstávají stále bez porážky.
4.1.U Panterů o 6 bodůHAV - KAD 3:2, 38.kolo | Miroslav LučanK velice důležitému utkání zajíždí mužstvo SK Kadaň v pondělí 5.1.2009 na led HC Havířov Panthers. Soupeř je od našich borců o příčku výše s náskokem 2 bodů. Kadaňští po smolném a pokaženém závěru v utkání s Mostem, který je stál tři body musí naplno bodovat. Zda-li na poslední utkání rychle zapomenou se dozvíme od 17:30 hodin. Samozřejmě můžete sledovat i ONLINE přenos.
5.1.Porážka po samostatných nájezdechHAV - KAD 3:2, 38.kolo | Libor Gavlas, Miroslav LučanV utkání, ve kterém šlo z hlediska zisku bodů o hodně kadaňští výborně začali, v první části je do vedení poslal Rudovský a když Balázs na začátku prostřední části zvýšil na rozdíl dvou branek vypadalo to se Severočechy velice dobře. Domácí se však nepoložili, bojovali. Černožlutí doplatili na častá vyloučení, soupeř se vrátil do hry gólem v početní výhodě. V poslední minutě domácí odvolali gólmana, sudí jim přidal bonus v podobě přesilové hry a kadaňští tak ve druhém zápase za sebou přišli o tři body v poslední minutě. V prodloužení branka nepadla a v samostatných nájezdech uspěl pouze jeden střelec a to na straně Panterů. Kadaň si tak ze severu Moravy odváží pouze bod.
6.1.Dukla má nůž na krkuJIH - KAD 6:7, 39.kolo | Jindřich PolednaJihlavská Dukla – dřívější ikona českého hokeje, klub, kterým prošel leckterý reprezentant. Po sestupu do druhé největší soutěže se Jihlava každý rok upíná k možnosti, že se do Extraligy vrátí. Letos však zažívá asi nejhorší ročník. Po 38 kolech je Dukla jen osmá a na paty jí šlape navíc Olomouc. Po dvou nevydařených zápasech je cíl týmu z Vysočiny jasný – doma musí plně bodovat a odnést to má příští soupeř – SK Kadaň.
7.1.Jihlava viděla brankové hodyJIH - KAD 6:7, 39.kolo | Jakub Mezlík , Jindřich PolednaK velmi důležitému utkání odcestovala Kadaň ve středu na Vysočinu. Proti Dukle chtěla vybojovat důležité body, potvrdit střeleckou formu a nezkolabovat v poslední třetině jako v předchozích dvou utkáních. V brance Kadaně se představila nová posila - brankář Petr Přikryl. A zápas začal opravdu dobře! Hned v první minutě se šikovně trefil Boušek. V Jihlavě byl vidět útočný hokej, v základní hrací době padlo 12 branek a za Kadaň se trefovali také obránci. Na Bouška postupně navázali Pospíšil, Ton, Višňák, Mašek a Šíp. Protože další branka nepadla ani v prodloužení, musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. Druhý bod pro Kadaň tak vybojoval rozhodujícím nájezdem Radek Šíp.
9.1.Chrudim se chystá proti Kadani na 4. vítězstvíKAD - CHR 2:3, 40.kolo | Jakub CoufalPo vydřených 2 bodech z Jihlavy přivítá Kadaň na svém ledě tým, který byl proti Severočechům zatím vždy 100%. Play-off se blíží nezadržitelnou rychlostí a je teď potřeba více než jindy zisk bodů. Ostatní soupeří také nespí a každá ztráta může mít ve finálním součtu fatální následky. Ačkoliv bude Chrudim zřejmým favoritem, musí se Kadaň pokusit konečně prolomit ledy a zlomit nepříjemnou sérii bodové impotence proti Chrudimským. Utkání začíná v sobotu 10. ledna od 17:00 v Kadani.
10.1.Chrudim v Kadani předvedla lekci z produktivityKAD - CHR 2:3, 40.kolo | Jakub CoufalK a d a ň - K důležitému klání se dnes chystali kadaňští hokejisté. Hostili na svém ledě v pohodě hrající celek z Chrudimi, který si bezpečně drží 5. místo v tabulce. Severočeši potřebovali před blížícím se play-off bodovat. Do utkání vstoupili aktivně, byli svému soupeři více než vyrovnaným partnerem. Oba celky se postupně přetahovaly v držení otěží zápasu, které nakonec zůstaly na střídačce Chrudimi. Hosté uštědřili Kadani lekci z produktivity a odvezli si šťastné vítězství 2:3.
11.1.Kadaň okusí chuť Krakonošovy zahrádkyVRC - KAD 3:2, 41.kolo | Jakub CoufalPo smolné domácí prohře musí Kadaň sehrát duel proti dalšímu celku, který bude papírovým favoritem. Hokejisté nosící černožluté dresy zamíří do Podkrkonoší, kde se střetnou s Vrchlabím, které je na 2. místě a k jistotě tabulkové pozice potřebuje zisk plného počtu bodů. Oba týmy v minulém kole prohrály a chtějí si tak spravit chuť právě v nadcházejícím duelu. Kadaň se v boji o play-off musí snažit o zisk každého možného bodu. Nejinak tomu bude i v pondělí 12. ledna od 18:00 ve Vrchlabí.
12.1.Kadaň po kvalitním výkonu veze z krkonošského Vrchlabí jeden bodVRC - KAD 3:2, 41.kolo | David NováčekK a d a ň - Po bezbrankové první třetině se z prvního zásahu radovali ve 22. minutě domácí, trefil se Gengel. A když o minutu později skóroval Rok Pajič, domnívali se domácí, že kadaňští hokejisté složí zbraně. To se ovšem nestalo. Kadaň totiž vyrovnala stejně slepenými góly, kterými šli do vedení domácí. Ve 29. minutě se prosadil Ton a hned po něm Patrik Fink. Vedení strhnul na domácí stranu Krupka, jenže o pár minut později dokázal po samostatné akci skórovat Boušek a tak utkání dospělo do prodloužení a následných samostatných nájezdů. V nich byli přeci jen uspěšnější domácí, avšak bod z ledu třetího celku prvoligové tabulky se určitě počítá.
13.1.V úterý dopoledne se v Kadani hlásil chomutovský útočník Jiří CharousekTisková zprávaK a d a ň - Po dvouměsíční rekonvalescenci se chomutovský útočník Jiří Charousek měl vrátit k bílomodrému mužstvu. Vše je ale jinak, odchovanec okresního hokeje byl z důvodu porušení hráčské smlouvy vyřazen z mužstva a dnes se tak hlásil trenéru Černému v Kadani. O tom jak dlouho bude Charousek v Kadani působit se rozhodne do konce měsíce ledna.
13.1.Do Kadaně přiletí Kometa z BrnaKAD - KOM 4:5, 42.kolo | Jakub CoufalPo vybojovaném bodu z Vrchlabí sehraje Kadaň duel proti dalšímu z favoritů celé soutěže. Do královského města dorazí momentálně 2. Kometa, která s Kadaní letos sehrává vyrovnané duely. Nelze tak zcela spoléhat na papírové předpoklady, vyrovnanou bitvu může vyhrát jakýkoli z celků. Severočechům by měla v útočných řadách pomoci také nová posila z Chomutova, Charousek. Kadaň v boji o play-off musí nutně získávat body také na svém ledě, bez ohledu na soupeře. Důležité klání začíná ve středu 14. ledna od 18:00.
14.1.Brno šťastným závěrem získalo 2 body místo žádnéhoKAD - KOM 4:5, 42.kolo | Jakub CoufalK a d a ň - Atraktivní zápas se dnes odehrál v Kadani, kam zamířilo Brno. Hosté potřebovali získat body k udržení 2. místa, Severočeši naopak nemohli zaváhat v boji o play-off. V utkání plném nasazení a rychlých akcí se oba celky postupně střídaly v tahání delšího konce lana. Kadaň byla zpravidla aktivnější v začátcích třetin, postupným časem se vždy osmělovalo také Brno. Když už se zdálo být rozhodnuto o kadaňském vítězství, přišlo překvapivé vyrovnání v samém závěru duelu. V následném prodloužení padla jediná branka až v samostatných nájezdech. Protože se červené světlo rozsvítilo za zády Hanuljaka, odvezlo si Brno 2 body za vítězství 4:5sn.
16.1.Kadaňští se pokusí přibrzdit rozjeté BenátkyBEN - KAD 2:1, 43.kolo | Jakub CoufalTým s dobrou formou a cílem postupu do vyřazovacích bojů se stane hostitelem Kadaně. Hokejisté z Benátek nad Jizerou prožívají stíhací jízdu, momentálně se dotáhli na příčky zajišťující play-off a určitě hodlají mířit ještě výše. V cestě jim tentokrát bude stát Kadaň, která v poslední době předvádí záživný hokej. Přímý souboj o bytí a nebytí začne v sobotu 17. ledna od 17:00 v Benátkách.
17.1.Benátky rozhodly v závěruBEN - KAD 2:1, 43.kolo | Tomáš NejedloS blížícím se koncem nadstavbové části hokejové první ligy dostává většina zápasů ten správný náboj. Nejinak tomu bylo i v dnešním zápase, kdy se střetli dva sousedé v tabulce – domácí Benátky přivítaly pro ně velmi nepříjemný tým ze severočeské Kadaně. Kdo čekal v dnešním utkání především tuhý boj, nebyl rozhodně zklamán. Oba týmy věděly, že se nemohou pustit do bezhlavého útočení a budou tak spoléhat na případné chyby soupeře. Když se už zdálo, že zápas směřuje do prodloužení, pasoval se do hlavní role extraligou notně protřelý domácí forvard Stanislav Procházka a nechytatelnou bombou vymetl všechny pavouky v levém horním rohu Hanuljakovy svatyně! Tím rozhodl, že důležité tři body zůstanou v Benátkách.
20.1.Další šestibodový zápas - GREGORE rozjeď to !KAD - BER 2:1, 44.kolo | Jakub CoufalPo smolných prohrách přichází nejdůležitější zápasy sezóny. Jakákoliv chyba může v konečném součtu znamenat ztrátu veškerých nadějí. Do Kadaně přijedou HC Berounští Medvědi, kteří s minimální ztrátou na play-off stále živí naději. Severočechům se letos proti Medvědům příliš nedařilo. Kdy jindy mají Kadaňští ukázat, že i s Medvědy hrát umí, když ne v jednom z nejdůležitějších zápasů sezóny? K dosažení vytouženého cíle stačí udělat pouhé 3 kroky, které budou dozajista patřit k těm nejtěžším v letošní soutěži. Z řad fanoušků je naznačována zvýšená podpora domácích hokejistů, proto jsou všichni zváni na veledůležité klání, které se odehraje v Kadani 21. ledna od 18:00.
21.1.Kadaňští udolali MedvědyKAD - BER 2:1, 44.kolo | Miroslav LučanTři kola před koncem nadstavbové části se na kadaňském zimním stadionu utkal domácí celek s Berounskými Medvědy. Oba týmy ještě měli šanci na místo, které zaručuje účast v play-off. Po dlouhé době byly na stadionu hodně slyšet domácí fandově v čele s Gregorem. Zápasu to určitě prospělo. Kadaňští na soupeře hned v úvodu vlétli a hned ve druhé minutě udeřil, když ZIKA využil přesilovku. Chvíli po něm zvýšil CHAROUSEK. Domácí se tak uklidnili, měli více ze hry, ale další šance nevyužili. Ve druhém dějství se hrál vyrovnaný hokej, branku diváci neviděli. Ve třetí částí hráli Severočeši ze zajištěné obrany, do bezprostřední blízkosti Hanuljaka hráče Medvědů moc nepouštěli. Pět minut před koncem berounští snížili, ale více už v zápase nedokázali ani přes závěrečnou power-play a darovanou přesilovku. SK Kadaň tak za vítězství 2:1 získává další tři body.