V září 2005 vyšly tyto články:

12>>
1.9.Norové s českými jmény v Kadani nevyhráliKAD - LIL 2:2, 11.kolo | Martin Gahler, Katka HodkováPřípravné utkání s norským Lillehammerem Kadani jistě prospělo. Seveřané totiž srazili bojovný hřebínek, který domácím vyrostl po několika posledních přesvědčivě vyhraných zápasech. Kadaň během šedesáti minut proti Norsku zlepšila disciplinovanost. Hráči si však museli také pořádně máknout, aby vydrželi tempo, které si zpočátku hosté nadiktovali. Remízou 2:2 se uzavřela kapitola přípravy a 7. září se Severočeši vypraví na první duel do Havířova.
2.9.Statistiky přípavných utkáníMartin GahlerPřinášíme vám kompletní statistiky přípravných utkání.
Aktualizace: 2.9.2005
3.9.Jaroslav Kreuzman končí své působení v KadaniDavid SchlegelZúžení kadaňského kádru se vedle slávistického obránce Lukáše Špeldy a někdejšího hráče Ústí nad Labem Zdeňka Kudrny dotklo také hráče, který je s kadaňským hokejem dlouhodobě spjatý. Jaroslav Kreuzman byl jedním z klíčových hráčů, kteří Kadani pomohli k postupu do první ligy a bez přestávky vydržel v týmu po všech osm prvoligových sezón. Plzeňský odchovanec si zaslouží vzpomínku, protože prožil velice bohatou hokejovou kariéru. Článek v trochu upravené podobě kdysi autor publikoval v celostátním Deníku Sport.
5.9.A je to tu...liga začíná!HAV - KAD 5:1, 1.kolo | Katka HodkováLetos v únoru skončila základní část I. ligy a tím i veškeré naděje Havířova a Kadaně. Panteři v sezóně 2004/2005 nakonec dopadli jako sedláci u Chlumce a s 60 body obsadili desáté místo. Ale ani Kadaň se svého každoročního prokletí nezbavila a zůstala se 64 body na devátém místě. Na postup do play-off Severočechům chybělo osm bodů. Ve středu se začne od nuly a každý tým bude mít znovu šanci na úspěch. Fanoušci se mají jistě nač těšit, protože Kadaň v přípravě tvrdě dřela.
6.9.Dobrý start žáků do nové sezony!DědekK a d a ň - První mistrovské zápasy v nové sezoně mají za sebou žákovské výběry šestých až devátých tříd. Jako první jim do cesty za body postavil los týmy ze Slovanu Louny, které však všechny zápasy prohráli.
7.9.Nevydařený úvod zhatil premiéruHAV - KAD 5:1, 1.kolo | Jindřich Poledna, Martin GahlerKadaň odjížděla k prvnímu utkání do Havířova s cílem neprohrát a udělat dobrý dojem. Bohužel tři góly v úvodní třetině dostaly tým ze severních Čech na kolena a dlouho to vypadalo, že Kadaň nevsítí na severní Moravě ani branku. Naštěstí po 51 minutách korigoval na konečných 5:1 obránce Vobořil, a tak zmírnil nepříjemný a nečekaný debakl.
8.9.Reparát před domácími fanouškyKAD - HKR 4:3, 2.kolo | Míša SládkováKadaňské čeká na svém ledě skutečná bitva. O skalp domácích se budou pokoušet hráči Hradce Králové, kteří v loňském ročníku obsadili třetí místo. Lepší byly pouze týmy Českých Budějovic a Ústí nad Labem. Východočeši mají i letos velmi vysoké cíle a rozhodně se budou chtít postarat o to, aby jim Kadaňští jejich plány nezmařili. Úvodní kadaňské domácí utkání letošní sezóny se hraje na zimním stadionu v sobotu od 17:00.
10.9.Kadaň rozdrásala fanouškům nervyKAD - HKR 4:3, 2.kolo | Martin Gahler, Katka Hodková, Marek MikešPo debaklu 5:1, který si Kadaň přivezla z Havířova, všichni s napětím očekávali, jaké výkony předvedou hokejisté doma. Nad městem se před začátkem strhla průtrž mračen, a tak utkání chvíli doprovázely i světelné efekty. A protože Kadaň proti Hradci Králové zahajovala sezónu 2005/2006, přišel se na stadion podívat také Maxipes Fík. Maskot města Kadaně asistoval při představování všech domácích hráčů. Sestava Hradce Králové se tak na modré čáře seřadila takřka bez povšimnutí.
11.9.Fotoreport ze soboty 10. září 2005KAD - HKR 4:3, 2.kolo | Jindřich PolednaPrvní domácí utkání bylo pro kadaňské hokejisty velmi důležité. Za prvé chtěli odčinit pětigólový příděl z Havířova, a za druhé se chtěli představit svým fanouškům v lepším světle, neboť je v přípravě s relativně slabšími soupeři brankově namlsali. Z následujících fotografií je patrné, jak hráči brali vážně dopolední trénink a měli dobrou náladu před utkáním s Hradcem. Přesto, že prohrávali rychle o 2 branky, dokázali utkání otočit a za to jim jistě patří dík domácích fanoušků.
11.9.Mlha? Ta byla ale pro oba celky stejná, upozorňuje Michal OliveriusKAD - HKR 4:3, 2.kolo | Marek MikešPo čtyřech letech se na kadaňský led vrátil útočník Michal Oliverius a hned dokázal pravdivost volby fanoušků. Ti nezapomněli na úctyhodných 41 kanadských bodů v sezoně 2000/2001 a v anketě o nejpřínosnější posilu léta jej suverénně zařadili na první místo. Oprávněně! Útočná trojice Zika - Oliverius - Kajer vstřelila tři branky a sedmadvacetiletý hráč se podepsal pod důležitý gól "do šatny", který nasměroval Kadaň k výhře nad Hradcem Králové.
13.9.Je tu další pokus přivézt body z venkuKOM - KAD 6:2, 3.kolo | Jakub CoufalV dalším těžkém utkání zavítají naši hokejisté do vzdáleného Brna. Pro kadaňské hráče se tak po nevydařeném zápase v Havířově naskýtá šance dokázat, že dokáží hrát i venku. Úkol to ale bude velice obtížný. Oba týmy si v minulém kole připsaly na svůj účet první tři body a každý z týmů bude chtít ve vítězné bilanci určitě pokračovat. Brno se na konci loňské základní části ligy ocitlo v tabulce na sedmém místě a zahrálo si tak vytoužené play-off. V prvním kole se ale dostala do spárů ústeckých lvů a podlehla jim v poměru 3:0 na zápasy. I v letošním roce zůstává prvořadým cílem pro Brno účast ve vyřazovacích bojích. Utkání je naplánováno na středu 14. září od 18:00.
14.9.Dvě minuty rozhodly zápasKOM - KAD 6:2, 3.kolo | Martin GahlerSe snahou získat první body z cizího kluziště odjížděli kadaňští hráči na led Komety Brno. Rondo vůbec poprvé v letošní sezóně mohlo spatřit své domácí hráče v ligovém zápase. Zápas byl podle předpokladu vcelku vyrovnaný, oba celky v posledním utkání získaly plný počet tří bodů. I když Kadaň dlouho držela krok se svým soupeřem, přesto během třetí třetiny několikrát během chvíle inkasovala a prohrála tak 6:2. K zisku bodů nepomohla Kadani ani nová brankářská posila z Karlových Varů Lukáš Mensátor, který navíc opustil klec po inkasovaných gólech ve třetí třetině.
15.9.Spraví si Kadaň chuť na nováčkovi z Jindřichova Hradce?JHR - KAD 1:1, 4.kolo | Jakub CoufalPo nevydařeném utkání v Brně zajíždějí tentokrát naši hráči k prvnímu seznámení s prvoligovým nováčkem do Jindřichova Hradce. Kadaň si bude chtít spravit chuť z posledního zápasu, ale ani Vajgar nezůstane v bojovnosti pozadu. Náš soupeř stále čeká na první ligové body a právě proti Kadani bude chtít své čekání ukončit. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v sobotu 17. září v 17:00.
15.9.Junioři skončili s přípravou.Dědek
17.9.Ani do třetice Kadaň neveze plný počet bodůJHR - KAD 1:1, 4.kolo | Jan Wirkner, Katka HodkováEuforie z přípravných zápasů se už dávno vypařila. Hráči SK Kadaň nevykročili do nové sezóny příliš šťastně. Severočeši nejprve prohráli v Havířově 5:1 a v dalším venkovním utkání dostali v Brně nakládačku 6:2. Do Jindřichova Hradce kadaňští hokejisté odjížděli s myšlenkou na tři body. Ale nováček v první lize se nedal zlomit tak snadno. Kadaň se zásluhou prvního gólu Michala Oliveria ujala ve 14. minutě vedení a pak si těsný náskok držela až do konce poslední dvacetiminutovky. Pětapadesátá minuta ale nahrála Vladimíru Škodovi a bylo vyrovnáno. Jihočeši si pak remízu ohlídali i v prodloužení.
18.9.Pro playoff uděláme maximumJindřich PolednaStejně jako v loňské sezóně je Miloš Kajer i letos kapitánem kadaňského celku. Jako odchovanec kladenského hokeje si zahrál na domácím ledě extraligu, pak také druhou ligu za Chomutov, první ligu v Berouně, Sokolově, Kralupech a Šumperku, od sezóny 2001/2002 je bez přestávky členem kadaňského týmu. Jako kapitána jsme se ho na začátku ligy zeptali na pár otázek.
18.9.Do Kadaně přiletí JestřábiKAD - PRO 2:0, 5.kolo | Katka HodkováKadaň má za sebou nelichotivou bilanci. Ze třech venkovních nájezdů si zatím přivezla jen jediný bod. Domácí fanoušci však ještě žádnou porážku neviděli. Kadaň totiž hrála na vlastním ledě dosud jen jednou. Ve vypjatém duelu s Hradcem Králové Severočeši dokázali urvat tři body vítězstvím 4:3. Teď však přijíždí na sever Jestřábi z Prostějova. Pokud letos chtějí černožlutí dosáhnout na play-off, měl by být výsledek jednoznačný. Ale nechme se překvapit. Nováček z Prostějova se zatím v I. lize cítí jako ryba ve vodě a se třemi body se drží na dvanáctém místě hned za Kadaní. Po více než týdenní odmlce se v pondělí 19. září fanoušci dočkají dalšího domácího utkání. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00. Tak neseďte doma a přijďte podpořit svého favorita! Za vítězstvím týmu mnohdy stojí právě kotel plný lidí..
19.9.Jestřábi odletěli bez boduKAD - PRO 2:0, 5.kolo | Martin Gahler, Marek Mikeš, Míša SládkováTři body si po zápase s Prostějovem připsali hráči Kadaně. Úvodní dvacetiminutovka začala trochu pozvolna, avšak co se nestihlo na začátku, dohánělo se ve třetí třetině. Ačkoli šance byly na obou stranách, Jestřábi se mohli pouze chytat za hlavu nad neproměněnými šancemi. Kadaň měla štěstí více a mohla dvakrát zvedat ruce nad hlavu.
19.9.Smaže Kadaň výhodu domácího prostředí?TRE - KAD 1:1, 6.kolo | Míša SládkováZe zápasů na půdě soupeře se Kadaňským zatím příliš bodů přivést nepodařilo. Poslední venkovní utkání na ledě Jindřichova Hradce by však mohlo znamenat obrat k lepšímu. Černožlutí stále čekají na zisk cenného skalpu na poli soupeře. O tom, zda je počátečním nezdarům konec, se budeme moci přesvědčit ve středečním boji s týmem SK Horácká Slávia Třebíč. První vhazování je naplánováno na 18:00.
20.9.Povedlo se, zaradoval se Jan ŠvíkKAD - PRO 2:0, 5.kolo | Marek MikešJeden z nejmladších hráčů ve žlutočerném dresu, přesto součet extraligových startů všech hráčů Kadaně jen o málo převyšuje počet zápasů, ve kterých on do extraligy nastoupil. Jan Švík se pyšní deseti přesnými zásahy v dresu Plzně a Karlových Varů. V Kadani je mnohými označován za nástupce Lukáše Pecha a prozatím se s touto nelehkou rolí srovnává na výbornou. Proti Prostějovu pohotovou střelou zvýšil na 2:0 a kdyby byla branka Prostějova před koncem zápasu uznána, mohl jeho přesný zásah do sítě nést označení vítězné branky.