V prosinci 2008 vyšly tyto články:

12>>
30.12.Výběr hráčů 3K ročník 1994 slavil úspěch na kvalitně obsazeném turnaji v Klášterci nad OhříDavid NováčekK a d a ň - V pondělí a úterý se v Klášterci nad Ohří uskutečnil turnaj mladých hokejistů ročníku narození 1994. Domácím mužstvem byl výběr 3K, které doplnil výběr Královehradeckého kraje, Pardubického kraje a mužstvo Kanady (ročník 1993).
29.12.Charitativní zápas splnil účel - 57000,- KčMiroslav LučanExhibiční utkání charitativní akce splnilo účel. Na zimní stadion si našel cestu v době mezi svátky zhruba stejný počet diváků jako na mistrovské utkání A-týmu. Utkání mělo pobavit diváky a vybraná sbírka měla pomoci Ústavu postižených osob v Kadani. Co se od utkání očekávalo, to se vydařilo. Po celý zápas hráči bavili diváky pěknými kombinacemi. Mezi největší hvězdy, které na akci dorazili, patřili zejména Zdeněk Skořepa, Angel Nikolov a František Lukeš, který však k utkání nemohl nastoupit a aspoň vedl tým bílých jako hlavní trenér. Další avizovaná hvězda Jiří Kameš nakonec z důvodů nemoci nenastoupil. Utkání skončilo 6:7 ve prospěch bílého týmu a vybralo se pěkných 57000,- Kč, které byly na místě předány zástupcům Ústavu postižených osob.
28.12.Charitativní utkáníMiroslav LučanV charitativním utkání se představí i hráči s velkými zkušenostmi. Za zmínku stojí zejména Zdeněk Skořepa, který za svou kariéru odehrál mimo jiné i 514 extraligových utkání, v nichž stihl nastřílet úctyhodných 124 branek, v reprezentačním dresu se objevil v 7 utkáních. Dalším zajímavým hostem bude Angel Nikolov, hráč se zkušenostmi finské, švédské a ruské ligy, dres reprezentace oblékl dokonce ve 45 utkáních. V dresu kadaňského B-týmu se objeví i exkadaňský Radek Hlavatý, který v černožlutém dresu odehrál několik sezón. Velký comeback na kadaňský led chystá i někdejší miláček kadaňského kotle Jiří Kameš, který byl jedním z tahounů v bojích o postup do 1.ligy, po jeho boku v útoku nastoupí Robert Kaše, se kterým nejednomu soupeři zamotali hlavu.
24.12.CHARITATIVNÍ AKCE VČETNĚ ZAJÍMAVÝCH HOSTŮMiroslav LučanV pondělí 29.12.2008 od 17:00 hodin se na zimním stadionu uskuteční CHARITATIVNÍ UTKÁNÍ mezi celky SK Kadaň A a SK Kadaň B. Týmy budou doplněny o zajímavé hráče, kteří kdysi působili v kadaňském dresu, o hráče extraligy a jiných prvoligových klubů. Výše vstupného je dobrovolná. Veškeré finance (sbírka hráčů a fanoušků) bude po zápase věnována pro ÚSTAV POSTIŽENÝCH DĚTÍ V KADANI.
Na tuto akci nejsou zohledňovány VIP, permanentní a ostatní volné vstupenky.
23.12.Kadaň veze z Berouna bodBER - KAD 2:1, 36.kolo | Miroslav Lučan, Miloslav RůžičkaK poslednímu utkání letošního roku zajížděl A-tým SK Kadaň do středních Čech. Jejich soupeři byl tým HC Berounští Medvědi. Utkání bylo z hlediska zisku bodů velice důležité, neboť berounští ztráceli na Severočechy pouhé tři body. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, oba týmy nevyužili velké příležitosti. Branek se diváci dočkali pouze ve druhé části, kdy nejprve domácí tým šel do vedení, ale v polovině zápasu vyrovnal Višňák. Tento stav vydržel i po prodloužení a rozhodnout se muselo až v samostaných nájezdech, ve kterých byl úspěšnější domácí tým. Kadaň si tak odváží bod za porážku 2:1sn.
23.12.Veselé Vánoce a šťastný nový rokRedakceKlub SK Kadaň si dovoluje všem svým příznivcům popřát klidné a příjemné prožití vánočních svátků. Vedení klubu děkuje všem svým fanouškům za podporu a obchodním partnerům za spolupráci v roce 2008 a přeje jim šťastné vykročení do nového roku 2009.
22.12.Vyrovnaný vánoční souboj zažije Kadaň v BerouněBER - KAD 2:1, 36.kolo | Jakub CoufalPokud chce Kadaň prožít klidné Vánoce, musí se v Berouně v posledním ligovém zápase letošního roku pokusit získat co nejvyšší možný počet bodů. Rozdíl v tabulce je minimální a případný triumf Medvědů by Severočechům přidělal notné starosti do lednových bojů. Kadaň se pokusí navázat na kvalitní domácí výkon a proti dobře hrajícím Medvědům se pokusí potvrdit, že hodlá jít do play-off. Utkání, ve kterém se bude bojovat o každý milimetr ledu, začíná v pondělí 22. prosince od 18:00 v Berouně.
21.12.Béčko udolalo Ostrov po těžké bitvěSKB - OST 6:5, 13.kolo | Jakub CoufalCelek SK Kadaň B přivítal na svém ledě zástupce z Ostrova. Od začátku byli domácí lepším týmem, ale ostrovští dnes předváděli lekce z produktivity. Po chybách domácí obrany měli hosté plno možností k návratům do zápasu. Kadaň si přesto náskok vzorně hlídala po celý duel a po každé brance Ostrova vždy zareagovala stejnou mincí. Útkání skončilo výhrou kadaňského béčka poměrem 6:5. Triumf zajistil Kadani jistotu baráže, protože ji již nikdo ze zbytku bitevního pole nemůže předstihnout.
20.12.Povinný zisk tří bodů se vydařilKAD - BEN 2:0, 35.kolo | Jindřich Poledna, Jakub CoufalAčkoliv se Benátky pohybují v dolních patrech tabulky, velký bodový rozdíl mezi oběma soupeři není. Kadaň tak měla jednoznačný cíl - doma musela bodovat. Domácí fanoušky poprvé rozjásal v 10.minutě Chmelíř, který ve dvojnásobvné přesilové hře překonal hostujícího Stejskala - 1:0. Ačkoliv měla Kadaň po většinu zápasu převahu, Benátky držel na vodou famózní Stejskal. Pojistku vítězství pak přidal až tři vteřiny před koncem do prázdné branky Polanský. Kadaň se tak po vydřené výhře 2:0 raduje z důležitého tříbodového zisku.
19.12.Proti Benátkám i s novým vyztužením obranných řadKAD - BEN 2:0, 35.kolo | Jakub CoufalAčkoliv od minulého souboje s Benátkami neuběhlo až zase tolik času, stihly se již oba celky odpoutat od samého dna tabulky. Kadaňští v posledním kole předvedli vyrovnanou partii v Brně, Benátky si naopak poradily doma s Olomoucí. Před vánoční přestávkou se hodí každý bod, který pomůže k co nejlepší možné startovní pozici v novém roce. V domácím týmu se také představí dočasná posila obranných řad. Z Chomutova dorazila obranná hradba jménem Josef Révay. Duel soupeřů, kteří nejsou v tabulce příliš vzdáleni, začíná v sobotu 20. prosince od 17:00 v Kadani.
18.12.Přichází posila do obranných řad. Do poloviny ledna bude Kadani pomáhat chomutovský Josef RévayTisková zprávaK a d a ň - Na trase Chomutov - Kadaň je znovu velmi rušno. Po Gombárovi a Chmelířovi totiž do Kadaně přichází další známé jméno z chomutovské sestavy. Na měsíční hostování přichází černožlutým pomoct tvrdý obránce Josef Révay. Ten by se měl již zítra připojit k mužstvu a v sobotu bude připraven pro domácí utkání proti Benátkám nad Jizerou. "Zadák Josef Révay bude Kadani pomáhat formou měsíčního hostování. Poté by se měl vrátit zpátky do Chomutova," informoval mluvčí David Dinda. Společně s Révayem muže Kadaň využít i mladého Jakuba Mužíka, který přestoupil do Chomutova z Kladna a nyní bude hostovat v Kadani.
17.12.Kadaň v Brně kousala, přesto body domů nepřivezlaKOM - KAD 2:1, 34.kolo | Michal Pokorný, Jindřich PolednaKadaň mohla v Brně jedině překvapit. Kometa je jedním z aspirantů na postup do Extraligy, její hráči mohou díky dosaženým výsledkům a předváděné hře směle pošilhávat po nejvyšší soutěži. Jenže to byla právě Kadaň, která se ujala v 5.minutě vedení - Gombár nedal po samostatné akci Hylákovi šanci. Nadějné vedení však černožlutí do konce třetiny neudrželi a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Jenže vítěznou branku vsítilo po tlaku v 53.minutě Brno Černým, který tak Kadaň definitivně obral o všechny body.
16.12.Kadaň se pokusí v Brně znovu překvapitKOM - KAD 2:1, 34.kolo | Jakub CoufalKadaň nemůže jit do Brna s jiným cílem, než se pokusit zopakovat minulé loupení, když Severočeši dokázali získat 2 body. Brno v minulém kole prohrálo, musí si tedy bezpodmínečně napravit reputaci proti celku, se kterým již letos jednou zaváhalo. O tom, kdo si připíše další body do tabulkového hodnocení, rozhodne duel začínající ve středu 17. prosince od 18:00 v Brně.
15.12.Kadaň zaskočila Vrchlabí svojí zarputilostíKAD - VRC 5:4, 33.kolo | Jakub CoufalK a d a ň - Proti jasnému favoritovi mohla Kadaň pouze doufat, že se ji podaří získat nějaký bod. Vrchlabí v úvodu zápasu naznačovalo, kdo by měl být dnes pánem. Přesto se postupně hra vyrovnala a v druhé části zápasu měla více ze hry Kadaň. Hokejisté z Podkrkonoší měli po většinu klání vedení na své straně, o které přišli až při powerplay domácích v poslední minutě duelu. Prodloužení rozuzlení nepřineslo a o prémiovém bodu musely rozhodnout penalty. Jediným střelcem v technické disciplíně se stal Polanský, který tak rozhodl o triumfu Kadaně poměrem 5:4sn.
14.12.Z Chomutova přichází Lukáš ChmelířMiroslav LučanKadaňská defenzíva nepředvádí příliš oslnivé výkony. Situace si žádala o posilu. Dalším hráčem, který přišel ze spojeneckého Chomutova je obránce Lukáš Chmelíř, jenž má zkušenosti i z české Extraligy.
14.12.Proti Vrchlabí s novými posilamiKAD - VRC 5:4, 33.kolo | Jakub CoufalPo 2 porážkách přichází duel s papírovým favoritem. Do Kadaně dorazí aktuálně 3. celek ligy z Vrchlabí s miniaturním odstupem na vedoucí příčku. Po nepřesvědčivých výkonech v kadaňšké obraně se v sestavě poprvé ukáže posila z Chomutova Lukáš Chmelíř. Domácí publikum bude moci poprvé na vlastní oči spatřit již dříve avizovanou útočnou posilu Gombára, který také dorazil z nedalekého Chomutova. Hokejisté z královského města dokáží s favority často sehrát velice zajímavá klání, což budou chtít dokázat i tentokrát. Duel začíná v pondělí 15. prosince od 18:00 v Kadani.
14.12.Béčko uspělo v Lounech a zvýšilo náskokLOU - SKB 4:6, 12.kolo | Miroslav LučanKadaňský B-tým díky první třetině, ve které vstřelil čtyři branky zvítězil v Lounech. Zbývající dvě třetiny bez problémů hlídal vedení a zaslouženě si připsal tři body do tabulky za vítězství 4:6. Dvěma brankami se blýskl Jan Toman.
13.12.Chrudimská tvrz zůstala nedobytaCHR - KAD 6:3, 32.kolo | Jindřich PolednaAčkoliv byli kadaňští borci na sobotní utkání náležitě nažhavení, body se jim nakonec přivézt po porážce 6:3 nepovedlo. Kadaň sice vedla v 7. minutě po brance Polanského, jenže domácí vyrovnali hned po 12ti sekundách. Během druhé třetiny se skóre vyšplhalo až o 3 branky ve prospěch Chrudimi, Kadaň góly Rudovského a Freiberga snížila na 4:3, ale to bylo ze strany severočechů již bohužel všechno. Domácí přidali další dvě branky a výsledkem 6:3 si připsali další 3 body do tabulky.
12.12.Chrudim musí na domácím ledě napravit nezdar s OlomoucíCHR - KAD 6:3, 32.kolo | Jakub CoufalPo přerušení vítězné série zajíždí Kadaň do Chrudimi, se kterou v letošní sezóně ještě nedokázala bodovat. Soupeři Severočechů se v poslední době také dařilo, důkazem je 5. místo v tabulce. Kadaň by si mohla vzít příklad z Olomouce, která v posledním kole zaskočila Chrudim a jasně jí převálcovala. Otázkou zůstává, zda může prohra na Chrudimi zanecht nějaké stopy, nebo zda naopak předvedou reparát na svém ledě právě proti Kadani. Utkání, ve kterém Kadaň může dokázat, že umí hrát s papírově silnějšími, je na programu v sobotu 13. prosince od 18:00 v Chrudimi.
11.12.Na měsíční hostování přichází z Chomutova zkušený útočník Jiří GombárTisková zprávaK a d a ň - Na měsíční hostování přichází do Kadaně chomutovský útočník Jiří Gombár. Zkušený čtyřiatřicetiletý forvard bude černožlutým pomáhat do začátku ledna. "Jedná se o měsíční hostování," upřesnil manažer František Vágner. Útočník Jiří Gombár byl od začátku sezóny členem elitní chomutovské formace, v 31 zápasech si připsal celkem 14 bodů za 3 branky a 11 asistencí.