V lednu 2014 vyšly tyto články:

12>>
31.1.Poradíme si se šumperskými Draky?TRE - KAD 1:0, 45.kolo | Jiří NovotnýK a d a ň - Ve středu naši hokejisté zajížděli do Třebíče. Utkání na ledě Horácké Slavii rozhodla jediná branka, ve třetí třetině Streměně překonal Laš. Kadaň po této porážce klesla na 13. místo. Nejvyšší čas zabrat! O návrat na vítěznou vlnu se kadaňští pokusí tuto sobotu, kdy je na programu domácí zápas se Šumperkem. Přijďte je podpořit do ochozů kadaňského zimního stadionu, zápas startuje v 17:30.
29.1.Sláva kadaňského hokejeRoland WágnerI když to tak v současné době nevypadá, kadaňský hokej zažívá jedno z nejlepších období své historie. Ze všech stran slýchám, jak tady hokej upadá. A- tým sice letos hraje u dna 1. Ligy a diváků chodí málo, jen si ale vzpomeňte, kolik lidí chodilo loňskou sezónu, kdy A tým bojoval o pozici v první čtyřce. Pořád je to jen sport, ve kterém se někdy daří a někdy ne. Ale A- tým není hlavním tématem tohoto článku. Chtěl bych spíše poukázat na mladé odchovance Sportovního klubu Kadaň, kterým se nebývale daří prosazovat se v ledním hokeji.
29.1.Kadaň si z Třebíče odváží těsnou prohruTRE - KAD 1:0, 45.kolo | Ondřej HollDnes, ve středu 29.1., zajížděli kadaňští na led šesté Třebíče, kde se pokoušeli získat další důležité body do prvoligové tabulky. Po dvou třetinách byl stav utkání 0:0, ale v té poslední se dokázali prosadit zásluhou Marka Laše domácí a zvítězit tak nad Kadaní nejtěsnějším možným rozdílem - 1:0.
28.1.Ve středu zajíždí Kadaň na led šesté TřebíčeTRE - KAD 1:0, 45.kolo | Marcel HollK a d a ň - Naposledy v základní části nastoupí Kadaň proti Třebíči. Zápase se hraje na třebíčském zimním stadionu, úvodní buly bude vhozeno v 17:30 hodin. Domácí chtějí udržet minimálně svou současnou šestou pozici. Kadaňští hokejisté zase bojují o případný postup mezi nejlepší osmičku soutěže, tudíž zápas bude určitě zajímavý.
27.1.Rebelové si z Kadaně odvážejí dva body za výhru po samostatných nájezdechKAD - HBR 2:3, 44.kolo | Marcel HollK a d a ň - Zápas 44.kola měl vyrovnaný průběh, který nakonec musel rozseknout až samostatné nájezdy. Nejprve se Rebelové dostali do dvoubrankového náskoku, který ale neudrželi. Nejprve snižoval Petr Jíra a na začátku poslední části vyrovnával Karel Ton. V nájezdech rozhodl havlíčkobrodský David Stach a zařídil svému celku druhý bod z utkání.
26.1.V pondělí budou kadaňští krotit Rebely z Havlíčkova BroduKAD - HBR 2:3, 44.kolo | Jiří NovotnýK a d a ň - Základní část ročníku 2013/14 pomalu finišuje, v sobotu se hrálo již 43. kolo. Kadaň v něm zajížděla do Českých Budějovic. Zápas o šest bodů kadaňští zvládli, tápající Motor zásluhou Chrpy, Kůse a Hromase porazili 0:3. Na vítězství v jihočeské metropoli se naši hokejisté pokusí navázat již toto pondělí, kdy na kadaňský stadion přijede Havlíčkův Brod. Utkání startuje v 17:30, přijďte podpořit naše bojovníky!
25.1.V boji o 6 bodů Kadaň excelovala, v Budějovicích vyhrála 3:0!CEB - KAD 0:3, 43.kolo | Jindřich PolednaKadaňský tým se k výhře probíjel velmi pozvolna. V 1.třetině oba celky mnoho neukázaly, domácí měli ze hry možná trochu víc než borci z Kadaně. Jenže to byli právě hosté, kteří otevřeli skóre během přesilové hry. Vedení na stranu Kadaně strhl přízemní bombou Jakub Chrpa. Druhou branku vstřelila Kadaň při přesilové hře 5 proti 3 - jejím autorem byl Jaroslav Kůs. Poslední branku utkání vsítil v oslabení Karel Hromas, když trefil prázdnou domácí klec při power-play Budějovic. Kadaň tak v zápase o šest bodů nedostala ani branku a veze si z jihu Čech všechny 3 body.
24.1.První liga pokračuje. Kadaň zajíždní na led Českých BudějovicCEB - KAD 0:3, 43.kolo | Ondřej HollK a d a ň - Po středečním senzačním vítězství na domácím ledě s týmem HC Olomouc je tu další pokračování prvoligového ročníku. Už zítra se kadaňští hokejisté střetnou na jihu Čech s aktuálně třináctým týmem druhé české nejvyšší soutěže – HC Motor České Budějovice, který ve svém posledním utkání také zvítězil na ledě Šumperka 3:4. Kadaň má na předposlední Motor náskok jednoho bodu a tak se dá očekávat velmi tuhý boj.
23.1."Budu se chtít vyhnout placení do kabiny," říká s úsměvem hattrickový střelec Nikola GajovskýKAD - OLO 5:4, 42.kolo | Marcel HollK a d a ň - Kadaňští hokejisté přivítali v utkání 42.kola na svém ledě druhý celek tabulky - Olomouc. Přestože v zápase několikrát prohrávali, dokázali v zápase získat veledůležité dva body za výhru po prodloužení. Veledůležitou postavou kadaňské výhry byl útočník NIKOLA GAJOVSKÝ, který v utkání vsítil hattrick a mohl přidat i další branku.
22.1.Kadaň porazila Olomouc 5:4, Gajovský vstřelil hattrickKAD - OLO 5:4, 42.kolo | Jindřich PolednaOlomoucký tým, který je momentálně na druhé příčce tabulky, byl před zápasem favoritem. A první třetině podle toho vypadala. Hosté využili přesilovou hru a ujali se vedení. Ve druhé třetině se blýskl dvěma brankami Nikola Gajovský, jenže Olomouc skóre opět otočila a po druhé třetině stále vedla o jednu branku. Na 3:3 vyrovnával opět Nikola Gajovský, jednoznačně nejlepší hráč na domácí straně. Jenže hanáci využili další nabídnutou přesilovou hru a v 52.minutě se opět ujali vedení. Na 4:4 dokázali srovnat domácí borci při hře bez brankáře, od modré překonal Vošvrdu 54 sekund před koncem 3.třetiny Roman Prošek. Půl minuty před koncem prodloužení vystřelil bonusový bod pro domácí Karel Ton.
21.1.Ve středu do Kadaně zavítá Olomouc KAD - OLO 5:4, 42.kolo | Jiří NovotnýK a d a ň - V sobotním 41. kole Kadaň zajížděla do Mladé Boleslavi. Na ledě prvoligového lídra sice již letos jednou vyhrála, ale tentokrát Středočeši žádné překvapení nedopustili a zvítězili 3:0. Avšak bojovný výkon kadaňských je příslibem do dalšího zápasu, ve kterém nás čeká Olomouc. Celek Hané se aktuálně nachází na druhé pozici s pětibodovým náskokem na třetí Jihlavu. Úvodní buly padne na kadaňském zimním stadionu ve středu 22.1. v 17:30. Přijďte podpořit naše hokejisty!
18.1.Kadaň se v Mladé Boleslavi střelecky neprosadila a prohrála 3:0MBL - KAD 3:0, 41.kolo | Ondřej HollK utkání 41. kola první hokejové ligy zajížděli kadaňští hokejisté na led první Mladé Boleslavi. Zápas začal docela v dobrém tempu a byli k vidění i nějaké ty šance, ale první šli v desáté minutě do vedení domácí. Kadaň i přes své šance nedokázala vstřelit v dalším průběhu zápasu vyrovnávací gól a nakonec prohrála na ledě Mladé Boleslavi 3:0.
18.1."Kluci mi hodně pomáhali, snažili se hrát především čistě," hlásil Jan StrmeňMBL - KAD 3:0, 41.kolo | Jindřich PolednaDosavadní brankářská jednička Matúš Kostúr byla povolána do partnerského týmu Pirátů, a tak padla volba trenérů na Jana Strmeně. A nutno podotknout, že byl asi nejlepším hráčem v černém dresu. V první třetině vychytal tři samostatné úniky domácích a pustil jen jedinou branku. V prostřední části na něj domácí borci recept nenašli, dvakrát kapituloval až v poslední třetině.
17.1.Překvapíme v Mladé Boleslavi?MBL - KAD 3:0, 41.kolo | Jiří NovotnýVe středu se v Kadani představil ústecký Slovan. Přímý souboj o desáté místo však černožlutí nezládli a rivalovi z krajského města podlehli 1:3. V dalším kole na Kadaň čeká vedoucí celek soutěže - Mladá Boleslav. Bruslařský klub tabulce vévodí s náskokem 15 bodů na druhou Olomouc. „Hrajeme s favoritem a nemáme co ztratit,“ říká Matúš Kostúr.
16.1."V utkání jsme se málo tlačili do brány," hledal příčiny prohry s ústeckým Slovanem Karel TonKAD - UNL 1:3, 40.kolo | Marcel HollK a d a ň - Poslední čtvrtina nezačala pro Kadaň dobře. Sportovní klub dokázal svého soka ve dvou ze tří utkáni v letošním ročníku porazit. V tom čtvrtém, tedy druhém na kadaňském ledě se to ale nepovedlo. Kadaň na domácím ledě podlehla v derby krajskému rivalovi z Ústí nad Labem 3:1. Na jediném kadaňském zásahu měl podíl i KAREL TON, který se s námi podělil po zápase o své poznatky utkání 40.kola první ligy.
16.1.„Naši nejvěrnější fanoušci zaslouží absolutorium,“ děkuje Stanislav MikšovicLibor KultK a d a ň - Aktuální ročník první ligy nepřináší příznivcům kadaňského hokeje příliš radosti, přesto si hráči a vedení váží podpory těch nejvěrnější, kteří pravidelně chodí na domácí zápasy a jezdí také na venkovní duely. Naposledy fandili i přes nepříznivý výsledek v derby proti Ústí. „Nejužšímu jádru, které chodí pravidelně, bych chtěl touto cestou poděkovat,“ říká výkonný ředitel Stanislav Mikšovic.
16.1.Matúš Kostúr: "Ústí nás trestalo za každou maličkou chybičku."KAD - UNL 1:3, 40.kolo | Marcel HollK a d a ň - Hlavním článkem kadaňské mozaiky ve včerejším zápase s Ústím byl i brankář MATÚŠ KOSTÚR, který si v utkání připsal 26 zásahů a za svá záda pustil tři trefy Slovanu. „Myslím si, že jsme byli opticky lepší, ale Ústí nás trestalo za každou maličkou chybičku. Měli jsme jedno oslabení, dostali jsme z něho gól. Oni dobře bránili a my jsme se nemohli prosadit před jejich bránou. Myslím si, že měli více puků,“ hodnotil slovenský brankář krajské derby.
15.1.Kadaň na domácím ledě nestačila na ústecký SlovanKAD - UNL 1:3, 40.kolo | Ondřej HollK a d a ň - Ve středu 15. ledna pokračovala svým dalším kolem první liga. Do Kadaně tentokrát zajížděl její tabulkový soupeř, ústecký Slovan. Začátek zápasu vypadal slibně pro domácí, ale jako první šli do vedení Lvi. Ve druhé třetině také vstřelili ústečtí první branku, ale na rozdíl jedné branky dokázal snížit PETR JÍRA a pro Kadaň ještě existovala naděje na zvrat. Jenomže v posledním dějství dokázal přidat Slovan třetí branku a nakonec i dovést zápas k vítězství.
14.1.Přímý souboj o desáté místo! Do Kadaně zajíždí ústecký SlovanKAD - UNL 1:3, 40.kolo | Ondřej HollK a d a ň – Již zítra se rozbíhá poslední čtvrtina základní části první ligy a rozhodně se bude nač těšit. Kadaňští hokejisté ji zahájí na domácím ledě a jejich soupeřem budou Ústeční Lvi, proti kterým už žlutočerní dvakrát zvítězili. Zápas bude mít ještě větší grády také v tom, že se bude jednat o přímý boj o desáté místo! Oba celky budou chtít určitě vykročit do poslední čtvrtiny dlouhodobé části vítězně, a proto bude očekáván velký souboj. Neváhejte a přijďte podpořit Kadaň a hnát ji za důležitou výhrou! Zápas startuje v 17.30 hodin.
13.1.Roman Chlouba: Zápas s Mostem rozhodla větší vůle po vítězstvíKAD - MST 3:2, 39.kolo | Jiří NovotnýK a d a ň - Po porážce v Benátkách nad Jizerou byl na řadě domácí zápas s Mostem. Kadaň byla na ledě lepším celkem a dokázala si vypracovat tříbrankový náskok. Ve třetí periodě ovšem trochu polevila a soupeř dokázal snížit na 3:2. Jednobrankový náskok si ale Kadaň dokázala udržet, což jí zajistilo další důležité tři body v honbě za play off. „Rozhodla větší vůle po vítězství, šli jsme víc do brány,“ říkal po zápase Roman Chlouba.