archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2014 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
2.1.Kadaň čeká první utkání v roce 2014. Přerušit smolnou sérii se pokusí na ledě BerounaBER - KAD 5:0, 36.kolo | Ondřej Holl, Marcel HollK a d a ň - Po vánoční přestavce se opět rozběhne kolotoč zápasů první hokejové ligy. Sporotvní klub zajíždí na led Medvědů z Berouna. Tedy týmu, se kterým naposledy naplno bodoval. Jestli by svěřenci dua Buchal - Soudek nedokázali zvítězit ani na stadionu u řeky Berounky, tak by Kadaň natáhla smolnou sérii na třináct duelů, tudíž by prohrála se všemi celky z první hokejové ligy!
4.1.Kadaň získala první dva body tohoto roku v BerouněBER - KAD 5:0, 36.kolo | Jindřich PolednaSeveročeský tým vstoupil do zápasu na výbornou. Už v 8. minutě se při rychlé akci po levé straně po přihrávce Jíry před branku dostal k puku nejrychleji JAKUB CHRPA, který z bezprostřední blízkosti střelou do horní poloviny propálil brankáře Šimbocha. Domácí tým vyrovnal v polovině zápasu při přesilové hře. Ačkoliv byla Kadaň celé prodloužení lepší, gól nevstřelila a zápas došel až do samostatných nájezdů. Tam se trefili Roman Chlouba s Jaroslavem Kůsem a Kadaň tak v Berouně získala bonusový druhý bod!
5.1.Jakub Chrpa: Mohli jsme se vyvarovat faulů a vyhráli bychom za tři bodyBER - KAD 5:0, 36.kolo | Filip De Bolle, Jiří NovotnýB e r o u n - Do roku 2014 vstoupila Kadaň vítězně. Po dvanácti prohrách v řadě se dočkala na ledě Berouna, kde zvítězila 2:1 po samostatných nájezdech. Tato výhra kadaňské posunula na 11. místo, kde vystřídala právě Medvědy. „Zápas hodnotím kladně, vyhráli jsme za dva body,“ řekl po zápase mladý forvard Jakub Chrpa.
5.1.V pondělí nás čeká Dukla JihlavaKAD - JIH 3:1, 37.kolo | Jiří NovotnýK a d a ň - Po dlouhé vánoční pauze kadaňští v sobotu zajížděli na led Berouna. Kadaň měla více ze hry, ale utkání nakonec za stavu 1:1 dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých bonusový bod Kadani vystřelil Kůs. Již v pondělí na kadaňský stadion zavítá celek z opačného pólu tabulky - Dukla Jihlava. Tým z Vysočiny se v tabulce nachází na 2. místě s desetibodvou ztrátou na vedoucí Mladou Boleslav. „Bude to těžký, je to Jihlava, jsou nahoře, ale určitě chceme vyhrát ,“ hlásí Jakub Chrpa, jenž v sobotu oslavil svou premiérovou prvoligovou branku.
6.1.Kadaň porazila druhou Duklu Jihlava a bere všechny 3 body!KAD - JIH 3:1, 37.kolo | Jindřich PolednaAčkoliv domácí tým nevstoupil do zápasu dobře, když prohrával v 5.minutě po brance v oslabení, dokázal celý zápas otočit. Kadaňský brankář Kostúr již za svá záda další branku nepustil, domácí borci se probrali a nasázeli svému soupeři 3 góly. Nejprve vyrovnával Jakub Chrpa, v poslední třetině se ještě prosadili Marek Račuk a Karel Ton. Domácí tak zaslouženě vyhráli a po novém roce získali pět ze šesti možných bodů.
7.1.Potvrdí Kadaň pondělní výhru v Benátkách nad Jizerou?BNJ - KAD 3:0, 38.kolo | Marcel HollK a d a ň - Druhý zápas během 48 hodin čeká na Sportovní klub z Kadaně. Zítra v 17:30 nastoupí svěřenci trenérského dua Buchal - Soudek na ledě liberecké farmy - Benátek nad Jizerou. V novém kalendářním roce se zatím Kadani daří, ze šesti možných bodů si Kadaň připsala bodů pět. „Hrozně těžký zápas, jelikož je extraligová přestávka. Viděl jsem, že Benátky včera vyhráli, bude to těžký soupeř, ale chceme udělat všechno proto, abychom vyhráli,“ vzhlíží k zápasu trenér Miroslav Buchal.
7.1."Snad nám to pomůže a nastartujeme novou vítěznou sérii," říká kapitán Martin SzakalKAD - JIH 3:1, 37.kolo | Marcel Holl, Ondřej HollK a d a ň - Po sobotní výhře na ledě Berouna si černožlutí připsali další vítězství v novém roce. Na domácím ledě se jim povedlo otočit nepříznivý vývoj a zvítězit 3:1 proti jihlavské Dukle. Zápas se nesl v dobrém tempu a v závěru poslední třetiny viděli diváci i pěstní souboje. Jedním z účastníků bitky byl i kapitán Martin Szakal, kterého jsme po pondělním utkání vyzpovídali.
8.1.Z Benátek se vracíme bez boduBNJ - KAD 3:0, 38.kolo | Tomáš Nejedlo, Jiří NovotnýPo pondělní výhře nad Jihlavou kadaňští zajížděli do Benátek nad Jizerou. Do branky Sportovního klubu se po dlouhé pauze zaviněnou zraněním postavil Jan Kaššák. Čisté konto však nedržel nikterak dlouho, již po necelé minutě a půl ho překonal Jonák. Kadani se na rychlou brankou domácích odpověděť nepodařilo, naopak Benátky přidali další dvě branky. Ve 45. minutě Kaššáka překonal střelou z mezikruží Niko, o tři minuty později na konečných 3:0 upravil z trestného střílení Skořepa.
10.1.Třetí čtvrtinu základní části uzavře zápas s MostemKAD - MST 3:2, 39.kolo | Jindřich PolednaPo nelichotivé prohře v Benátkách, kdy kadaňští hráči nedokázali překonat výtečně chytajícího Marka Schwarze, čeká na Sportovní klub povinnost zisku tří bodů s posledním celkem tabulky – týmem HC Most. Náš soupeř momentálně ztrácí na předposlední České Budějovice 6 bodů, na 11.Kadaň jí chybí přesně 10 bodů.
11.1.Kadaň porazila Most 3:2 a připsala si další tři bodyKAD - MST 3:2, 39.kolo | Jindřich PolednaNa domácím celku bylo od prvních minut vidět, že dnes hodlá získat všechny 3 body. Celou první třetinu tlačili kadaňští hráči do mostecké obrany, za záda brankáře Horáka se trefil však jen Jakub Novák - 1:0. Vstup do druhé třetiny byl pro domácí tým snový. Ve 23. minutě jim stačilo 39 sekund ke vstřelení dvou branek. Do černého mířili Roman Chlouba a Jakub Trefný. Most začal vystrkovat růžky ve 3.třetině. Nejprve snížil na 3:1 z trestného střílení Pavel Písařík, ve 49.minutě vsítil kontaktní branku Bohumil Slavíček. Kadaň tak vyhrála 3:2 a bere další 3 body.
12.1."Chceme bodovat a dostat se co nejvýše," prozrazuje před poslední čtvrtinou trenér BuchalMarcel HollK a d a ň - Sportovní klub zápasem s Mostem uzavřel třetí čtvrtinu základní části. Po jejím skončení má kadaňský soubor na svém kontě 44 bodů a patří mu 11. příčka. A to díky tomu, že má horší skóre než ústecký Slovan, který je na místě desátém a ve středu přijede do Kadaně. S čím jde Kadaň pod vedením MIROSLAVA BUCHALA do poslední čtvrtiny? „Chtěli bychom samozřejmě bodovat. Dostat se co nejvýše, abychom byli spokojení jak my, tak vedení a všichni fanoušci kadaňského hokeje,“ prozrazuje trenér, který převzal žezlo po odchodu Jiřího Čelanského do Kladna.
13.1.Roman Chlouba: Zápas s Mostem rozhodla větší vůle po vítězstvíKAD - MST 3:2, 39.kolo | Jiří NovotnýK a d a ň - Po porážce v Benátkách nad Jizerou byl na řadě domácí zápas s Mostem. Kadaň byla na ledě lepším celkem a dokázala si vypracovat tříbrankový náskok. Ve třetí periodě ovšem trochu polevila a soupeř dokázal snížit na 3:2. Jednobrankový náskok si ale Kadaň dokázala udržet, což jí zajistilo další důležité tři body v honbě za play off. „Rozhodla větší vůle po vítězství, šli jsme víc do brány,“ říkal po zápase Roman Chlouba.
14.1.Přímý souboj o desáté místo! Do Kadaně zajíždí ústecký SlovanKAD - UNL 1:3, 40.kolo | Ondřej HollK a d a ň – Již zítra se rozbíhá poslední čtvrtina základní části první ligy a rozhodně se bude nač těšit. Kadaňští hokejisté ji zahájí na domácím ledě a jejich soupeřem budou Ústeční Lvi, proti kterým už žlutočerní dvakrát zvítězili. Zápas bude mít ještě větší grády také v tom, že se bude jednat o přímý boj o desáté místo! Oba celky budou chtít určitě vykročit do poslední čtvrtiny dlouhodobé části vítězně, a proto bude očekáván velký souboj. Neváhejte a přijďte podpořit Kadaň a hnát ji za důležitou výhrou! Zápas startuje v 17.30 hodin.
15.1.Kadaň na domácím ledě nestačila na ústecký SlovanKAD - UNL 1:3, 40.kolo | Ondřej HollK a d a ň - Ve středu 15. ledna pokračovala svým dalším kolem první liga. Do Kadaně tentokrát zajížděl její tabulkový soupeř, ústecký Slovan. Začátek zápasu vypadal slibně pro domácí, ale jako první šli do vedení Lvi. Ve druhé třetině také vstřelili ústečtí první branku, ale na rozdíl jedné branky dokázal snížit PETR JÍRA a pro Kadaň ještě existovala naděje na zvrat. Jenomže v posledním dějství dokázal přidat Slovan třetí branku a nakonec i dovést zápas k vítězství.
16.1."V utkání jsme se málo tlačili do brány," hledal příčiny prohry s ústeckým Slovanem Karel TonKAD - UNL 1:3, 40.kolo | Marcel HollK a d a ň - Poslední čtvrtina nezačala pro Kadaň dobře. Sportovní klub dokázal svého soka ve dvou ze tří utkáni v letošním ročníku porazit. V tom čtvrtém, tedy druhém na kadaňském ledě se to ale nepovedlo. Kadaň na domácím ledě podlehla v derby krajskému rivalovi z Ústí nad Labem 3:1. Na jediném kadaňském zásahu měl podíl i KAREL TON, který se s námi podělil po zápase o své poznatky utkání 40.kola první ligy.
16.1.„Naši nejvěrnější fanoušci zaslouží absolutorium,“ děkuje Stanislav MikšovicLibor KultK a d a ň - Aktuální ročník první ligy nepřináší příznivcům kadaňského hokeje příliš radosti, přesto si hráči a vedení váží podpory těch nejvěrnější, kteří pravidelně chodí na domácí zápasy a jezdí také na venkovní duely. Naposledy fandili i přes nepříznivý výsledek v derby proti Ústí. „Nejužšímu jádru, které chodí pravidelně, bych chtěl touto cestou poděkovat,“ říká výkonný ředitel Stanislav Mikšovic.
16.1.Matúš Kostúr: "Ústí nás trestalo za každou maličkou chybičku."KAD - UNL 1:3, 40.kolo | Marcel HollK a d a ň - Hlavním článkem kadaňské mozaiky ve včerejším zápase s Ústím byl i brankář MATÚŠ KOSTÚR, který si v utkání připsal 26 zásahů a za svá záda pustil tři trefy Slovanu. „Myslím si, že jsme byli opticky lepší, ale Ústí nás trestalo za každou maličkou chybičku. Měli jsme jedno oslabení, dostali jsme z něho gól. Oni dobře bránili a my jsme se nemohli prosadit před jejich bránou. Myslím si, že měli více puků,“ hodnotil slovenský brankář krajské derby.
17.1.Překvapíme v Mladé Boleslavi?MBL - KAD 3:0, 41.kolo | Jiří NovotnýVe středu se v Kadani představil ústecký Slovan. Přímý souboj o desáté místo však černožlutí nezládli a rivalovi z krajského města podlehli 1:3. V dalším kole na Kadaň čeká vedoucí celek soutěže - Mladá Boleslav. Bruslařský klub tabulce vévodí s náskokem 15 bodů na druhou Olomouc. „Hrajeme s favoritem a nemáme co ztratit,“ říká Matúš Kostúr.
18.1.Kadaň se v Mladé Boleslavi střelecky neprosadila a prohrála 3:0MBL - KAD 3:0, 41.kolo | Ondřej HollK utkání 41. kola první hokejové ligy zajížděli kadaňští hokejisté na led první Mladé Boleslavi. Zápas začal docela v dobrém tempu a byli k vidění i nějaké ty šance, ale první šli v desáté minutě do vedení domácí. Kadaň i přes své šance nedokázala vstřelit v dalším průběhu zápasu vyrovnávací gól a nakonec prohrála na ledě Mladé Boleslavi 3:0.
18.1."Kluci mi hodně pomáhali, snažili se hrát především čistě," hlásil Jan StrmeňMBL - KAD 3:0, 41.kolo | Jindřich PolednaDosavadní brankářská jednička Matúš Kostúr byla povolána do partnerského týmu Pirátů, a tak padla volba trenérů na Jana Strmeně. A nutno podotknout, že byl asi nejlepším hráčem v černém dresu. V první třetině vychytal tři samostatné úniky domácích a pustil jen jedinou branku. V prostřední části na něj domácí borci recept nenašli, dvakrát kapituloval až v poslední třetině.