V prosinci 2006 vyšly tyto články:

12>>
30.12.Vykročí Kadaň do nového roku úspěšně?UNL - KAD 5:1, 33.kolo | Macháček JanPo vánoční přestávce hokejisté znovu obléknou své výstroje a začne pokračován bitvy o play off. Na kadaňské hokejisty čeká první celek 1.ligy HC Ústečtí Lvi. Po odchodu Kamila Jariny se do branky černožlutých postaví Robert Slipčenko. V prvním utkání odjížděla Kadaň poražena. Ale ve druhém doma ukázala, že v Kadani se pořád hraje dobrý hokej a nynějšího Lídra tabulky “vyprovodila“ zatím nejvyšší porážkou Lvů. Jestli černožlutí zopakují výkon z posledního vzájemného utkání a vstoupí do nového roku úspěšně se můžete přesvědčit ve čtvrtek 4. ledna v 18:00 ve Lví aréně v Ústí nad Labem.
28.12.Krutá rána pro KadaňMiroslav LučanO vánoční přestávce 1.ligy hokejisté nezahálejí. Nacvičují různé herní varianty a složení útoků. Krátce před Vánoci posílil útočné řady Patrik Fink a vedení si od něj hodně slibuje. Sezóna je finančně zajištěná a konečně by se Kadaň mohla podívat do play-off. Brání tomu již jediné - výkony. Trenéři se snaží zacelit díry v obranné hře, ta je doposud největší slabinou. Po příchodu gólman Kamila Jariny se zdálo, že by se vysněný postup do play-off mohl stát realitou. Jenže o vánoční přestávce připravil Kamil Jarina pro kadaňské vedení šok, domluvil se na angažmá ve slovenské extralize v HK Aquacity ŠKP Poprad, kde je hlavním trenérem reprezentační kouč František Hossa a k 29.12.2006 ukončil své působení v SK Kadaň. Nezbývá nic jiného než popřát staronové brankářské jedničce Robertu Slipčenkovi hodně úspěchů v kadaňské brance, a aby dokázal těm pár skalním fanouškům, že chytat umí a SK Kadaň dostane do play-off.
28.12.Turnaj 5.tříd - Letňany - OTIS CUPMiroslav LučanO druhém vánočním svátku zajížděl tým 5.třídy na celodenní turnaj do Prahy, které pořádalo družstvo HC Letci Letňany. Turnaj se hrál systémem každý s každým na 3x 10 minut a účastnili se ho i SK Kadaň, HC Bílina, HC Trutnov - Nová Paka, HC Metuje a domácí tým. Ačkoli kadaňští v celém turnaji nenašli přemožitele, skončili na pěkném 2.místě.
25.12.Na Kadaň mám dobré vzpomínkyJindřich PolednaÚtočník Pavel Metlička se po několika letech strávených v dresu Mladé Boleslavi a Olomouce vrátil zpět do Kadaně. V rozhovoru jsme se ho zeptali na podmínky v našem klubu, srovnání s jeho bývalými kluby a na pohled na letošní prvoligovou sezonu.
24.12.Veselé Vánoce a šťastný nový rok!RedakceVedení klubu a redakce SK Kadaň přejí všem partnerům, fanouškům a příznivcům ledního hokeje krásné prožití vánočních svátků, plné radosti a také Ježíška, který se nezapomene zastavit u Vašeho stromečku. Do nového roku mnoho úspěchů, aby každý den byl tím šťastným. Děkujeme za přízeň, kterou jste nám tento rok věnovali a doufáme, že i rok příští bude plný nevšedních hokejových zážitků.
22.12.Vánoční turnaj města KadaněMiroslav LučanAni tým 5.třídy o Vánocích nezahálí. Uspořádali Vánoční turnaj města Kadaně, který se koná ve dnech 28.-29.12.2006 na kadaňském zimním stadionu. Zúčastní se ho mužstva SK Kadaň, HC Chemopetrol Litvínov, HC Letci Letňany, HC Jestřábi Prostějov, HC Dvůr Králové - Náchod, HC Rebel Havlíčkův Brod. Zároveň patří dík všem sponzorům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit. Vyhlášení výsledků bude v pátek 29.12. cca od 17:15 hodin. Přijďte povzbudit mladé naděje kadaňského hokeje.
20.12.Pomůže Kadani nová posila z Havířova Patrik Fink?KAD - OLO 1:3, 32.kolo | Katka HodkováKadaň - Dnes večer sehraje "A" tým poslední zápas před vánoční pauzou. Na kadaňský led přijede Mora Olomouc, která sice okupuje konec tabulky, ale v posledních pěti kolech dvakrát bodovala a v minulém zápase potrápila favority z Ústí nad Labem. Kohouti dali do boje před domácím publikem skutečně všechno a v první třetině se ujali vedení nad Lvy 1:0 - skóroval nejproduktivnější olomoucký obránce Ondřej Kříž, na něj by si Kadaň měla dávat velký pozor, protože se letos trefil i do naší svatyně. Ve druhé třetině sice Mora inkasovala, ale i tak dokázala remízu udržet. Olomouc kapitulovala s Ústím až na samostatné nájezdy. Dá se tak očekávat, že ani nám nedají Hanáci body zadarmo.
20.12.Áčko prohrálo s posledním týmem tabulkyKAD - OLO 1:3, 32.kolo | Martin Gahler, Katka HodkováKadaň - Slibně začínající zápas se v průběhu druhé třetiny otočil v podivně vyhlížející hru, která většinu přítomných diváků vůbec nebavila. Olomouc domácímu celku ukázala, že s přístupem, jaký mají hráči dnes, se do play-off nikdy nedostanou. Přestože hosté nebyli o moc lepší, odvezli si ze Severních Čech cenné tři body. Teď nás čeká více než dvoutýdenní pauza. Doufejme, že vánoční svátky pomohou našemu týmu najít ztracenou formu. Všem ostatním přejeme hezké Vánoce a veselý vstup do nového roku 2007.
16.12.Kluci v Kadani mají hokej rádiJindřich PolednaBrankář Kamil Jarina odchytal za Kadaň již pět utkání, z toho dvě bez obdržené branky. Za často děravou kadaňskou obranou má hodně práce, ovšem útočníky soupeřů dovádí svými fantastickými zákroky občas až k nepříčetnosti. Týmu je jasné, že právě s ním má větší šanci probojovat se do vytouženého playoff. Po zápase s Mladou Boleslaví jsme jej požádali o rozhovor.
16.12.Kadaň si veze debakl z OstravySAR - KAD 8:2, 31.kolo | Jindřich PolednaBez nemocného brankáře Jariny vyrazil celek Kadaně bojovat o důležité body do Ostravy. Vstup utkání se vydařil, Metlička přihrál Stavenskému, který hned po 60 sekundách hry poslal severočechy do vedení. Jenže to bylo ze strany Kadaně na dlouhou dobu všechno. Domácí šňůrou sedmi branek utkání otočili, na 7:2 snižovala nová akvizice Fink. Domácí ještě v 59. minutě docílili osmé branky a završili tak stav na konečných 8:2 pro Sarezu.
15.12.Ostravě se doma nedaří, šance pro KadaňSAR - KAD 8:2, 31.kolo | Jakub CoufalSouboj 6. s 11. je na programu 31. kola 1. ligy. Ačkoli se rozdíl míst v tabulce zdá propastný, mužstva dělí "jen" 8 bodů. O vyrovnanosti soupeřů svědčí fakt, že dosavadní vzájemné zápasy skončily vždy rozdílem jediné branky. Ostravě se poslední dobou doma ne úplně daří, Kadaň naopak začla vozit body z hřišť soupeřů. Zda se jí podaří ukořistit nějaký bodík i v Ostravě, to se všichni příznivci hokeje dozví v sobotu 16. prosince od 17:00.
15.12.Nedaří se, na řadě jsou trejdyMiroslav LučanSezóna je v plném proudu, konec roku klepe na dveře, polovina základní části je za námi. Nebudeme si nic nalhávat, ale "A" mužstvu se příliš nedaří, dává málo branek, je potřeba s tím něco udělat. Prvním možným řešením jsou trejdy. Na jednom takovém se domluvili manažeři SK Kadaň a HC Havířov Panthers. Na sever Moravy odchází z mužstva černožlutých Zdeněk Žák a do Kadaně míří útočník s extraligovými zkušenostmi Patrik Fink, který mimo jiné odehrál dva poslední ročníky v prvoligovém HC Ústí n/L a nasbíral úctyhodných 71 kanadských bodů. Manažer František Wágner věří, že se do formy opět dostane právě na severu Čech.
15.12.Junioři: Ztráta kocentrace a zbytečná ztrátaKAD - MST 5:5, 20.kolo | Miroslav LučanPo dlouhé době se junioři SK Kadaň představili na domácím ledě v páteční večer. Přivítali celek HC Baník Most, který se v tabulce nachází o jedno místo výše než domácí. Oba od sebe dělí pouhé dva body. Nejen proto se očekávalo velice kvalitní utkání. Kadaňští dokázali ve dvou předcházejících kolech zvítězit, ale nad slabými protivníky. Černožlutí měli mosteckým co vracet, oba dva zápasy v sezóně s nimi prohráli. Poprvé v sezóně se za domácí představil navrátilec Martin Neprášek. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Domácí dostal do vedení Kalinovič, když využil přesilovou hru. Do konce úvodní části ještě stihli mostečtí vyrovnat. Ve druhé třetině domácí tvrdě trestali chyby soupeře a utekli díky gólům Chmela, Limberga a Paula až na rozdíl tří branek. V poslední třetině si domáci zbytečně zápas zkomlikovali. Ve vlastní přesilovce si nechali dát dvě branky a dokonce se ještě dostali do vedení. Dvě minuty před koncem z přesilovky na konečných 5:5 vyrovnal Kalinovič a domácí tak přišli zbytečně o jeden bod a možnost jít na druhé místo v tabulce.
13.12.Jihlavští chtěli o něco víceKAD - JIH 1:4, 30.kolo | Miroslav LučanK a d a ň : Na zimním stadionu v Kadani se ve středu podvečer odehrála bitva o důležité body, které by mohli v konečném zúčtování o play-off chybět. Na sever Čech tentokráte dorazil hokejisté jihlavské Dukly. Zápas sliboval velmi zajímavou podívanou, škoda že si na stadion nenašlo cestu více diváků. Od prvních minut se hrál vyrovnaný hokej. Diváci dlouho čekali na gól, jako první se radovali hosté, kadaňská obrana zaspala a Fiedler nedal Jarinovi šanci. V 19.minutě zvýšil Kaňkovský, jenže ihned po vhazování vrátil Kadaň do hry Stavenský. Ve druhé části viděli diváci opět vyrovnaný boj a pouze jeden gól z hole Lukáče, když využil dlouhou přesilovku hostí. Ve třetí třetině byl k vidění zoufalý nápor domácích, ale kontaktní gól ne a ne vstřelit. Tři minuty před koncem už jen kosmeticky upravil skóre Vaškovič a hosté si odvezli tři body za vítězství 1:4. .....
12.12.Udrží si Kadaň pozici před Duklou?KAD - JIH 1:4, 30.kolo | Macháček JanKadaň - Po Třebíči čeká SK Kadaň další tým z Vysočiny. HC Dukla Jihlava. Nejhorší období má už za sebou a o tom také přesvědčila v minulém kole, kdy dokázala porazit druhý tým 1.ligy - Ústí n/L. Vítězstvím nabuzená Dukla se pokusí přeskočit Severočechy na veledůležitých příčkách tabulky. Zda se jim to podaří, nebo si černožlutí udrží slibné místo pro boje o play-off se můžete přesvědčit ve středu 13.12.2006 v 18:00 na Kadaňském zimním stadionu.
11.12.Kadaň nesmí spoléhat na přesilovky, Třebíč málo faulujeTRE - KAD 0:1, 29.kolo | Katka HodkováKadaň - Černožlutí před sebou mají náročný týden. Po sobotním debaklu s Mladou Boleslaví je dnes čeká cesta do Třebíče, kde by měli bodovat, aby neztratili kontakt s pozicemi pro play-off. V aktuální sezóně jsme sice Horáckou Slavii dvakrát porazili, ale při pohledu na statistiky je vidět, že náš soupeř se od posledního zápasu hodně zlepšil. Přestože Třebíč v posledním kole podlehla ústeckým Lvům, může být tentokrát všechno jinak. Hráči z Vysočiny jsou i podle čísel na vlastním ledě málo trestaní (Třebíč 409 TM x Kadaň 682 TM), pozorní v obraně a trpěliví při čekání na chyby ostatních...
11.12.A-tým veze dva body z jihu MoravyTRE - KAD 0:1, 29.kolo | Miroslav LučanTřebíč - Další velice těžký zápas sehráli hokejisté A-týmu SK Kadaň, tentokráte na ledě houževnatého týmu SK Horácká Slavia Třebíč. V zápase jednoznačně kralovali brankáři obou týmů. Obrana byla lepší útoku. Diváci marně po celé tři třetiny čekali na gól. V první části kadaňští nevyužili dvojnásobnou přesilovku a vzápětí mohli inkasovat, ale podržel je opět výtečný Jarina. Ve druhé třetině se naopak nejvíce vyznamenal domácí brankář Luňák, když vychytal brejk Hobla. Když se v závěrečné části neujala ani střela Pospíšila, bylo na řadě prodloužení, ve kterém si těsně před koncem vytvořili Severočeši obrovský tlak, ale dopravit puk do branky nedokázali. Musela rozhodnout trestná střílení. Jako první se rozjel hostující Buchal a nedal Luňákovi šanci. Jelikož už žádný z další pětice hráčů neskóroval, tak si černožlutí odvážejí veledůležité dva body za vítězství 0:1 po samostatných nájezdech.
10.12.Junioři : Teplice dlouho odolávaly, ale body zůstaly domaKAD - TEP 3:2, 19.kolo | Miroslav LučanPřehoupla se polovina soutěže a opět po týdnu se rozjel kolotoč zápasů 1.ligy juniorů. Jako další soupeř pro juniory SK Kadaň byl losem určen HC Stadion Teplice. Domácí byli jednoznačnými favority. Po polovině soutěže jsou na třetím místě s pouhými dvěma body ztráty na prvního. Naopak Teplice jsou na posledním místě se ziskem pouhých šesti bodů. V zápase mělo jít o jednoznačnou záležitost, ale opak byl pravdou. Neopakovaly se předchozí utkání, kdy kadaňští nastříleli teplickým po osmi gólech, ale bylo to drama až do konce. Po bezbrankové první třetině, kdy domácí sice měli více příležitostí, ale nedokázali z toho nic vytěžit, se dostali do vedení hosté, kteří byli posílení o několik hráčů z ústecké juniorky. Kadaňští dokázali odpovědět až ve 32.minutě, když Jáchym našel skulinu v brance a vyrovnal. Poté domácí převzali iniciativu a do konce druhé části Kotek využil přesilovku a poslal svůj tým do vedení. V závěrečné části pokračoval koncert zahozených šancí domácích a tak přišel trest v podobě vyrovnání. Černožlutí se nechtěli smířit se ztrátou bodu a zavřeli hosty v obranném pásmu. Dva body za vítězství vystřelil při přesilovce Kalinovič a upravil tak na konečných 3:2.
9.12.Třetí třetinu hájil kadaňskou svatyni DerflerKAD - MBL 1:4, 28.kolo | Martin Gahler, Katka HodkováK a d a ň - Pokud se ptáte, odkud se vzal útočník v brance, odpověď vám dáme hned. Před začátkem třetí třetiny podala Mladá Boleslav protest na brankářskou výstroj domácí jedničky Kamila Jariny, přestože se všechny prvoligové kluby i rozhodčí před začátkem sezóny dohodli, že se měřením výstroje nebudou zabývat. Nakonec se ukázalo, že jedinou vadu na kráse měl dres kadaňského gólmana. V oblasti těla byl širší o 10 centimetrů. Přijatelným řešením v tu chvíli bylo obstarat náhradní dres. Volný brankářský však nebyl po ruce, a tak se sáhlo po prvním volném dresu hráče, který nebyl na soupisce. Kadaňskou branku tak ve třetí třetině hájil Kamil Jarina s číslem 5 a jménem Derfler.
8.12.Kadaň se pokusí zastavit boleslavský rychlíkKAD - MBL 1:4, 28.kolo | Jakub CoufalDomácí utkání proti Boleslavi se ponese v premiérové atmosféře. Mezi tyčemi se poprvé na domácím ledě představí Kamil Jarina. Spolu se svým týmem se bude snažit vyzrát na houževnaté hosty z Boleslavi, kteří potřebují bodovat, aby si udrželi kontakt se špičkou tabulky. První domácí klání 3. čtvrtiny ligy je naprogramu v sobotu 9. prosince od 17:00.