archiv článkůarchiv aktualit

V září 2013 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
30.9.Kadaň ztratila v závěru bodový zisk z šumperského leduSUM - KAD 3:2, 7.kolo | Marcel HollK a d a ň - Kadaň zajížděla, po sobotním vítězství, na led šumperských Draků. Vstup do zápasu se lépe povedl právě svěřencům trenéra Soudka. V páté minutě otevřel skóre Karel Hromas, který střelou nad lapačku využil přihrávky od Jíry. Za deset minut bylo ale srovnáno. Draci využili nabídnutou přesilovou hru. Úspěšným střelcem byl Jiří Půhoný. Ve druhé třetině se branky diváci nedočkali. Toto čekání ukončil na začátku poslední periody Roman Chlouba. Kadaňská jedenasedmdesátka vrátila svému týmu vedení. To vydrželo do šestapadesáté minuty, neboť Lukáš Žalčík překonal Strmeně střelou z mezikruží pod lapačku. Remízový stav překopl na dračí stranu necelou minutu před koncem základní hrací doby velezkušený Karel Plášek, který tak rozhodl o tříbodovém zisku pro svůj tým.
29.9."Rozhodla naše bojovnost a důslednost," shodli se po utkání s Třebíčí Petr Jíra a Martin MazanecKAD - TRE 4:3, 6.kolo | Marcel Holl, Ondřej HollK a d a ň - Kadaňští hokejisté v šestém kole dokázali porazit Horáckou Slavii Třebíč 4:3 po prodloužení. O osudu utkání rozhodl dvěma brankami zkušený útočník Petr Jíra. Při jeho první brance mu asistoval Martin Mazanec. Oba tyto aktéry jsme po utkání vyzpovídali.
29.9.Už v pondělí nastoupí Kadaň na ledě šumperských DrakůSUM - KAD 3:2, 7.kolo | Marcel HollPouze jediný den volna měli mezi šestým a sedmým kolem, první ligy, kadaňští hokejisté. V sobotu porazili po prodloužení v domácím zápase Horáckou Slavii Třebíč a už zítra zkříží hokejky se šumperskými Draky. Utkání v Šumperku startuje v 18.00 hodin. Pro ty z vás, kteří se na šumperský zimní stadion nedostanou, je připraven tradiční online přenos. Dále je pak možné utkání sledovat pomocí internetové televize LIFE TV.
28.9.Kadaň ukončuje sérii porážek. Třebíč porazila 4:3 v prodlouženíKAD - TRE 4:3, 6.kolo | Marcel HollK a d a ň - V šestém kole zajela do Kadaně Třebíč a domácí chtěl ukončit čtyřzápasovou sérii bez vítězství. To se jim nakonec povedlo. V páté minutě otevřel skóre Hromas, ale za čtyři minuty bylo srovnáno, neboť vyrovnal Zohorna. Bílým hvězdám se podařilo v průběhu první části stav zápasu otočit, na 2:1 zvýšil Vondráček. Minutu před koncem první třetiny srovnal na 2:2 Roman Chlouba. Vyrovnaný stav vydržel do 28. minuty. Třebíč se totiž dostala naposledy v utkání do vedení. Třetí její branku vsítil Čuřík. Po něm už uřádoval Petr Jíra, který dvěma brankami rozhodl o tom, že Sportovní klub získává z dnešního duelu 2 body.
27.9.V sobotu přijedou Bílé hvězdy z Třebíče. Dočkáme se první domácí výhry?KAD - TRE 4:3, 6.kolo | Jiří NovotnýKadaň sice do letošního ročníku vstoupila vítězstvím na ústeckém ledě, ovšem v následujících čtyřech kolech proti silným soupeřům nezískala ani bod. Po pěti odehraných kolech se tak Sportovní klub krčí na předposledním místě. V 6. kole na kadaňský led dorazí SK Horácká Slavia Třebíč. S Třebíčí si kadaň naposledy zahrála v loňském čtvrtfinále play off, které Horácká Slavia ovládla jasně 4:0 na zápasy. Utkání startuje na kadaňském zimním stadionu v sobotu 28.9. v 17:30. Přijďte podpořit naše hokejisty !
25.9.Kadaň se od Rebelů vrací s prohrou 5:2HBR - KAD 5:2, 5.kolo | Marcel Holl, Richard Wagner, Ladislav VáchaHokejisté Kadaně zajížděli k pátému kolu k Rebelům do Havlíčkova Brodu. Ti od začátku zápasu diktovali tempo hry, ale do vedení šli kadaňští. V polovině první třetiny se, po přihrávce Jiřího Charouska, prosadil Roman Chlouba. Jednobrankové vedení udrželi černožlutí hráči jen do začátku druhé třetiny. Ve 22.minutě totiž srovnal Jan Berger. Kadani se celkově druhá perioda gólově nepovedla, neboť jí prohrála 3:0! Druhý branku vstřelil David Dvořáček, třetí poté na konci přidal Jan Semerád. Pět minut po začátku třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky kadaňský Jan Hammerbauer. Rebelové své dnešní vítězství potvrdili během dvouminutovky na konci třetí třetiny. Prosadili se totiž Ladislav Rytnauer a Lukáš Endál.
25.9.Jan Hammerbauer: Děláme individuální chyby, a proto prohrávámeHBR - KAD 5:2, 5.kolo | Richard Wagner, Ladislav VáchaHavlíčkův Brod - Kadaňský tým se vrací z Vysočiny s nepořízenou. Celek vedený Karlem Soudkem vedl po první třetině nejtěsnějším rozdílem. Pak se ale domácí hokejisté vzchopili a díky třem zásahům skóre otočili. Na počátku závěrečného dějství vzkřísil naděje Severočechů na bodový zisk Jan Hammerbauer. Ten svou parádní střelou překonal brodského strážce svatyně a snížil na rozdíl jediného gólu. „Hned jsem to dal na branku a gólmanovi to tam pod rukou propadlo,“ popsal svůj moment slávy. Nicméně Rebelové pak v závěru díky své druhé lajně upevnili své vedení.
24.9.Boj o body pokračuje - uloupíme body Rebelům?HBR - KAD 5:2, 5.kolo | Jindřich PolednaPo zápasech se silnou čtyřkou nečeká kadaňské borce ani náhodou jednoduchý zápas. Rebelové z Havlíčkova Brodu sice hodně obměnili svůj kádr, přesto svojí hrou dokazují, že patří do horní poloviny tabulky. První vzájemné měření sil proběhne na Vysočině a Kadaň má možnost zopakovat výborný výkon ze zápasu proti Českým Budějovicím. Tentokráte by však tým rád odjížděl z Kotliny s nějakým bodem.
22.9."Jsem rád, že jsem mohl loni v Kadani působit," říká Zdeněk OndřejKAD - CEB 3:5, 4.kolo | Marcel HollK a d a ň - Zdeněk Ondřej je jedním z nejzkušenějších hráčů, kteří oblékají dres nově vzniklého týmu Motoru. V zápase proti Kadani vstřelil branku, která dala výsledku definitivní podobu. V rozhovoru, který vznikl těsně po konci zápasu, prozradil například to, jak vzpomíná na loňskou anabázi v Kadani či svůj pohled na letní dění okolo seniorského hokeje v Českých Budějovicích.
21.9.Kadaň doma nestačila na České Budějovice, prohrála 3:5KAD - CEB 3:5, 4.kolo | Jiří NovotnýKadaň má v úvodu letošního ročníku opravdu těžký los. Po zápasech s ústeckým Slovanem, Mladou Boleslaví a Olomoucí do Kadaně zajížděl českobudějovický Motor. Úvodní branku vstřelil v 18. minutě Kuchejda, ve 25. minutě zvýšil na 0:2 Třetina. Kadani se záhy podařilo snížit, trefil se Chlouba. Ve 46. minutě se Kadani dokonce podařilo zásluhou Mainera vyrovnat. O necelou minutu později vrátil hostům vedení Ferebauer. Na tento gól odpověděl Stehlík, který úspěšně zakončil samostatný únik ve dvojnásobném oslabení. Po pár desítkách sekund však skóroval Šachl a v poslední minutě pečetil do prázdné branky Ondřej.
20.9.Do Kadaně míří obrozený Motor České BudějoviceKAD - CEB 3:5, 4.kolo | Marcel HollKolotoč zápasů první hokejové ligy se roztočil na plno. Na programu je už čtvrté kolo, tedy druhý domácí zápas Kadaně. Sportovní klub v něm přivítá Motor České Budějovice. Zápas mezi Kadaní a Českými Budějovicemi startuje na ZS v Kadani v sobotu 21.září v 17.30 hodin. Přijďte tedy podpořit domácí černožluté bojovníky, kteří se chtějí vrátit na vítěznou vlnu.
20.9.Chtěli jsme hráčům sjednotit rytmus, vysvětluje Stanislav Mikšovic změnu začátků utkáníLibor KultK a d a ň - Dlouhé roky zavedené pořádky týkající se úvodních buly domácích střetnutí Kadaně vzaly na startu nového ročníku první ligy za své. Vedení se po dohodě s hráči rozhodlo sjednotit začátky zápasů, ve všední dny i o víkendu se tedy začíná vždy v 17:30. „Pro hráče jsou rozdílné začátky v týdnu a o víkendu trochu náročnější, což znám z vlastní zkušenosti,“ reaguje výkonný ředitel Stanislav Mikšovic.
19.9.Utkání rozhodla hlavně třetí trefa domácích, řekl o utkání Petr JíraOLO - KAD 4:1, 3.kolo | Jan MatúšO L O M O U C – Kadaň se ve třetím kole nového ročníku první ligy utkala s dalším z favoritů soutěže týmem HC Olomouc. Utkání nakonec lépe zvládl domácí tým, který dokázal porazit severočechy poměrem 4:1. „Zápas jsme ztratili především ve druhé třetině, kdy jsme byli lepším týmem, ale paradoxně se naopak prosadili domácí,“ zhodnotil zřejmě nejdůležitější okamžik střetnutí Petr Jíra.
18.9.Kadaň se vrací z Olomouce bez boduOLO - KAD 4:1, 3.kolo | Marcel HollVe třetím kole první ligy zajížděli kadaňští hokejisté na horký olomoucký led. Sen o bodovém zisku dostal první trhliny už ve třetí minutě utkání. To se během 44 vteřin prosadili Radim Kucharczyk a Denis Kindl a stav utkání byl rázem 2:0. V deváté minutě se podařilo Kadani během přesilové hry snížit, neboť nahození od Petra Jíry skončilo až za Vošvrdovými zády. Stav 2:1 vydržel jen až dvaatřicáté minuty. Prosadil se totiž Lukáš Králík, který využil přihrávky od Švaňhala. Byl to právě Ondřej Švaňhal, který svým gólem na konci druhé třetiny rozhodl o konečném výsledku dnešního zápasu. Kadaňský tým tedy na Hané neuspěl a veze si domů porážku 4:1.
17.9.Přivezeme body z Olomouce?OLO - KAD 4:1, 3.kolo | Jiří NovotnýV sobotu kadaňští nestačili na favorizovanou Mladou Boleslav, které podlehli poměrem 1:4. Jedinou branku Kadaně zaznamenal Jiří Charousek. Napravit tuto domácí porážku se naši hokejisté pokusí ve středu, kdy je na programu již 3. kolo nové sezony. Jistě to nebudou mít jednoduché, neboť je čeká Olomouc, účastník loňské baráže o extraligu. Utkání bude na olomouckém zimním stadionu rozehráno ve středu 18.9. v 18 hodin, připraven bude online přenos
15.9."Neodehráli jsme špatné utkání, některé pasáže hry byly dobré," řekl po utkání s Boleslaví Jiří CharousekKAD - MBL 1:4, 2.kolo | Marcel HollK a d a ň - Po utkání s favoritem z Mladé Boleslavi, jsme vyzpovídali zatím nejúspěšnějšího střelce Sportovního klubu - Jiřího Charouska. Ten v úvodních dvou zápasech vsítil tři branky. Dvěma trefami rozhodl zkušený hokejista o výhře na ústeckém ledě a jednou se trefil i ve včerejším utkání s Mladou Boleslaví.
14.9.Kadaň prohrála doma s Mladou Boleslaví 1:4 KAD - MBL 1:4, 2.kolo | Jindřich Poledna, Filip De BolleV prvním domácím zápase této sezóny přivítala Kadaň favorita ligy - Mladou Boleslav. Středočeši se postupně dostali do dvoubrankového vedení díky dvěma přesilovým hrám. To za Kadaň snižoval ve dvojnásobné přesilové hře ve 31.minutě Jiří Charousek. Třetí branku přidala Boleslav při signalizovaném vyloučení domácích. Do černého se trefil Radan Lenc. Poslední branku zápasu vstřelili opět hosté. Na konečných 1:4 zvýšil ve vlastním oslabení Tomáš Klimenta.
13.9.Na kadaňský led přijede favorit soutěže - Mladá BoleslavKAD - MBL 1:4, 2.kolo | Marcel HollPo utkání na ledě ústeckých Lvů, čeká na Sportovní klub další soupeř. Tím soupeřem je asi největší favorit celé první ligy - Mladá Boleslav. O kvalitě příštího kadaňského soupeře svědčí například to, že v loňském ročníku hrál opět baráž o účast v nejvyšší soutěži nebo například to, že má ve svém středu spoustu zkušených a extraligou ošlehaných hráčů. V dresu Kadaně už se neobjeví Filip Seman, který přestoupil do Dukly Jihlava.
13.9.MD: Dorostenci vyhráli v úvodním zápase na ledě Meteoru TřemošnáTRM - CVB 1:6, 1.kolo | Marcel HollMladší dorost Kadaně, startující jako Piráti Chomutov B, má za sebou první zápas v novém ročníku ELIOD ligy mladšího dorostu. V úvodní kole zajížděli dorostenci na led Meteoru Třemošná. Po brankách Berkyho, Lauka, Hřebíčka a Hnídka zvítězili na ledě Meteoru vysoko 6:1.
12.9.Chybělo mi zápasové tempo, nechal se slyšet po návratu z Kazachstánu Milan ŘehořUNL - KAD 2:3, 1.kolo | Zdeněk Kamínek ml.Ústí nad Labem - Milan Řehoř byl po návratu ze zahraničního angažmá jedním ze strůjců senzace, kdy Kadaň dokázala zvítězit ve Zlatopramen Areně 3:2. V rámci severočeského derby si žďárský odchovanec připsal devětadvacet zákroků, nestačil pouze na střelecké pokusy Jaroslava Roubíka a Petra Přeučila.